Воскресенье, 05 Декабрь 2021
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 


На помості спортивного залу Дніпропетровської консерваторії імені Глінки в серпні пройшло відразу два змагання з класичного пауерліфтингу - чемпіонат області з жиму штанги лежачи та престижний відкритий турнір по становій тязі пам'яті Олега Кравченка. На рахунку кам'янчан 20 нагород.

Жим штанги - єдиний з трьох видів класичного пауерліфтингу, за яким проводиться окремий залік. У різних вагових категоріях серед дівчат та юнаків, юніорів та юніорок, жінок і чоловіків Кам'янське було представлено вихованцями ДЮСШ № 2. До особистих і командних змагань спортсменів готували тренери Валентин Маліков і Ілля Марей.

Серед дівчат (до 18 років) виступили Емма Роман (вагова категорія до 57 кг) і Віра Попруга (84+). Піднята вага 40 кг першій спортсменці приніс срібну медаль. Результат же 77,5 кг, зафіксований суддями після підходів В.Попругіи, в черговий раз обновив рекорд Дніпропетровської області. Нагадаємо, що Вірі тепер належать три обласних рекорди - в присіданні зі штангою і становій тязі (обидва - в класичному триборстві), а тепер і в жимі штанги лежачи.

Валерія Корогодська представила наше місто в категорії юніорки (до 23 років). Їй підкорилася вага 45 кг. Цей результат став чемпіонським у ваговій категорії до 76 кг.

У жінок два "золота" завоювали кандидат в майстри спорту Тетяна Музиченко, що стала в цьому році другою на чемпіонаті України в жимі штанги лежачи, і Карине Роман - неодноразова чемпіонка і призер різних міських, обласних і всеукраїнських змагань. Переможними були результати 60 кг і 62,5 кг відповідно.

Дуже успішно виступили представники чоловічої збірної Каменського. Відразу вісім з дев'яти завойованих медалей були золотими! Їх завоювали юнаки - Артур Смага, Єгор Короткий, Станіслав Стеценко; юніори - Єгор Віблий, Микита Марей, Ілля Марей; чоловіки - Геннадій Силкін, Руслан Роман. Дев'яту медаль "срібного" присмаку завоював Валентин Маліков.

 

"Наші спортсмени виступили дуже достойно, - розповідає президент Федерації пауерліфтингу міста Кам'янське Валентин Маліков. - Крім успішних виступів в особистих заліках, Кам`янському вдалося виконати головне завдання, поставлене на турнір - завоювати перше місце в командному заліку чемпіонату Дніпропетровської області з пауерліфтингу. Кожен дуже відповідально підійшов до цього завдання, відклав усі свої справи, приїхав на чемпіонат і не підвів. Щоб допомогти команді і мені довелося виступити на змаганнях. Як результат, Кам'янське - найсильніша команда в пауерліфтингу в регіоні. Перемогли ми з дуже невеликим відривом за очками. Що це означає? Те, що кожен результат був важливим. Це перемога всієї нашої команди".

Престижний відкритий турнір пам'яті Олега Кравченко зібрав під свої прапори ряд іменитих і титулованих спортсменів. Глядачам було цікаво спостерігати за атлетами, які раз по раз боролися з вагою штанги. Станова тяга завжди приваблювала своєю видовищністю. Не стали винятком і звітні змагання, в яких взяли участь "ліфтери" з Кам'янського.

За підсумками турніру, який мав статус Всеукраїнського, було завойовано шість медалей. Кращим серед юнаків став Артур Смага (вагова до 53 кг), який показав результат - 95 кг. Другим серед чоловіків фінішував Микита Марей (до 74) - 190 кг. Серед дівчат тріо Віра Попруга, Тетяна Музиченко і Емма Роман відповідно завоювали золоту, срібну і бронзову медалі. Результати перших двох - 137,5 кг і 97,5 кг відповідно. Пробилися на п'єдестал кам'янчани і в абсолютному заліку. Кандидат в майстри спорту Т.Музиченко стала другою.

 

ПРИЗЕРИ ЧЕМПІОНАТУ ОБЛАСТІ

 

ПЕРШЕ МІСЦЕ

 

ДІВЧАТА (до 18 років)

84+ - Віра Попруга (77,5 кг)

ЮНІОРКИ (до 23 років)

до 76 кг - Валерія Корогодська (45 кг)

ЖІНКИ

Тетяна Музиченко (60 кг)
Карине Роман (62,5 кг)

ЮНАКИ

до 53 кг - Артур Смага (60 кг)
до 74 кг - Єгор Короткий (120 кг)
до 83 кг - Станіслав Стеценко (120 кг)

ЮНІОРИ

до 59 кг - Єгор Віблий (92,5 кг)
до 74 кг - Микита Марей (122,5 кг)
до 83 кг - Ілля Марей (135 кг.)

ЧОЛОВІКИ

до 74 кг - Геннадій Силкін (115 кг)
до 105 кг - Руслан Роман (175 кг)

 

ДРУГЕ МІСЦЕ

 

ЧОЛОВІКИ

до 83 кг - Валентин Маліков (170 кг)

ДІВЧАТА (до 18 років)

до 57 кг - Емма Роман (40 кг)

Add a comment

У місті Рівне з 22 по 25 липня проводився Кубок України з пауерліфтингу та жиму лежачи серед спортсменів з ураженням зору.

Як повідомив начальник Кам`янського "Інваспорту" Юрій Коновалов, наше місто представляли вихованці тренера Григорія Степанченка (СК "Тандем"). За підсумками змагань бронзовим призером серед спортсменів у ваговій категорії до 60 кг став Євген Ярош. Наш земляк набрав 365 кг після трьох вправ: присідання - 122,5 кг, жим лежачи – 72,5 кг, станова тяга – 170 кг.

Add a comment

В Коломиї (Івано-Франківська область) З 21 по 25 травня проходив чемпіонат України з класичного пауерліфтингу серед чоловіків. Дані змагання завершували цикл турнірів серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок, студентів і дорослих, що тривали майже два тижні. Вдало виступив на цьому чемпіонаті спортсмен з Кам'янського Руслан Роман.

На чемпіонат країни серед чоловіків, в якому взяли участь 96 атлетів з 18 областей (Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кропивницької, Луганської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонській, Хмельницької, Чернівецької) та міста Києва, кандидат в майстри спорту Руслан Роман відправився разом зі своїм тренером Валентином Маліковим. Тривала підготовка до найважливішого турніру, а також пік спортивної форми кам`янчанина, припали якраз на період проведення відповідального старту.

За підсумками трьох дисциплін - присідання зі штангою, жим штанги лежачи та станова тяга штанги Р.Роман набрав суму 700 кг, що дозволило подолати планку нормативу "Майстер спорту України". Міг наш атлет стрибнути і вище голови в боротьбі з 18-ма пауерліфтерами з 13 українських міст. Для завоювання "малої" бронзової медалі після закінчення третьої спроби в жимі лежачи, від суддів необхідно було отримати мінімум два "так". На жаль, лише один рефері з трьох зафіксував вагу 185 кг як правильно підняту.

Спортсменів, які пробилися до складу збірної України, тепер очікують міжнародні старти.

Add a comment

У Коломиї завершився чемпіонат України з класичного пауерліфтингу серед юніорок. В Івано-Франківській області Кам'янське представляли Іуліанія Самборська і Ольга Скалецька.

Виступ двох вихованок тренера ДЮСШ № 2 Григорія Степанченко на чемпіонаті країни серед юніорок, який проходив з 15 по 19 травня в місцевому спорткомплексі "Локомотив", вийшов дуже успішним. На двох Іуліанія Самборська і Ольга Скалецька зуміли завоювати сім медалей з восьми можливих! Крім цього у майстрині спорту Ольги Скалецької був шанс оновити рекорд України. Однак результату спортсменки в присіданні зі штангою (130 кг) до рекордного не вистачило всього 5 кг. В цілому ж, її виступ в цій дисципліні став чемпіонським - завойована "мала" золота медаль. Ще одну "малу" нагороду, на цей раз срібну, кам'янчанка завоювала в жимі штанги лежачи (результат - 67,5 кг). Трохи не пощастило в становій тязі, де за підсумками трьох підходів до снаряда Скалецька зупинилася за крок від медалі. За підсумками всіх виступів (в трьох дисциплінах) Ольга зуміла піднятися на другу сходинку п'єдесталу, фінішувавши з результатом 330 кг і "великою" срібною медаллю.

З чотирма нагородами додому повернулася і Іуліанія Самборська, яка виступала в найлегшій ваговій категорії до 43 кг. Всі три її кращі результати в присіданні (60 кг), жимі лежачи (35 кг) і становій тязі (82,5 кг) стали "срібними". Цілком логічно, що і за сумою триборства (177,5 кг) спортсменка стала другою.

Вдалий виступ спортсменок з Дніпропетровської області дозволив їм в командному заліку увірватися до призової трійки - вони другі.

Поки, за підсумками двох турнірів, в активі вихованок тренерів В.Малікова і Г.Степанченко 15 медалей різного ґатунку (в середині травня на чемпіонаті України серед дівчат відзначилися Віра Попруга і Тетяна Музиченко). Завершиться ж тривалий цикл виступів атлетів з різних областей чемпіонатом України серед чоловіків та жінок. Нагадаємо, що за підсумками всіх змагань, в тому числі серед дівчат, юніорок та дорослих, буде сформовано збірну України, яка представить українську школу пауерліфтингу на чемпіонатах Європи та світу.

Add a comment

З 12 по 15 травня проводився чемпіонат України з класичного пауерліфтингу, в якому за нагороди змагалися 98 атлетів.

Кам`янчанки Віра Попруга (верхнє фото) і Тетяна Музиченко з ДЮСШ № 2, яких тренує Валентин Маліков, були єдиними, хто представляв Дніпропетровщину на цих престижних змаганнях. Дівчата привезли додому 8 медалей.

Першою в чемпіонаті взяла участь кандидат у майстри спорту Тетяна Музиченко, що змагалася за медалі у ваговій категорії до 52 кг. Незважаючи на нетривалий період перебування спортсменки в пауерліфтингу, їй вже не раз вдавалося демонструвати високі результати. Наприклад, на регіональному рівні Тетяні належить рекорд області в категорії жим штанги лежачи. Прогресує спортсменка і в двох інших видах - присіданні і становій тязі. Про це свідчать показники на тренуваннях в спортклубі "Power". На заваді на шляху до медалей могло стати тільки відсутність досвіду участі в турнірах, подібних рівню чемпіонату країни. І боротьба на помості, яку продемонструвала Музиченко, стала тому підтвердженням. Особливо це позначилося в присіданні - першій дисципліні турніру, де дві несподівані осічки могли стати проблемою в загальному підсумку. До честі спортсменки варто сказати, що в цілому вона зуміла впоратися з передстартовим хвилюванням, виступивши на "відмінно". Завойовані три "малі" медалі: по "сріблу" - в жимі штанги лежачи і становій тязі, а також "бронза" - у присіданні. Підсумком виступу в триборстві стала "велика" бронзова медаль.


Непросто було і другий кам'янчанці. Віра Попруга відома не тільки своїми виступами в "залізних" змаганнях з пауерліфтингу та армліфтингу. Спортсменка є майстром спорту України з шашок. Вважається, що спроба успішних виступів відразу в декількох видах спорту, часто призводить до недопідготовки в кожному з них окремо. Звичайно, так воно і є, однак пристрасть до спорту іноді порушує правила. І події на минулих в березні-квітні-травні 2021 року змаганнях показали, що з симбіозом розуму і сили у В.Попругі і її тренерів В.Малікова (пауерліфтинг) та А.Панченко (шашки) все в порядку. У цей період 17-річна Віра принесла Кам`янському, Дніпру і Україні 6 медалей (!) Українського і європейського рівнів:
- 12 березня: чемпіонка України з шашок-100 (до 19 років);
- 13 березня: чемпіонка Дніпропетровської області з пауерліфтингу (до 18 років);
- 26 березня: срібний призер з шашок-100 (до 26 років);
- 7 квітня: чемпіонка України з жиму штанги лежачи (до 18 років);
- 26 квітня: бронзовий призер чемпіонату Європи з шашок-64 (до 20 років);
- 26 квітня: срібний призер ЧЄ з шашок-64 (серед студентів).

Щільний графік змагань - звичний ритм для цієї спортсменки. Однак, всюдисущий коронавірус і закриті через це спортзали в Туреччині на останньому в медальному списку чемпіонаті Європи, обмежили фінальну підготовку до Чемпіонату України з класичного пауерліфтингу. В результаті, на підсумкових тренуваннях тренер не встиг "промацати" граничні можливості Віри. Як наслідок - чотири "срібла" в класичному триборстві (одна "велика" і три "малих" медалі в сумі, присіданні, жимі і тязі) в ваговій категорії "84+". Слід правда зазначити, що суперник у боротьбі за "золото" був дуже гідним. Спортсменка з Харкова зуміла оновити два рекорди України у присіданні та становій тязі.

Add a comment