Четверг, 19 Октябрь 2017
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Без имени 1


Продовжуючи спільний проект бібліотеки і благодійного фонду "Златоуст" "Психологія для всіх", організатори провели семінар - практикум для батьків "Дитяча агресія і грубість". Семінар пройшов в юнацькому відділі центральної бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка.


Директор фонду «Златоуст» Світлана Волошина представила учасникам семінару практикуючого психолога Інну Нікітіну.
Інна, психолог з великим досвідом роботи, розповіла, що агресія - це поведінка, яка завдає збиток. Агресія за формою поділяється на фізичну (побиття, поранення) і вербальну (словесну: образа, наклеп, відмова від спілкування). Агресія завжди супроводжується негативними емоціями і наміром заподіяти зло. Згідно з деякими теоріями, агресія є невід'ємною частиною людської природи. Агресивна поведінка найчастіше несвідома. Його мотиви можуть не усвідомлювати дитиною. Характер агресивної поведінки багато в чому визначається віковими особливостями. Перехід від віку до віку супроводжується природними піками агресивності (вікові кризи). Вікові кризи пов'язані з появою нових потреб, які не задовольняються з різних причин. Якщо дорослі переживають вікові кризи кожні 7-10 років, то у дитини це спостерігається значно частіше.
В цілому, дитяча агресія є зворотною стороною беззахисності. Незахищеність породжує страх. Намагаючись впоратися зі своїми страхами, дитина вдається до захисно-агресивної поведінки.
У дітей дошкільного віку агресія зазвичай проявляється у вигляді псування іграшок, кидання предметів, грубого поводження з тваринами, плачу, крику, непоступливості і впертості.
У молодших школярів найчастіше агресія проявляється у словесній формі (глузування, лайки) по відношенню до слабших, наприклад, до однокласників. Не рідкісні і бійки. Негативна реакція вчителя може тільки посилити таку поведінку, але все ж його авторитет спонукає дитину стримувати себе.
Агресивна поведінка підлітків часто означає "бути дорослим і сильним". Залежність підлітків від думки однолітків - їх особливість. У цьому віці спостерігається найбільший відсоток дітей з поведінкою, що відхиляється від норми. Найбільш високий рівень агресивності у підлітків, які в класі є лідерами або знедоленими. Таким чином, вікова динаміка агресії відповідає віковим кризам в 3-4 роки, 6-7 років і 14-15 років.


Як вести себе з агресивним дитиною:


Правило 1. Ігноруйте незначну агресію.
Правило 2. Акцентуйте увагу на вчинках (поведінці), а не на особистості дитини.
Правило 3. Контролюйте власні негативні емоції.
Правило 4. Зберігайте позитивну репутацію дитини.
Правило 5. Демонструйте неагресивну поведінку.


Семінар пройшов дуже плідно. .

Тетяна Дороніна, заступник директора по рекламі і маркетингу Кам'янської ЦБС.

Add a comment

IMG 0613

 

 

Днями в юнацькому відділі Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка відбулася презентація першого українського крутійського роману "Пісня цапів"  Олега Андрішка.

Свій іронічний, а радше бурлеск­ний твір він означив як «перший український крутійський роман». І з такою класифікацією можна цілковито погодитися.У центрі роману «Пісня цапів» постає колоритний небо­житель, від імені якого ведеться оповідь. Разом з античними богами він потрапляє у парадоксальний простір, у дивовижне місто Нові Сиракузи, яке дуже знайоме сучасному читачеві. Це може бути, скажімо, Дніпропетровськ або й наш стольний Київ. Неземні чудеса творяться в цьому граді. Тут роз’їжджає на розкішній іномарці підприємливий цар Мідас, який «продав банку душу без права її викупу». Тут відбувається Міжнародний конкурс дурнів імені Дон Кіхота. Вхід безплатний, вихід – десять гривень. Тут вимушений вершити нові подвиги легендарний силач Геракл. Йому для одержання простої довідки доводиться брати штурмом висотну споруду. І на кожному поверсі він чує лиш одне: «Поверхом вище!» А вже карколомна лікарня з головлікарем Припаркою мало не добиває античних богів. І вони спішно покидають нові-старі Сиракузи та вертаються до свого Олімпу. Але й там їх чекає фатальна несподіванка. Богів зупиняють біля брами горилоподібні охоронці і предметно пояснюють, що Олімп – уже приватна власність якогось пана Баксика… Що й казати: «Одіссея» у прозі ХХІ століття!

ДОВІДКА

Олег Андрішко  народився у 1990 р. в м. Дніпро, закінчив філологічний факультет Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара (спеціальність "Українська мова"). Дипломант обласних конкурсів  літераторів "Собори наших душ" (2004-2006), "Молода муза" (2010), обласного конкурсу "Молода муза" (2011). Переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості (2007), міського конкурсу "Дніпропетровськ – любов моя" (2007), обласного етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика (2006, 2007, 2008, 2010), фінального етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка (2011, 2012), лауреат Міжнародної українсько-німецької літературної премії ім. Олеся Гончара за повість "Послання до Ірода" (2011), лауреат спеціальної відзнаки "Вибір видавця" в номінації "Романи" Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п'єс, пісенної лірики та творів для дітей "Коронація слова" (2017 р.), Міжнародної україно-німецької премії імені Олеся Гончара (2016 р.), Всеукраїнського конкурсу "Витоки" в номінації "Драматургія" (2016 р.).

Тетяна Дороніна, заступник директора по рекламі і маркетингу Кам`янської ЦБС.

Add a comment

ЯпоніяIMG 0552


В юношеском отделе прошло заседание клуба "На перехресті". Тема встречи - загадочная Япония. Тема выбрана не случайно, ведь 2017 год - год Японии в Украине.


Руководитель клуба Лариса Лощенкова знакомила молодежь с современной и древней Японией, смотрли фильм об этой стране, самураях. ниндзя. Читали "по кругу" хокку Басе,Керай, Иссё, Рансэцу, Кикаку, Дзёсо и др.
Фишкой встречи была чайная церемония, которую провела Эльвира Мензатова. Она рассказала, что чайная церемония (по-японски она называется «Тяною») относится к наиболее самобытным, уникальным искусствам. На протяжении многих веков она играет существенную роль в духовной и общественной жизни. Для самих японцев церемония – не просто способ правильного заваривания чая. В отличие от китайцев, для которых главное в чаепитии – наслаждение вкусом, ароматом и послевкусием напитка, японцы каждым жестом и словом стремятся к духовному самосовершенствованию.


Тяною - строго расписанный ритуал, в котором участвуют мастер чая (тот, кто заваривает и разливает чай), и присутствующие при этом действе. Первый - жрец, совершающий обряд, остальные - участники, приобщающиеся к нему. У каждого свои правила поведения, регламентирующие позу, движения, манеру речи и даже выражение лица. Благодаря тесной связи чаепития с дзен-буддизмом, чайная церемония стала неотъемлемой частью мира местной богемы - поэтов, философов и художников. Например, церемонно пригубляя чай, японцы читали стихи, мудрствовали и созерцали произведения искусства. Чайная церемония как искусство Тяною, превратилась в своего рода систему отдыха от повседневной жизни. В Японии существует несколько школ проведения чайной церемонии, из которых наиболее известной считается Урасэнкэ из Киото. Японцы дорожат своей чайной церемонией, полагая, что она воспитывает в людях понимание красоты, позволяет хоть ненадолго вырваться из монотонной повседневности, постичь прекрасное в рядовом проявлении жизни. Как писал мастер Сэнно Риккю в XVI в.: «Тяною – это поклонение
красоте в сером свете будней».


Примечательно, что одна чайная церемония рассчитана максимум на четыре человека, поэтому состоялось три таких церемонии. Получилось атмосферно, со всеми японскими атрибутами и философскими беседами. А в это время остальные участники читали хокку и слушали рассказы о Японии.


Встреча всем очень понравилась: узнали много интересного и полезного.

Татьяна Доронина, заместитель директора по ренкламе и маркетингу Каменской ЦБС.

Add a comment

РевкоMG 7466

 

8 жовтня в центральній бібліотеці Кам'янського для дітей почався третій сезон клубу "Бібліознайки".

14 наших маленьких друзів прийшли до бібліотеки на довгоочікувану зустріч. Діти прослухали казку "Жужа і метелик", а потім дізнались багато цікавого про життя цих працьовитих комах з пізнавальних книг і дитячих журналів.

Рухались і відпочивали під веселу музику, разом створювали арт-колаж в техніці рваної аплікації.
Поки малеча ласувала гостинцями і пила гарячий чай, дорослі познайомилися з віртуальною виставкою "Дитячі письменники Європи", яку підготувала бібліотекар Людмила Ревко. Серед авторів письменники, яких вже встигли полюбити маленькі читачі - Женев'єва Юр'є, Найджел Мак-Маллен, Жак Томас Білстейн, Регіна Ельбек, Хейді Ховартс, Сара Неш та інші.

Тетяна Дороніна, заступник директора по рекламі і маркетингу Кам'янської ЦБС.

Add a comment

Без имени 1

 

 

В Каменском будет проводиться семинар-практикум "Детская агрессия и грубость". 13 октября занятия по адресу проспект Тараса Шевченка, 16 (юношеский отдел библиотеки) проведет прктикующий психолог Инна Никитина. Вход бесплатный, по предварительной записи тел. 067 631 39 41. Начало семинара в 16:30.

Add a comment

Популярное за неделю

Общее фото
Окт 17, 2017 203 ПІДСУМКИ ВОЛЕЙБОЛЬНОГО КУБКА ЗВІЛЬНЕННЯ
Протягом трьох днів на спортивних майданчиках Кам'янського проводилися ігри традиційного…
Кубок Визволення
Окт 16, 2017 179 ВЕЛИКИЙ ВОЛЕЙБОЛ В КАМ'ЯНСЬКОМУ (фотоальбом)
Великий волейбол відвідав Кам'янське. Три дні в нашому місті проходив відкритий міський…
Молодші юнаки
Окт 16, 2017 150 ТХЕКВОНДІСТИ ДЮСШ № 1 ЗАВОЮВАЛИ НА ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ 8 МЕДАЛЕЙ
З 12 по 14 жовтня в Харкові проходив чемпіонат України з тхеквондо ВТФ серед дорослих і…
Дзюдо
Окт 16, 2017 101 КАМЕНСКОЕ ВПЕРВЫЕ ПРИНЯЛО ЭТАП ДЕТСКОЙ ЛИГИ ДЗЮДО (фотоальбом)
На татами Каменского СК "Прометей" 14 октября прошел V этап детской Лиги дзюдо города…
s7P8vzGCn8k
Окт 17, 2017 94 В КАМ`ЯНСЬКОМУ ПРОЙДЕ РЕКОНСТРУКЦІЯ БОЙОВИХ ДІЙ ХВИЛЯ ПАМ`ЯТІ
На стадіоні "Буревісник" 21 жовтня об 11:00 розпочнеться фестиваль…