Пятница, 16 Апрель 2021
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

В Кам`янському 3 квітня на спортивній базі по пр. Конституції,2-А пройшли змагання з шашок серед спортсменів з особливими потребами.

Ініціатором турніру виступила міська організація "Інваспорт". Гравці змагалися як серед чоловіків, так і серед жінок. Після завершення всіх зустрічей, суддя змагань міжнародний гросмейстер Людмила Сивук констатувала, що у чоловіків загальну перемогу здобув Ігор Сергійчик. Друге місце посів Віктор Штефан, третє Андрій Определяков. Серед жінок найкращий результат показала Раїса Місюра. Другою стала Валентина Плякун. На третьому місці Марина Сергійчик.

Медалі та грамоти призерам вручив начальник "Інваспорту" Юрій Коновалов.

На фото: Л.Сивук, В.Плякун.

Add a comment

Більше 60 спортсменів з дев`яти областей прийняли участь у молодіжному чемпіонаті України з міжнародних шашок серед юнаків та дівчат, який тривав у Дніпрі протягом дев’яти днів.

Збірна Дніпропетровщини у вікових категоріях до 10, 16 та 26 років була представлена тридцять одним спортсменом. У класиці, бліцу і рапіді крім нагород ще були розіграні путівки на чемпіонати світу і Європи. Приємно, що серед 18 нагород (5 золотих, 9 срібних, 4 бронзових), завойованих гравцями Дніпропетровської області, 17 на рахунку шашкістів Кам’янського (тренери І.Губарєв,  Д.Савінський -ДЮСШ № 2, О.Коротка - ДЮСШ № 2, ЦПР та БТ; А.Губарєва - ДЮСШ № 3, ЦПР та БТ). У загальнокомандному заліку збірна Дніпропетровщини впевнено посіла перше місце. Серед кам’янських спортсменів, які також наполегливо боролися на змаганнях та "кували" командну перемогу були Д.Агарков (технічний ліцей), І.Рязанцев (ДДТУ), І.Костенко (ДЮСШ № 2), С.Купатенко (ліцей НІТ), А.Вовк (ДДТУ), А.Губарєва (ліцей НІТ), Д.Коротка (ДНУ), А.Зєбзєєв (технічний ліцей), І.Перемітько (ліцей НІТ), І.Суров (гімназія № 39), А.Федорченко (гімназія № 11), М.Гомілко (ДЮСШ № 2).

ПРИЗЕРИ-КАМ`ЯНЧАНИ

ПЕРШЕ МІСЦЕ

До 10 років

класика - Діденко Марія (тр. І.Губарєв, ліцей НІТ)
рапід - Савінська Зоряна (тр. Д.Савінський, НВК "Ор Авнер")
бліц - Гомілко Міла (тр. Д.Савінський)

До 16 років

класика - Блоха Андрій (тр. І.Губарєв, ліцей НІТ)
рапід - Савінський Добриня (тр. Д.Савінський, НВК "Ор Авнер")


ДРУГЕ МІСЦЕ

до 10 років

класика - Кривоніс Максим (тр. А.Губарєва, СШ № 30)
рапід - Кривоніс Максим (тр. А.Губарєва, СШ № 30)
бліц - Мирошников Андрій (тр. О.Коротка, СШ № 23)
класика - Гомілко Міла (тр. Д.Савінський)
рапід - Гомілко Міла (тр. Д.Савінський)
бліц - Діденко Марія (тр. І.Губарєв, ліцей НІТ)

до 16 років

класика - Савінський Добриня (тр. Д.Савінський, НВК "Ор Авнер")
бліц - Блоха Андрій(тр. І.Губарєв, ліцей НІТ)

ТРЕТЄ МІСЦЕ

до 10 років

бліц - Єзельський Антон (тр. О.Коротка, гімназія № 11)
рапід - Діденко Марія (тр. І.Губарєв, ліцей НІТ)
бліц - Савінська Зоряна (тр. Д.Савінський, НВК "Ор Авнер")

до 16 років

рапід - Козін Максим (тр. А.Губарєва, технічноий ліцей)

На фото: На рахунку З.Савінської, М.Гомілко і М.Діденко вісм медалей.

Add a comment

 

А чи знали ви про такі факти:
* гра в шашки була відома ще стародавньому Єгипті за 3000 років до нашої ери.
* в шашки грав Великий князь київський Володимир Мономах.
* перша книга про шашки вийшла в Європі ще 1547 році.
* у середньовіччі серед семи лицарських чеснот:верхова їзда, фехтування, володіння списом , плавання, соколине полювання, вміння складати вірші на честь дами серця, міститься і гра в шашки.
* шашками захоплювалися Петро Перший, фельдмаршал Олександр Суворов, Чарльз Дарвін, Карл Маркс, Жан Жак Руссо, Адам Міцкевич, Едгар По, Іван Тургенєв, Лев Толстой.

Про це йшлося на початку презентаці книги-монографії "Кам`янське - шашкове місто: історичні факти та події", автором якої є наш земляк Ігор Володимирович Губарєв - професор кафедри фізвиховання ДДТУ, майстер спорту з шашок, заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури та спорту України, голова Кам`янської федерації шашок, тренер ДЮСШ № 2. 18 березня в бібліотеці Т.Г.Шевченка зібралися любителі шашок, учні І.Губарєва, колеги по тренерській роботі, щоб поздоровити з виходом вже другої роботи автора. "В 2019 році ми разом з Дмитром Савінським видали посібник "Практичний курс занять з шашкового спорту", звязаний з підготовкою юних гравців. Це був один напрямок. У тільки що виданій моногографії я намагався зібрати в єдине ціле історичний шлях розвитку однієї з наймасовіших спортивних федерацій міста - шашкової. На сьогодняшній час Кам`янська федерація шашок являється взірцем на теренах України своєю масовістю та розвиненою інфрастуктурою. Кам`янське - єдине місто в Україні де проводилися чотири чемпіонати світу і чемпіонат Європи. Не кожна область може похвалитися своїми гросмейстерами, а у нас аж два міжнародних гросмейстера - Людмила Сивук і Олена Коротка. За останні двадцять років наші шашкісти більше семисот разів ставали чемпіонами і призерами України, Європи та світу. Цікаво, що нині виступають вже і їхні діти. В книзі є розділ де розповідається про керівників шашкової федерації міста, про людей, які не байдужі до розвитку цього виду спорту", - розповідає І.Губарєв.

 

 

На 158 сторінках монографії, яка складається з п`яти розділів, приводиться дуже багато історичних довідок, фактів, згадок, фотографій про відомих шашкістів та тренерів нашого міста. Книга видана накладом 300 екземплярів.


В планах Ігоря Губарєва підготовка книги, в якій будуть зібрані цікаві розповіді з особистого спортивного життя наших шашкістів.

Add a comment

 

Скандал в Херсоні на чемпіонаті України з міжнародних шашок відбувся через відсутність довідок про відсутність COVID-19.

Далі докладніше інформація заслуженого тренера України Ігоря Губарєва: "Чотирьох шашкістів з команди Дніпропетровської області (Кам'янське) зняли з трьох турнірів чемпіонату України з шашок. Дітей, які неодноразово ставали переможцями і призерами не тільки змагань обласного і всеукраїнського масштабу, а й чемпіонатів Європи та світу, не допустили до чемпіонату України з шашок. Причина - відсутність довідок з результатами тестування на COVID-19.

Про те, що сталося також інформує телеграм-канал "Draughts UA - група про українські шашки": "На молодіжному чемпіонаті України з шашок-100, який з 6 по 14 березня проходить в Херсоні, стався скандал. Під час мандатної комісії четверо спортсменів не були допущені до змагань. Причина - відсутність довідок з результатами експрес-тестування на визначення антигену до вірусу COVID-19. Організатори та учасники мали різні погляди щодо того, хто повинен був ці довідки робити. В результаті спортсмени Олександр Шнейдер, Андрій Блоха (обидва B19), Анастасія Губарєва (G19), Тимофій Кобзєв (B13) і їх тренер Ігор Губарєв були проінформовані, що їм відмовлено в допуску до турніру з блискавичної гри. Всі спортсмени представляли Дніпропетровщину. Увечері 6 березня спортсмени і їх тренер відбули додому в місто Кам'янське без можливості пройти тестування в неділю і понеділок - вихідний і святковий дні".

Визначити, хто ж повинен був робити тести на COVID-19 учасників змагань, за чий рахунок, і чи була в них реальна необхідність, відповідь має дати головний санітарний лікар країни. Офіційне звернення до нього з цього питання направить глава федерації з шашок Кам'янського Ігор Губарєв.
"Відряджаючим на чемпіонаті України з шашок-100 виступало управління молоді та спорту Дніпропетровської ОДА. У нас на руках були всі необхідні документи і довідки, які підтверджують, що спортсмени та супроводжуючі їх тренери абсолютно здорові. Ми також мали офіційну відповідь на наш запит, який нам надали в управлінні охорони здоров'я Кам'янської міської ради, що був аргументований указом МОЗ, де йдеться про те, що тести на COVID-19 робляться спортсменам тільки в тому випадку, якщо у них є підозра на інфекцію , або в разі прямого контакту з хворим. В іншому випадку додаткові тести спортсменам не потрібні і виділення грошей на їх проведення дійсно є недоцільним використанням бюджетних коштів. Також, якщо уважно вивчити Указ МОЗ, в разі необхідності (погіршення стану учасника змагань) тести повинні забезпечуватися за рахунок коштів організаторів змагань, а це - Херсонська ОДА. Зараз я готую звернення на ім'я головного санітарного лікаря України з проханням надати офіційні додаткові роз'яснення, щоб в майбутньому ми могли уникнути подібних неприємних ситуацій. На мій погляд, в Херсоні організатори чемпіонату не розібралися і вчинили дуже необачно", - зазначив Ігор Губарєв.

 

Джерело https://kstati.dp.ua/politika/kak-produbinskie-smi-v-kamenskom-vydayut-zhelaemoe-za-deystvitelnoe

https://www.facebook.com/leonid.broytman

 

Add a comment

 

Вийшла з друку книга "Кам'янське - шашкове місто: історичні факти та події". Автор енциклопедичного видання професор, заслужений тренер України з шашок Ігор Володимирович Губарєв.


Презентація книги відбудеться 18 березня в центральній бібліотеці Кам'янського о 15:00 за адресою: проспект Тараса Шевченка, 14.

Add a comment

Популярное за неделю

Апр 11, 2021 748 ГІМНАСТКИ КАМ'ЯНСЬКОЇ ШКОЛИ "БАРВІНОК" УСПІШНО ВИСТУПИЛИ НА ТУРНІРІ В НІКОПОЛІ
У Нікополі 3-4 квітня пройшла відкрита першість ДЮСШ № 1 з художньої гімнастики.…
Апр 13, 2021 262 КАМ`ЯНЧАНИН СТАВ ЧЕМПІОНОМ КРОПИВНИЦЬКОГО
Два бійця із Кам`янського стали учасниками відкритого чемпіонату Кропивницького з…
Апр 11, 2021 211 КАМ`ЯНЧАНИН ЄВГЕН КОЛІШЕВСЬКИЙ: ПРОФІЛАКТИКА І СТИМУЛЮВАННЯ - ДВА В ОДНОМУ
З осені 2020 року в секції кіокушин-кан карате Кам`янської гімназії № 39 почали…
Апр 11, 2021 183 КРОСМЕНИ-КАМ`ЯНЧАНИ В НІКОПОЛІ ЗДОБУЛИ 8 МЕДАЛЕЙ
В Нікопольському парку "Перемога" 9 квітня пройшов командний чемпіонат Дніпропетровської…
Апр 13, 2021 166 КАМ`ЯНСЬКІ АКРОБАТИ ПОСІЛИ НА ТУРНІРІ В ХАРКОВІ ШІСТЬ ПРИЗОВИХ МІСЦЬ
В Харкові з 11 по 13 квітня проходив Всеукраїнський турнір зі спортивної акробатики…