Суббота, 19 Октябрь 2019
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

DSC 1908
 
 
Триває особисто-командний Кубок України з шашок-100 серед чоловіків та жінок - друга спортивний захід всеукраїнського рангу, який проходить на території Кам'янського в нинішньому році. У березні тут (в шахово-шашковому клубі соціально-культурного центру "Єдності") проводився молодіжний чемпіонат України з шашок-64.
 
У двох ігрових залах проводяться жіночий (16 осіб) і чоловічий (30 осіб) турніри. Всі його призери автоматично виходять до фінальної частини чемпіонату України і будуть боротися за потрапляння на чемпіонат світу. "Вісім областей представили свої команди, - коментує головний суддя змагань Ігор Губарєв. - Ми очікували більш активної участі гравців з інших областей. Але з невідомих нам причин не приїхали гравці з Вінницької області, яка є однією з провідних в шашковому світі нашої країни. До речі, і на молодіжному чемпіонаті їх не було. А так представлені всі регіони України - Івано-Франківська, Київська, Луганська, Запорізька, Херсонська, Дніпропетровська, Полтавська, Харківська області. Завдяки сформованим можливостям, шашки сти з Кам'янського в класичній грі представлені 14-ма гравцями. А в бліці і рапіді їх буде ще більше".
 
До кінця чоловічих змагань залишилося провести ще три тури з дев'яти. Склад гравців досить сильний, і тут поки розв'язка ще не дуже ясна. "На даний момент боротьба йде за розташування в турнірній таблиці (через більш високого коефіцієнта взяти більш слабкіше суперника). Поки грали сильні суперники з сильними, вперед вирвався гросмейстер Владислав Антонович з Дніпра. Він потрапив в більш сприятливе положення і може перехопити ініціативу. У двох останніх партіях у Антоновича будуть сильні супротивники. Реально тільки кам'янчанин майстер спорту Данило Агарков міг йому реально чинити опір. До цього у Антоновича були суперники, у яких він міг виграти - це Андрій Блоха з Кам`янського і Олександр Коваль (Івано-Франківськ). Але він звів з ними партії внічию. А сьогодні (3 липня) в одній з центральних зустрічей на першому столі Владислав Антонович зустрічався з харків'янкою, майстром спорту Іриною Чебикіною (вона замінила хворого Ціпіса і грає в чоловічому турнірі) і домігся нічийного результату. До речі, шашкісти з Харкова (Юлія Макаренкова, Ірина Чебикіна, Єгор Лобанов), як і представники Дніпропетровщини (Владислав Антонович, Кирило Іванов, Ольга Губарєва), реально претендують на командний Кубок країни. Також мирним результатом завершився матч на другому столі між Максимом Оприщенко (Запоріжжя) і нашим Олександром Шнейдером. Підтягнувся і Данило Агарков, який переміг свого земляка Володимира Яворського. Лідируюча четвірка має в своєму активі по 10 очок. На один пункт менше набрала група, що наздоганяє. Вирішальний тур буде сьогодні, 4 липня.
 
У жіночому турнірі хмари розійшлися і в процесі змагань ми бачимо, що вималювалася трійка найсильніших: Юлія Макаренкова (Харківська область), Анна Дмитренко (Запорізька область), а також кам'янчанка Ольга Губарєва, яка приєдналася до них". Нашу землячку ще чекають зустрічі з цими суперницями. Природно, що можуть підтягнутися і інші спортсменки, які зіграли вже з вищевказаними спортсменками. У п'ятому турі всі лідери в жіночому турнірі зіграли внічию і залишилися кожна на своєму місці.
 
Родзинкою цьогорічного Кубка є виступ 62-річного міжнародного гросмейстера з Києва Ростислава Лещинського, який закінчив свою спортивну кар'єру ще в ... 1993 році. Він ставав чемпіоном Європи серед чоловіків в 1977 році, бронзовим призером чемпіонату світу з бразильським шашок 1987 року. "Грати я почав пізно, в 11 років. У 1993 році завершив спортивну діяльність. А в минулому році, вийшовши на пенсію, вирішив відновити свою участь в світі шашок. Бажання багато, але сил все-таки не вистачає. Важко витримувати повністю турнір, але я збираюся, мобілізуюся. У 2018 році грав у Кубку країни в Івано-Франківську. А місяць тому виступав у міжнародному турнірі в іспанському Салоу. Кубок країни в Кам'янському це третій мій турнір. Зараз з'явилося багато молодих талановитих гравців. Вони швидко розуміють і сприймають ситуацію на дошці, я іноді за ними не встигаю. Але поки граю за рахуноу досвіду", - розповів Р.Лещинський.
 
Поки що дві найбільші важкими ігор для шашкового аксакала стали зустрічі з юними майстрами спорту з Кам'янського Данилом Агарковим і Олександром Шнейдером. Обидві завершилися внічию. Сьогодні Ростислав Самуїлович завершив черговий матч мирним результатом з ще одним майстром спорту з Кам'янського Кирилом Івановим. Ця зустріч стала рекордно швидкою, суперники витратили удвох всього 48 хвилин. Хоча зазвичай вони грають по кілька годин (вчора з Шнейдером Лещинський грав рівно п'ять годин).
 
До речі, наймолодшими гравцями Кубка України є кам'янчани Андрій Махонін (2010 р.н.), Іван Суров і Тимофій Кобзєв (обоє 2009 р.н.). А самим досвідчені гравцем став 75-річний професор, доктор економічних наук Григорій Саєнко з Луганська.
 
Вся суддівська бригада з Кам'янського. Головний арбітр - Ігор Губарєв. Йому допомагають судді національної категорії Альона Губарєва, Володимир Лисиченко, Віталій Попруга, а також суддя першої категорії Олена Коротка. Ігор Губарєв зазначив, що якщо спортсмен виконує норматив гросмейстера або майстра спорту, необхідна присутність трьох арбітрів національної категорії. Це дає можливість клопотати перед міністерством молоді та спорту про присвоєння цих розрядів. Такі ж правила діють і для присвоєння розряду судді національної категорії.