Четверг, 28 Октябрь 2021
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

Вперше за останні роки в одному турнірі зіграли майже всі найсильніші шахісти Кам`янського.

Вшанувати пам`ять одного з найсильніших гравців міста Святослава Миколайовича Москаленка зібралася шахова еліта Кам`янського. В адмінбудівлі центрального парку відпочинку 11 липня пройшов бліц-турнір, організований Кам`янською шаховою федерацією і міським Центром "Спорт для всіх". Відкриваючи турнір, начальник "Спорт для всіх" Світлана Наволочко побажала учасникам змагань удачі, красивої гри та взаємоповаги.

"Святослав Миколайович Москаленко пішов від нас у 78-річному віці на початку минулого року, - розповів голова Кам`янської федерації шахів Дмитро Задорожний. - Пандемія тоді не дала змоги вшанувати пам`ять аксакала шахової гри нашого міста. Я дуже задоволений, що зараз відгукнулися майже всі найсильніші шахісти Кам`янського, з якими свого часу змагався Святослав Москаленко. В гості до нас приїхали гравці із Царичанки і Дніпра. Завдяки соцмережам долучилися до турніру троє наших земляків, які ніколи не грали в міських турнірах. А Дмитро Колесов показав ще й змістовну і результативну гру. Його ми нагородили призом "За волю до перемоги". Надіюся, що ці новачки і в подальшому будуть приймати участь у всіх турнірах, які ми проводимо".

Проведений турнір став змаганням досвіду і молодості. Серед 32 учасників, на чорно-білих полях грали переможці і призери дорослих і дитячих чемпіонатів Кам`янського. Провівши дев`ять турів бліц-турніру за швейцарською системою, визначилися призери у трьох вікових категоріях, а також три гравці, показавші найкращі результати серед шахістів віком до 50, 60 і 70 років.

Під час церемонії нагородження, медалі, дипломи і сувенірну продукцію вручали голова Кам`янської шахової федерації Дмитро Задорожний та головний спеціаліст Центру "Спорт для всіх" Ірина Панус.

ПРИЗЕРИ ТУРНІРУ

ДОРОСЛІ

1 - Яковенко Олексій
2 - Донець Володимир
3 - Скобельський Руслан

ДО 18 РОКІВ (2003-2010 р.н.)

 

 

1 - Стрельник Олександр
2 - Бутенко Володимир
3 - Рубанов Іван

 

ДО 10 РОКІВ (2011 р.н. і молодші)

 

1 - Дунаєвський Давид
2 - Бондаренко Михайло
3 - Мішагін Іван

 

КРАЩІ РЕЗУЛЬТАТИ

до 70 років - Грицан Микола
до 60 років - Максимів Геннадій
до 50 років - Пилипенко Ігор

 

ДОВІДКА

 

В дитинстві Святослав Москаленко захоплювався футболом і досяг певних результатів, отримавши перший розряд. Шахами став займатися десь у восьмому-дев'ятому класі. Його кумиром став багаторазовий переможець і призер чемпіонатів міста і області Віктор Литвинов. А першим своїм шаховим учителем він вважав Володимира Фатова. Розквіт гри в шахи для Святослава Миколайовича був в 1970-х роках, коли він вісім разів става чемпіоном міста з бліцу. В 1979 і 1995 роках С.Москаленко носив титул чемпіона Дніпродзержинська з класичних шахів. До речі, С.М.Москаленко був чемпіоном Омська. Свого часу шахісти ПХЗ грали в першості СРСР серед заводів-гігантів (чисельністю 20 тис. і більше робочих) і в першості УРСР серед підприємств оборонної промисловості. В 1967 році він вперше поїхав на чемпіонат Дніпропетровської області і відразу виконав норматив кандидата в майстри спорту.

Після школи Святослав Москаленко вступив до індустріального технікуму за фахом обробка металу різанням. Потім декілька років попрацював в індустріальному інституті ім. Арсеничева на кафедрі металургія чавуну. За його плечима була майже десятирічна робота в дослідницькій організації при Баглійському заводі котельно-допоміжного устаткування і трубопроводів. У 1981 році він перейшов на ПХЗ і працював там до 2007 року інженером-конструктором, а пізніше заступником начальника по адміністративно-господарській роботі.

В активі С.М.Москаленко неперевершений до цих пір рекорд Кам`янського, який він встановив у 2014 році, завоювавши чемпіонський титул з блискавичних шахів у 73-річному віці. Вперше в історії спорту міста спортсмен в такому похилому віці став переможцем.