Понедельник, 29 Ноябрь 2021
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

 

 В Кам`янській центральній бібліотеці ім. Т.Г.Шевченка відбулося перше засідання новоствореного клубу колекціонерів.

При міській бібліотеці вже давно працюють клуби по інтересам: краєзнавчий, квітникарів, любителів кіно, вивчення іноземних мов, фотолюбителів і інші. Минулої п`ятниці, 13 листопада, до них доєднався і клуб колекціонерів. "Клуби при бібліотеках являються світовим трендом. Так як інтернет зруйнував монополію книг, то з`явилася нова потреба зустрічатися, спілкуватися з цікавими людьми. А такими майданчиками якраз і стали бібліотеки. Ми володіємо інформаційними фондами, інтелектуальною аурою і фізичним простором", - пояснює бібліотекар Катерина Молчанова.

Презентуючи новостворений клуб, Катерина Молчанова розповіла присутнім про різновиди колекціонування. "У світі є дуже багато видів колекціонування. Про те хто такі нумізмати, філателісти, фалеристи знають майже всі. А ось про інші назви видів колекціонування дехто навіть не чув. Наприклад, арктофілія - колекціонування м'яких іграшок, плангонологія - колекціонування ляльок, тегестологія - колекціонування підставок для пива (бірдіклей), фішефілія - колекціонування етикеток і наклейок, які покривають банки рибних консервів і ікри і багато інших", - говорить Катерина.

На першому засадінні в основному мова йшла про колекціонування старовинних книг. Зокрема, присутні почули розповіді про найдорожчі книги в світі: "Божественна комедія", написану на одному аркуші, "Лестерський кодекс" Леонардо да Вінчі, "Птахи Америки" і деякі інші.

Алла Гузовська і Тетяна Герасюта розповіли про колекцію краєзнавчих книжок нашого міста, яка існує в бібліотеці. Серед них особливу значимість мають екземпляри з дарчими підписами авторів книг. Увагу приділили також місцевій періодиці (газети, журнали), яка датується починаючи з 1951 року. "Інтерес представляє "Шевченкіана" - зібрання матеріалів, які стосуються життя і творчості Т.Г.Шевченка. Зокрема це зібрання книг "Кобзар", виданих в різні роки і в різних містах. У нас велика колекція книжок про мистецтво. Ну, і звичайно колекція антикварних книг, якою ми пишаємося", - говорить Алла Гузовська.

По завершенню засідання колекціонерів, присутні прийняли участь в міні-аукціоні, на якому були продані деякі книги, листівки, біжутерія.