Буланова.JPG

7 жовтня в музеї історії міста Дніпродзержинська відбулось відкриття виставки кольоропису "Молитва за Україну" харківського художника Олега Лазаренка.

"По різному приходять виставки до нашого міста, - говорить директор музею Наталія Буланова. - Зав'язуються якісь дружні контакти, комунікації. І ця виставка також створена за допомогою комунікації. Під час експонування музейного проекту "Мамай єднає Україну" в Харківській галереї мистецтва Слобожанщини мені пощастило познайомитися з прекрасним митцем Олегом Лазаренком, твори якого сьогодні представлені в цій експозиції, побувати в його майстерні. Перше враження від його робіт - це культурний шок. Тому що справді в такій техніці в Україні ніхто не працює. Його нововведення, нові підходи до написання робіт зафіксовані в книзі рекордів Харківщини. Також привертає увагу те, що Олег високий професіонал. Він закінчив Харківський художній інститут. Штудіював живопис в різноманітних майстернях за кордоном. Крім того, що Олег займається живописом він ще й член Національної спілки дизайнерів України. Його роботи зберігаються в багатьох приватних колекціях за кордоном і в нашій країні. Мені надзвичайно приємно, що незабаром така робота з'явиться і в нашому музеї. Після закриття виставки "Молитва за Україну" нам буде переданий "Козак Мамай", згідно з тих робіт, які ми збираємо.

 

Лазаренко.JPG

Сказати, що виставка творів Олега Лазаренка вражаюча, це значить не сказати нічого. Вона нагадує візантійсько-український стінопис, мозаїчні панно. Серед  представлених двадцяти п`яти робіт є портрети двох іконописців: першого із іконописців Київської Русі Аліпія і Феофана Грека. Олега Лазаренка також можна вважати таким іконописцем, який відтворює образи святих, сакральні образи України. її історію. Незважаючи на те, що доповнює ці образи якимись побутовими, але досить милими речами. Ці композиції сповнені вагомими знаками і символами. Мені здається, що Олег Лазаренко вже ввійшов до творчої скарбниці українського мистецтва. Маємо надію, що після виставки в Дніпродзержинську його роботи будуть демонструватися і в інших містах України. Справді, мистецтву такого рівня не місце в майстерні".

11DSC_0057.JPG

 

Кирилл_и_Мефодий.JPG

 

Работа.JPG

Начальник управління культури Дніпродзержинська Ніна Стрілець привітала присутніх із святами, які незабаром ми будемо відзначати. "Я вважаю, що кожен в душі є художником, - сказала Ніна Стрілець. - Тому День художника будуть святкувати не тільки живописці, а й скульптори, дизайнери, і взагалі всі люди, які люблять все красиве і бачать в красі сенс життя. Вітаю також з Днем захисника Вітчизни майбутніх воїнів, які знаходяться сьогодні в залі. І символічно, що виставка носить назву "Молитва за Україну". Дякую працівникам музею за те, що вони з кожною новою виставкою відкривають для нас постійно щось нове, цікаве, вражаюче. Бажаю, щоб молитва за Україну звучала в кожному серці".

Стрелец.jpg

На початку 1915 року Дніпродзержинський музей історії міста привіз до Харкова виставку "Мамай єднає Україну". Але чому саме цю виставку було привезено до столиці Слобожанського краю? "Ми приїхали з образом захисника Мамая, щоб захистити Харків від сепаратизму, - пояснює Н.Буланова. - І тоді Мамай зробив свою справу. А сьогодні до нас приїхала виставка Олега Лазаренка, для того щоб створити в нашому місті осередок гармонії, щоб перемогти хаос, і щоб добро перемогло зло. Звісно, що такі масштабні проекти дуже складно втілювати в життя. В цій справі нам дуже допомогають друзі нашого музею. Люди, з якими ми довгий час співпрацюємо, знаходимо спільну мову, проводимо акції в Дніпродзержинську по розвитку культури і мистецтва. Ми дуже вдячні за надання допомоги в організації транспортування виставки "Молитва за Україну" очільнику Фонду культури і мистецтва "Златоуст" Олегу Любкіну".

В свою чергу Олег Любкін також подякував працівникам музею за плідну співпрацю. "Наше сотрудничество продолжается уже несколько лет, - говорить О.Любкін. - За это время мы с вами смогли организовать немало проектов. Таким образом смогли показать жителям города насколько богата наша страна талантливыми людьми. И это на самом деле очень хорошо. Это обогащает нас духовно и помогает справиться со сложными ситуациями. Я верю в прекрасное будущее, так как потенциал наших людей очень огромный. Дай Бог всем нам счастья и здоровья".

За надання допомоги в проведенні останнього, VIII Всеукраїнського історико-культурологічного фестивалю "Мамай-фест", Наталія Буланова вручила Олегу Вікторовичу Любкіну диплом учасника і каталог "Колекція образотворчого мистецтва майбутнього музею Мамаїв".

Любкин.JPG

В презентації відкриття виставки "Молитва за Україну" взяв участь і член Спілки письменників України Микола Тютюнник. "Коли я почув назву "Молитва за Україну", то подумав по те, що молитва у нас сьогодні одна, щоб скоріше закінчилась війна на Сході. Справа в тім, що я східняк. Півроку тому я приїхав до Дніпродзержинська із Луганщини. Бо далі там жити неможна було. Звичайно, можна було там сидіти в підвалах. Але не з дітьми, не з онуками. Признаюсь, я таких картин зроду не бачив. Може тому, що все життя прожив у невеличкому місті. Тепер із задоволенням ознайомлюся з творами Олега Лазаренка. Я вже побачив образи святих, яких ми не знали. Я маю на увазі, не бачили їх обличчя".

Тютюнник.JPG

Першими враженнями від виставки поділився член Національної спілки художників України Олександр Чегорка. "Приємно, що свої роботи виставив представних одного з найсильніших мистецьких осередків України - Харківської художньої школи, яка славиться своїм високим рівнем, високою професійністю. Багато випускників працюють на Дніпропетровщині. В частності у нас живе і творить Гарнік Ашотович Хачатрян. Ще в радянські роки Харківська школа художників відрізнялась експериментом, пошуком. Судячи по роботам Олега Лазаренка він добре володіє формами і кольором. Його експериментальні творіння мають індивідуальний, особистий характер".

Чегорка.JPG

 

Хачатрян.JPG

 

Хачатрян_и_Волошина.JPG

Посетители.JPG

Попы.jpg

 

Шевченко.jpg

В останні дні жовтня до Дніпродзержинська на закриття виставки "Молитва за Україну" завітає харківська команда - волонтери, фольклорний колектив та автор Олег Лазаренко. Слідкуйте за повідомленнями про зустріч з ними.

Автор Віктор КУЛЕНКО.