Пятница, 30 Октябрь 2020
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

Сьогодні пішов з життя Заслужений художник України Анатолій Михайлович Жежер (05.12.1937-20.09.2020).

Анатолій Михайлович Жежер – відомий майстер пензля.  Художник працював у різних жанрах, але віддавав перевагу пейзажному живопису. Його полотна наповнені простором, повітрям, світлом. Полюбляв художник і натюрморт: особливі емоції викликали у нього прості польові та лісові квіти.

У Анатолія був великий потяг до мистецтва незважаючи на те, що народився в родині військового. Першим кроком на шляху осягнення мистецтва хлопчика була студія образотворчого мистецтва при палаці культури заводу і.Ф.Е.Дзержинського. Зовсім інший світ, сповнений краси та духовності, відкрив юнакові його вчитель Григорій Антонович Латунов.

Наступний крок залучення Жежера до творчості - Дніпропетровське художнє училище, яке на той час вважалося одним з найкращих учбових закладів УРСР. Основи професійної майстерності там викладали народний художник України Г.Г.Чернявський, заслужені художники України М.І.Родзін та М.С.Боровський. В 1961 році члени комісії сказали, що "Будівельники", дипломна робота А.Жежера, - це станковий твір нової інтерпретації, і поставили оцінку "відмінно". Ця картина дуже довго висіла в стінах училища, як взірець. Потім її подарували будівельному інституту.

Після училища Анатолій вступив до Інституту живопису, скульптури та архітектури ім. І.Ю.Рєпіна в Ленінграді. Але життєві обставини склалися так, що він не зміг після року занять дальше штудіювати мистецтво на найвищому рівні. Жежер повертається до Дніпродзержинська. Дальше він був і художником-оформлювачем, і дизайнером реклами, працював як монументаліст, сім років віддав викладанню у дитячій художній школі міста Рівного.

Анатолій Михайлович останнім часом намагався відтворювати історію України, тему козацтва. Жежера хвилювали великі постаті в українській історії як, нариклад Тарас Григорович Шевченко. Дуже приваблювала художника і дитяча тема.

Указом президента України від 7 листопада 2014 року Анатолію Михайловичу Жежеру присвоєно звання заслуженого художника України.

Роботи Анатолія Жежера відомі не тільки в Україна, а й в багатьох країнах світу. Його твори ввійшли в золоту скарбницю Дніпропетровської художньої школи. Вони знаходяться як в музейних так і в приватних колекціях.