Среда, 19 Декабрь 2018
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

1Слонєвський
 
Темою засідання, що проходило 8 лютого в приміщенні Центральної міської бібліотеки, стала спроба встановити правдивість чуток про відвідини нашого міста в 1942 році рейхсміністром східних територій Альфредом Розенбергом і рейхскомиссаром України Еріхом Кохом.
 
Перед присутніми виступили дослідники теми краєзнавці Олександр Слоневський і Людмила Глок.
За словами А. Слоневського, проблема полягає в тому, що свідки приїзду начебто є, а ось документів офіційних про це немає. Причому офіційна радянська історіографія заперечувала факт приїзду нацистських бонз в наше місто на тій підставі, що в окупованому Дніпродзержинську, нібито, діяло сильне підпілля, і в разі візиту Коха і Розенберга їх просто знищили б.
А ось що говорять свідки, які пережили окупацію. Покійний нині житель міста Сергій Дробот, якому влітку 1942 року було 16 років, стверджував, що бачив приїзд Коха і Розенберга на нинішній площі перед театром. Він спостерігав за цим з-за паркової огорожі. За його словами, під'їхали три машини, в першій і останній з яких сиділа охорона, з них вийшли рейхсміністр (портрети Розенберга друкувалися в тогочасних газетах Кам`янського) і рейхскомісар України. Їх зустрічав голова міської управи Самойленко в супроводі дівчат в українському вбранні. Крім того, високим гостям вручила квіти 10-річна дівчинка. Дівчинку звали Меліта Ахтенберг. Пізніше вона також підтвердила приїзд до нашого міста високопоставлених нацистів. До речі, саме Меліті належали знамениті фото з видом театральній площі, на якій замість пам'ятника Леніну, була встановлена фігура з рейхс-орлом.
Ще одне, правда непряме свідчення, належить Ользі Бухман - куховарки одного з високопоставлених німецьких чиновників - пана Гербе. Він займався питаннями продовольчих поставок з України в Рейх і в війська. А тому вважався за матеріальним становищем мало не вище, ніж комендант міста. Так ось, приблизно в той же час, на яке вказують і інші джерела, Гербе викликав до себе кухарку і повідомив, що до нього пообідати приїдуть дуже високі гості, навіть вище ніж він, і поцікавився чи  впорається вона. Імовірно високими гостями і могли бути Розенберг і Кох.
 
 
1Глок
 
Виступила перед слухачами і Людмила Глок, яка провела свої дослідження. Добре порившись в архівах тодішніх газет - як наших, так і Дніпропетровських та Верхньодніпровських, вона знайшла замітки про прибуття видних нацистів до нашого міста. А відповідно чутки, які свого часу спростовували радянські історики, отримали своє підтвердження.
 
С. Могила