Як тільки стало відомо про цінний почин інженера-новатора Ф.Ковальова, в нашій артілі було скликано розширену виробничу нараду. Ми утворили технічну раду, до складу якої увійшли інженерно-технічні працівники і кращі стахановці.
Технічна рада провела ряд хронометражів роботи робітників провідних професій. Було встановлено, що формувальниця Кушнарьова спершу відрізає галку від маси глини, потім катає валюшку, після чого заповнює форму. На всі операції витрачала 10 секунд.
Технічна рада, вивчивши операції ряду інших формувальниць, прийшла до висновку, що процес формування можна скоротити наполовину.
Опрацювавши нові процеси формування, ми провели стахановські школи. В результаті продуктивність праці у формувальному відділенні зросла на 14 процентів.
Велика робота по запровадженню метода Ф.Ковальова була проведена в черепичному цеху. Хронометражем встановлено, що формувальниця Марфа Моспан на набивку станка шихтою витрачає 68-70 секунд. Надія Луценко - 60-65 секунд, Валентина Карпенко - 50-55 секунд.
Відібравши кращі прийоми праці, узагальнивши їх, технічна рада організувала стахановські школи по передачі узагальнених методів роботи. В результаті продуктивність черепичного цеху зросла на 12 процентів.
Раніше ми використовували річковий пісок для виготовлення черепиці у суміші з великою кількістю цементу. Проводячи експерименти, ми встановили, що застосування крупнозернистого піску з П'ятихатського району дозволяє економити цемент Перейшовши на цей пісок, ми щомісяця економимо стільки цементу, що його вистачає на добу роботи.
Застосування методу Ф.Ковальова дало можливість колективу нашої артілі достроково вивершити план. Зараз, вступивши в новий рцк, ми продовжуємо вишукувати нові резерви дальшого нарощування продуктивності праці, щоб з честю виконати нові, підвищені завдання.

І.Шутєєв, заступник голови правління артілі "Червоний цегель".
"Дзержинець" 11.02.1951.