DSC0212

 

В Кам`янському спортивному клубі "Сварог", 20 травня відбувся турнір з пауерліфтингу "Вперед до перемоги!".

В турнірі прийняли участь члени гуртка атлетичної гімнастики та пауерліфтингу лівобережного Будинку дитячої творчості. Змагання проводились при підтримці депутатів Дніпропетровської обласної ради Михайла Кошляка та Кам`янської міськради Тетяни Чередник.

Перед відкриттям турніру, під власний акомпанемент гітари, гімн України заспівав учасник змагань Владислава Побігайло.

Організатором спортивного заходу являється неодноразова чемпіонка та рекордсменка світу з пауерліфтингу і армліфтингу Людмила Григорівна Гайдученко. Для тренерки гуртка атлетичної гімнастики та пауерліфтингу лівобережного Будинку дитячої творчості (БДТ) цнй рік став круглою датою.

"Я прийшла працювати в Будинок дитячої творчості 13 травня 2003 року, і вже на протязі двадцяти років займаюся улюбленою справою, - розповідає Людмила Гайдученко. - Цей турнір ще став заключним звітом гуртка за пройдений учбовий рік. Хлопці покажуть на що вони здатні, що досягли за цей час. Я вважаю, що не тільки рекордами порадують і мене і своїх товаришів. Вони повинні завжди тримати себе в гарній фізичній формі. А ці змагання ми проводимо завдяки воїнам наших Збройних Сил України, які дають гідну відсіч агресорам з росії. Велика дяка і пошана нашим захисникам".

За час своєї тренерської роботи в БДТ, у Людмили Гайдученко займалося близько тисячі учнів. Найгучніших успіхів досягли Мілена Руденко (Янішевська), яка була чемпіонкою світу з пауерліфтингу, та віце-чемпіонка світу Марина Гальчук. Чемпіоном Європи з армліфтингу являється Ярослав Трегуб. А майстрів спорту більше десятка набереться. "Дуже багато спортсменів мають титул чемпіонів України. Всіх відразу не згадаю, так що нехай пробачуть, якщо когось забула. На думку спали ті, хто найдовше займався у мене - це майстри спорту України Микола Гаценко, Анна Миргородська, міжнародник Артем Якушенко", - розповідає Л.Гайдученко.

В сьогоднішніх змаганнях приймали участь 9 вихованців клубу, трьох вікових категорій - молодші юнаки, юнаки, юніори. Серед учасників були всі новачки, які займаються в клубі хто рік, хто два. Хлопці ще жодного разу не виступали у великих турнірах. Один тільки Ярослав Трегуб може пишатися тим, що він має звання майстра спорту і титул чемпіона Європи, але з ...армліфтингу. А ось в пауерліфтингу змагався вперше.

Змагання судили теж вихованці Людмили Гайдученко: Анна Миргородська, яка кілька тижнів тому стала чемпіонкою України з пауерліфтингу; майстер спорту з греко-римської боротьби, кандидат в майстри спорту з пауерліфтингу Владислав Лапшик та Олександр Воробйов. Асистували спортсменам під час виступів Ігор Лавриненко і Руслан Власюкович.

Учасники змагалися у присіданні з штангою, в жимі і тязі. Головна суддя Людмила Гайдученко потім все підсумувала і визначила по власній вазі кожного спортсмена, яке він посів місце. Переможцями в кожній з трьох вікових категорій стали: Максим Шапаренко (молодші юнаки), Василь Додарєв (юнаки), Ярослав Трегуб (юніори). А кубок абсолютного переможця отримав Ярослав Трегуб

Призери змагань були нагороджені медалями з емблемою клубу "Сварог", грамотами і спортивним харчуванням.

ДОВІДКА

Спортивний клуб "Сварог" було організовано у вересні 2005 року на базі лівобережного будинку дитячої творчості за адресою бул. Будівельників,37. Він став першим професійним клубом з пауерліфтингу у місті. Співорганізатором була президентка міської асоціації силових видів спорту Людмила Гайдученко.

ПРИЗЕРИ ЗМАГАНЬ

молодші юнаки (до 16 років включно)

1 - Шапаренко Максим
2 - Яловий Богдан
3 - Невстакай Кирило

юнаки 17-19 років

1 - Додарєв Василь
2 - Побігайло Владислав
3 - Олійник Андрій

юніори (20-23 роки)

1 - Трегуб Ярослав
2 - Воронін Антон
3 - Конох Олександр

Текст і фото Віктора КУЛЕНКА.

Фотоальбом https://www.facebook.com/photo/?fbid=233644169360120&set=a.233645472693323

 

 

 

 

Add a comment

003Музиченко

 

У датському містечку Тистед, з 2 по 7 травня відбувся чемпіонат Європи з пауерліфтингу серед всіх вікових груп та дорослих. У змаганнях серед дівчат, у ваговій категорії до 52 кг чемпіонський титул здобула Тетяна Музиченко з Кам'янського.

У Данію спортсменка ДЮСШ №2, яка тренується на базі спортивного клубу "Power", відправилася разом із збірною України. Завдання перед Тетяною Музиченко було поставлене як завжди максимальне – стати найкращою у своїй ваговій категорії до 52 кг. З однієї сторони спортивна форма багаторазової чемпіонки України з різних видів пауерліфтингу та класичного пауерліфтингу дозволяла досягти омріяного результату, але відсутність тренера Валентина Малікова поруч, із-за війни в Україні, могли зіграти злий жарт. Ну і, ясна річ, не потрібно було скидати з рахунків результати конкуренток, які як показала подальша боротьба, також були налаштовані на максимальний результат.

 

Чемпіонка Європи серед дівчат 2023

 

Першою дисципліною був "присід", що є одною з "коронок" кам’янчанки. Завдяки зафіксованій вазі 142,5 кг у присіданні зі штангою Музиченко суттєво відірвалася від конкуренток. Цей результат приніс не тільки "малу" золоту медаль в цьому виді триборства, але й 15-кілограмовий відрив від найближчої переслідувачки з Фінляндії. Мало того, спортсменка могла "присісти" і з більшою вагою, але невеличка технічна помилка у першій спробі цьому завадила.

А далі точилася боротьба у жимі штанги лежачі та становій тязі. В цих дисциплінах конкурентки з Словаччини, Фінляндії та Румунії зробили майже все, щоб скоротити відстань від українки. Але Тетяна Музиченко того дня була невтримна. Не дивлячись на лише бронзові "малі" нагороди в обох програмах, кам’янчанка оновила свої особисті рекорди і у жимі (77,5 кг), і у тязі (127,5 кг). Багато хто майже кричав (це відомо достеменно) у свій онлайн-екран монітору та смартфону "Давай, ти зможеш!" під час прямої трансляції з Данії. Особливо у становій тязі, коли наша спортсменка вигнулася мов струна і зафіксувала-таки штангу вагою 127,5 кг. До речі, таж словачка, яка за сумою триборства стала срібною призеркою Євро, зафіксувала результат аж 145 кг, що на майже 20 кг більше! Добре, що із жимом у нашої атлетки все гаразд. Так, Тетяна не була кращою в цій дисципліні, але стратегічну боротьбу за підсумками всіх трьох вправ із сумарним результатом 347,5 кг дуже впевнено виграла. А у найпристижнішому абсолютному заліку, який визначається за підсумками результатів у всіх вікових групах серед дівчат, стала володаркою бронзового Кубку. Допомогла наша атлетка і у командному заліку. Україна і тут стала найкращою збірною Європи серед дівчат.

 

006Музиченко

 

Такої талановитої молоді, таких юних "зірочок", які тренуються в різних спортивних клубах міста Кам’янське, дуже багато. Але щоб стати кращою в Європі, демонстрації чемпіонських результатів на тренуваннях може бути недостатньо. В наш складний час чимало зусиль потрібно прикласти, щоб потрапити на чемпіонат Європи або світу. Заручником чемпіонських показників під час війни стають банальні неможливість виїзду тренера за кордон та великі гроші, без яких неможливо дібратися, наприклад, у Данію. Тому дуже важливим фактором допомоги спортсменам є фінансова складова. Спортсменка Тетяна Музиченко та тренер Валентин Маліков вдячні меру міста Андрію Білоусову та громадській організації "Бджола" за фінансування поїздки на Євро. Дякують вони і управлінню молоді і спорту Кам’янського (керівник – Едуард Коряк) за постійну та всіляку підтримку.

Звучання гімну України на честь наших спортсменів це хоча і моральна, але все ж підтримка українських воїнів, які боронять нашу країну від російського окупанта. Треба пам’ятати, що саме завдяки Збройним Силам України наші спортсмени та спортсменки можуть з гідністю нести український прапор по Європі та всьому світу. Вітаємо Кам’янське, Дніпропетровщину та всю країну з черговою перемогою українки Тетяни Музиченко! Тепер вже і в Європі!

Add a comment

345836481 9116 1310974218707771788 n

 

На базі Криворізького спортивного клубу "Форест", 6 травня відбувся Чемпіонат України з пауерліфтингу федерації WPC (World Powerlifting Congress) та окремих його видів. Кам`янчанка Анна Миргородська стала чемпіонкою.

В змаганнях, що пройшли за ініціативи віце-президента Української федерації Олександра Гончарова, прийняли участь понад сто атлетів з 12 регіонів країни. Вони демонстрували свої вміння у жимі лежачи, становій тазі, присіданні зі штангою, підйомі її на біцепс, триборстві, армліфтингу та у інших категоріях.

Анна Миргородська, вихованка тренерки Кам`янського клубу "Сварог" Людмили Гайдученко, стала чемпіонкою в становій тязі з результатом 120 кг. "Це були для дівчини перші змагання такого рангу, розповідає тренерка Л.Гайдученко, багаторазова чемпіонка світу з пауерліфтингу та володарка двох абсолютних рекордів (180 і 210 кг). - Вага 130 кг (норматив кандидатки в майстрині спорту) також їй піддалася, але на жаль була допущена технічна помилка. Так що, поки тільки перший розряд. Аня займається у мене всього вісім місяців, і за цей час продвинулася в результаті в цій вправі з 60 кг до 120 кг, вірніше 130 кг. Дуже добрий початок! І на змаганнях показала себе справжнім бійцем. Такі змагання дуже важливі завжди, бо спортсмен має тримати себе у формі постійно. Кажуть, що воїн без битви – не воїн. Так і спортсмен. І це стосується не лише спортсменів – ми всі маємо бути в гарній фізичній формі, щоб дати відсіч окупанту".

Анна Миргородська займається пауерліфтингом, тобто робить і присід, і жим лежачи. На цих змаганнях вона з тренеркою прийняли рішення виступати тільки в тязі. "На наступних уже будемо їхати за званням майстрині спорту з пауерліфтингу. Бажаю всім таких вдалих стартів та прогресу!", - каже Людмила Гайдученко.

Для тих, хто ще не залучився до цього чудового силового спорту, Людмила Григорівна Гайдученко запрошує до себе в клуб "Сварог", який знаходиться за адресою: бульвар Будівельників, 59 (будинок дитячої творчості). "З понеділка по пятницю з 15:00 до 19:00 я чекаю на тих, хто хоче бути сильним, гарним та розумним", - пояснює тренерка.

Текст Віктора КУЛЕНКА.

Add a comment

010Попруга

У Львові завершився чемпіонат України з класичного пауерліфтингу, що проводився серед спортсменів всіх вікових груп та студентів вищих навчальних закладів. Кам’янськена цих змаганнях було представлено великою кількістю пауерліфтерів, які тренуються на базі спортивних клубів "Power" і "Тандем".

Під орудою В.Малікова, Г.Степанченко, І.Марея, які є тренерами ДЮСШ №2 , а також тренерів О.Степанченко та О.Мєха, кам’янчанами завойовано 33 "великих" і "малих" медалей різного ґатунку. П`ять разів наші атлети піднімалися на п’єдестал й за підсумками абсолютного заліку. Завдяки спортсменам з Кам’янського, у командному заліку серед областей України в трійку призерів потрапляла і Дніпропетровщина.

Потужний десант пауерлфтерів з Кам’янського прибув у місто Лева за підтримки мера міста Андрія Білоусова, управління молоді та спорту, яке очолює Едуард Коряк, та старих знайомих з громадської організації "Бджола". Чемпіонат України з класичного пауерліфтингу проводився протягом майже двох неділь, з 1 по 12 квітня. Наша талановита молодь виступила блискуче, виборовши 24 медалі різного ґатунку з 26 можливих!

Першими на поміст Універсального манежу комплексної навчально-спортивної бази Львівського державного університету фізичної культури імені І.Боберського вийшли наші дівчата. Кам’янське в цій категорії представили кандидат у майстри спорту Тетяна Музиченко (вагова категорія до 52 кг) і Домініка Атаєва (69 кг). Серед юніорок за честь нашого міста змагалася Віра Попруга (+84). Як і два тижні тому, коли всі три наші дівчини вдало виступили у місті Кам’янець-Подільський на чемпіонаті України з класичного жиму лежачи, їм не було рівних в Україні і в цих змаганнях.


За підсумками виступу у присіданні зі штангою, жимі штанги лежачи та становій тязі штанги, кожна з вихованок Валентина Малікова завдяки гарній сумі триборства виборола "велику" золоту чемпіонську медаль. Майже усі окремі підсумкові результативні спроби на помості принесли Т.Музиченко, Д.Атаєвій та В.Попруз іще й комплектиз трьох золотих "малих" медалей. Винятком стала остання вдала спроба Т.Музиченко у тязі, результат якої потягнув лише на "срібло". Але тут була інша історія – спортсменка разом із тренером штурмували норматив «майстра спорту». Поки – невдало, але будьте впевнені, скоро і цю перепону наша талановита спортсменка подолає.

Відзначилася своїм виступом у Львові і Віра Попруга. Протягом трьох днів, що дуже непросто з точки зору фізичних навантажень, спортсменка боролася за чемпіонство відразу у двох чемпіонатах з класичного пауерліфтингу. Про перший, де 19-річна спортсменка переписала на кращі свої особисті рекорди у присіданні та тязі, ми вже писали вище. А от другим для неї став турнір серед студентів ВНЗ. У 2023 році студентка двох вишів – Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ) та Дніпровського державного технічного університету (ДДТУ) – представляла Харків. Її вдалий виступ і чемпіонська медаль, яка була єдиною золотою нагородою серед студентів ХНУРЕ, допомогли цьому ВНЗ посісти друге командне місце серед всіх вузів України. Таким чином, протягом місяця у трьох чемпіонатах з класичного пауерліфтингу кам’янчанка виборола три золоті нагороди з трьох можливих!

Вдалими виявилися виступи також і вихованців Іллі Марея. Кожен з трьох юніорів – Ульяна Самборська (47 кг), Єгор Віблий (59 кг) та Микита Марей – вибороли у своїх вагових категоріях медалі. Ульяна та Єгор стали володарями срібних "великих" нагород та комплекту "малих" медалей. В активі ж Микити – бронзові, "велика" за суму триборства та "мала" за тягу.

Чемпіонськими кроками до п’єдесталу дібрався і майстер спорту України Артем Некритий, який виступав серед чоловіків. Всі чотири свої золоті нагороди ("велика" та три "малі") наш відомий атлет виборов у ваговій категорії до 59 кг разом із своїм тренером Григорієм Степанченко. Непоганим виявився результат ще одного кам’янчанина, кандидата у майстри спорту Олександра Меха, який виступав у категорії до 93 кг. Щільна конкуренція, нажаль, не дозволила йому продемонструвати медальний результат. Остаточна сума триборства – 617,5 кг.

Шість золотих нагород і в активі ветеранів, які виступали в різний вікових категоріях. Їх для Дніпропетровської області та Кам’янського вибороли мс Олександр Степанченко (до 74 кг, М3, +60), мс Дмитро Рудницький (до 105 кг, М1, +40), мсмк Марія Довгай (до 53 кг, М3, +60), Світлана Жадан (до 52 кг, М2, +50), Ірина Величко (до 57 кг, М2, +50) і Алла Бєлан (до 76 кг, М1, +40).

Вдалими у наших ветеранів виявилися показники і у абсолютному заліку. Із рекордами України у присіданні (80 кг), жимі (62,5 кг), тязі (120 кг) та сумі (262,5 кг) вагової категорії до 53 кг (М3) на першу сходинку п’єдесталу у абсолютці піднялась Марія Довгай. Також абсолютною чемпіонкою у своїй категорії стала і Світлана Жадан (обох тренує О.Степанченко). Ірина Величко (тр. Г.Степанченко) і Алла Бєлан (тр. О.Мєх) у підсумку стали другою та третьою відповідно. Слід відзначити і Олександра Степанченка (тр. Г.Степанченко). Його потужний фініш у ваговій категорії до 74 кг (М3) подарував Україні нові рекорди: присідання – 100 кг, жим – 50 кг, тяга – 165 кг та сума – 315 кг.

Нагадаємо, що за підсумками всіх змагань буде сформовано склад збірної України, яка представить українську школу пауерліфтингу на чемпіонатах Європи та світу.

001

002

003

006

007

0009

0013

Add a comment

 

В Кам’янець-Подільську (Хмельницька область) завершились Чемпіонати України з пауерліфтингу в жиму лежачи та класичного жиму лежачи серед усіх вікових груп.

До золотої та срібної медалей, завойованих днями раніше Тетяною Музиченко і Домінікою Атаєвою, вихованками тренера Валентина Малікова із Кам`янської ДЮСШ № 2, тринадцятого березня додалися ще чотири "золота". У своїх вагових категоріях чемпіонські титули здобули ті ж Тетяна Музиченко і Домініка Атаєва, а також Віра Попруга і сам тренер. Валентин Маліков змагався серед ветеранів-пауерліфтерів.

Завдяки врожайному виступу наших земляків, збірна Дніпропетровщини стала також першою в командному заліку.

Фотоальбом https://www.facebook.com/photo/?fbid=1406357470112742&set=pcb.1406357636779392

 

Add a comment