Днями, кам`янчанин Євген Григір отримав посвідчення майстра спорту України з пара-армрестлінгу.
Наказом № 3835 Міністерства молоді та спорту України від 19.06.2024 року Євгену Михайловичу Григіру було прийнято звання майстра спорту України з пара-армрестлінгу (з порушенням зору). А 21 липня спортсмен Кам`янського Центру "Незламні" (колішній "Інваспорт") Євген Григір (перша група зору) отримав посвідчення.
еПотрібно нагадати, що 43-річний Євген Григір у травні цього року став бронзовим призером чемпіонату Європи (Словаччина). Нині атлет, разом зі своїми тренерами Едуардом Аноткіним та Дмитром Сорокою, веде підготовку до чемпіонату світу, який пройде з 15 по 25 серпня в Кишиневі (Молдова).
На Чемпіонаті Європи з армрестлінгу серед пара-спортсменів, що відбувся 8-9 травня в Братиславі (Словаччина), кам`янчанин Євген Григір виборов дві нагороди.
В змаганнях з пара-армрестлінгу взяли участь 1003 атлета з 26 країн Старого Світу. В боротьбі на праву і ліву руки, кам`янчанин Євген Григір здобув дві бронзові медалі.
Майже три роки відомий у Кам`янському атлет, разом із своїми тренерами Едуардом Аноткіним та Дмитром Сорокою, йшли до медального успіху на міжнародній арені. І нарешті це вдалося. Непоганим став минулорічний сезон, коли на шляху до омріяної нагороди чемпіонату Європи, що відбувся у Молдові, до п’єдесталу не вистачило зробити лише одного кроку. Цього ж разу плідна робота над помилками дала більш гучніші результати – у ваговій категорії 80 кг Євген здобув відразу дві бронзові нагороди.
Тепер спортсмен та його команда після відновлення розпочне підготовку до чемпіонату світу, який відбудеться з 15 по 25 серпня у Кишиневі, столиці Молдови.
На базі Кам`янського Будинку дитячої творчості, 27 квітня пройшов турнір з кистьової динамометрії "Найсильніші руки міста".
Ініціатором конкурсу з кистьової динамометрії стала представниця Ліги Світової Сили Людмила Гайдученко. Керівниця гуртка "Атлетичної гімнастики" в Будинку дитячої творчості, головними цілями проєкту вважає популяризацію здорового способу життя, а також залучення різних верств населення до регулярних занять фізичною культурою та спортом. Вперше такі змагання в Кам`янському були проведені восени 2023 року. В нинішньому році це вже другий турнір.
Все відбувалося дуже просто. Бажаючі, попередньо зробили заявки на участь, потім по черзі категорій брали динамометр і щосили стискали його. Свої сили на змаганнях випробовували як чоловіки, так і жінки, розподілені на наступні вікові категорії:
Підлітки – 13-15 років.
Юнаки та дівчата – 16-18 років.
Юніори та юніорки – 19-21 рік.
Відкрита вікова група "Опен" – 22-49 років.
Ветерани – 50 років та старше.
"Серед чоловіків відбулася справжня заруба, навіть довелось давати додаткові спроби для визначення призерів. В цій категорії, а також у всіх чоловічих, окрім ветеранів, вже активно заповнюются клітинки рейтингу десяти найкращих. Ветеранам 50+ треба напружитись, тим паче що я збираюсь з ними позмагатися, - пояснює Людмила Гайдученко. - Також радує те, що почали долучатися представниці прекрасної статі до наших змагань. А жінки-ветерани взагалі рулять!"
Призери змагань "Найсильніші руки міста"
13-15 років
1 - Антоненко Сергій
16-18 років (юнаки)
1 - Шапаренко Максим
2 - Байстрюченко Ілля
3 - Пилипенко Павло
16-18 років (дівчата)
1 - Семенюк Дар`я
19-21 рік (юнаки)
1 - Дерновий Олексій
2 - Башлядинський Роман
3 - Струков Вячеслав
"Опен" (чоловіки)
1 - Тригуб Ярослав
2 - Ткаченко Олександр
3 - Терещенко Владислав
"Опен" (жінки)
1 - Чиріна Аліна
2 - Зінченко Олена
Ветерани (жінки)
1 - Антоненко Світлана
2 - Ревякіна Алла
Фотоальбом https://www.facebook.com/photo?fbid=1341069596587530&set=pcb.1341070989920724
У Чемпіонаті України з параармрестлінгу, який проходив з 21 по 23 березня e селищі міського типу Воловець (Закарпатська область), кам`янчанин Євген Григір виборов дві нагороди.
В змаганнях прийняв участь і спортсмен Кам`янського Центру "Незламні" (колишній "Інваспорт") 43-річний Євген Григір (перша група по зору). Змагаючись лівою рукою, наш земляк виборов перше місце, правою друге.
Потрібно нагадати, що минулого літа Євген Григір змагався в Алмати (Казахстан) на Чемпіонат світу і посів два четвертих місця. Спортсмен займається у тренерів Едуарда Антокіна і Дмитра Сороки всього два роки, так що досвіду великих змагань у нього ще обмаль.
Фото https://www.facebook.com/photo/?fbid=1345845349460788&set=pcb.1345845646127425
В Кам`янському СК "Прометей", 24 лютого відбувся турнір з кистьової динамометрії "Найсильніші руки міста".
Турнір пройшов в рамках "Кубку міського голови" з боксу. Він презентував започатковані в Україні міжнародні змагання з вимірювання сили кисті рук. Все відбувалося дуже просто. Бажаючі, попередньо зробили заявки на участь у Людмили Гайдученко, ініціаторки змагань "Найсильніші руки міста". Потім по черзі категорій (підлітки 13-15 років, юнаки, дівчата 16-18 років, юніори 19-21 рік, відкрита (чоловіки, жінки), ветерани 50+) брали динамометр і щосили стискали його. Таким чином абсолютним переможцем став Віталій Кривошея, показавший результат на ліву і праву руки 135 кг. Результат 101 кг у Євгена Воронова. Серед юніорів перше місце посів Роман Кариков (117 кг). Сім учасників категорії "юнаки" продемонстрували пристойні результати: Ілля Воронов (87 кг), Данило Карагодін (77 кг), Андрій Школьнюк (76 кг), Максим Виноградов (58), Ілля Кривонос (54), Максим Сандуляк (53), Дмитро Савенко (39). Всі вони отримали в нагороду книгу Людмили Гайдученко "Без права на ошибку". Призери були нагороджені дипломами і грошовими преміями (на цукерки, - як сказала Людмила Гайдученко). Десять кращих результатів, показаних на змаганнях, потрапили до щорічного міського рейтингу. Серед ветеранів Юрій Облап витиснув 124 кг (62+62). Динамометр стискала і єдина жінка - Людмила Тригуб. Гадаю, що в наступному турнірі, який відбудеться в середині квітня в клубі "Сварог" (лівобережний Будинок дитячої творчості) учасниць буде значно більше. А взагалі в цьому році планується проведення чотирьох турнірів.
Текст і фото Віктора КУЛЕНКА.
Фотоальбом https://www.facebook.com/photo/?fbid=393888586669010&set=a.393897870001415