Середа, 10 серпня 2022

 

З 12 по 15 листопада в Маріуполі відбувся чемпіонат Європи з армліфтингу, пауерліфтингу та строгого підйому на біцепс (версія WPL), в якому окрім українських спортсменів виступили також представники Болгарії та Молдови. У змаганнях взяли участь й спортсмени з Кам'янського. Додому наші армліфтери повернулися з п'ятьма медалями різного ґатунку.

У двох номінаціях чемпіонату Європи виступив відомий у Кам'янському та за його межами працівник ДМК-ДКХЗ Дмитро Сорока (тренер Едуард Аноткін). Останнім часом любитель силових видів спорту вважає за краще брати участь у змаганнях з армліфтингу. Якщо говорити про інші види спорту, то Д.Сорока є майстром спорту міжнародного класу з армспорту (здобував срібні медалі чемпіонату Європи та світу серед людей з обмеженими можливостями). В армліфтингу – виді спорту на силу хвату – наш атлет уже двічі виконував норматив майстра спорту. Також він вже ставав чемпіоном Європи з армліфтингу, версія APL. Тому від кам'янчанина, який виступав у категорії до 100 кг, очікували лише високих результатів. І він, слід зазначити, не підвів, ставши переможцем у таких дисциплінах як Apollon'sAxle ("вісь Аполлона" – гриф штанги складає 50 мм) та StrictCurlApollon'sAxle ("суворий підйом Осі Аполлона на біцепс"). Окрім цього, результат 67,5 кг у другій дисципліні є не лише рекордним, а й виконаним нормативом майстра спорту.

Вдало виступили на чемпіонаті Європи ще двоє представників нашого міста – Сергій Пелипенко (тр. Едуард Аноткін) та Ярослав Тригуб (тр. Людмила Гайдученко). Сергій боровся у дисципліні Excalibur ("ведмежа лапа", вагова категорія до 100 кг) та у дисципліні StrictCurlApollon'sAxle (до 110 кг). Продемонстровані результати стали для нього та його тренера "срібними". Дуже успішним вийшов виступ і у Ярослава Тригуба, який брав участь у триборстві. Підсумкове місце юного атлета, що боровся за медалі найвищої проби у ваговій категорії до 100 кг серед юніорів, формувалося за результатами трьох дисциплін – SaxonBar ("подвійний щипковий хват" – гриф снаряда прямокутний), RollingThunder ("розкочування грому" – ручка, що обертається) і Apollon'sAxle. Набрана сума триборства дозволила Ярославу піднятися на найвищий щабель європейського п'єдесталу. У Кам'янського – чергове золото!

Варто також зазначити, що головним суддею чемпіонату Європи з армліфтингу була відома наша співвітчизниця, неодноразова абсолютна чемпіонка і рекордсменка світу, майстриня спорту міжнародного класу Людмила Гайдученко.

 

Add a comment


Здача крові – одна з найпоширеніших складових медичної допомоги, що щорічно рятує мільйони людських життів. Найважливішим елементом цієї безумовно відповідальної процедури є донори, люди, які вирішили віддати частинку себе в ім'я порятунку найчастіше незнайомої для них людини. Двоє таких в хорошому сенсі відчайдушних хлопців пройшли подібну процедуру безліч разів. Чому відчайдушних, тому що не кожен погодиться навіть на один раз. В результаті працівникам доменного цеху ДКХЗ (металургійне виробництво) Дмитру Сороці та Едуарду Аноткіну було присвоєно звання "Почесний донор України".

Правильною людина не може бути в чомусь одному. Якщо вона успішна й великодушна в одній галузі, будьте впевненими, що і з іншою справою така людина впорається на відмінно. Дмитро та Едуард є відомими людьми на металургійному підприємстві й в Кам'янському. Про них неодноразово писала заводська багатотиражна газета, не забували про них і міські ЗМІ. Ось тільки приводом для публікацій завжди служив спорт. Сорока є спортсменом зі світовим ім'ям в армрестлінгу. Аноткін, будучи тренером на громадських засадах, виховав не одну плеяду талановитих спортсменів-силовиків. Тому їх скромне "хобі" – допомагати людям у важкий момент – не є випадковим, нехай і маловідомим фактом.

 

 

Нагальна потреба в донорській крові є завжди, адже необхідно постійно поповнювати її запаси. У період пандемії бажаючих здати кров приходить набагато менше. Тим цінніше ставлення до цього питання таких хлопців, як Дмитро Сорока та Едуард Аноткін.

Add a comment

 

Нещодавно в селі Щасливцеве (Генічеський район, Херсонської області) відбувся міжнародний турнір "Кубок Азова" армліфтингу та пауерліфтингу (версія WPL). В змаганнях крім українських спортсменів виступили також команди Вірменії та Молдови. Кам'янське було представлено трьома вихованцями тренера Едуарда Аноткіна.

Давно відомо, що Дмитро Сорока є великим прихильником силових видів спорту. Ще недавно майстер спорту міжнародного класу завойовував срібні медалі чемпіонату Європи та світу серед людей з обмеженими можливостями. Сьогодні ж працівник ДКХЗ (металургійне виробництво) є одним з лідерів в іншому виді спорту – армліфтингу. У вересні минулого року в упертій боротьбі наш земляк вже піднімався на найвищу сходинку п'єдесталу, завоювавши тоді в Харкові на чемпіонаті Європи дві медалі – золоту у вправі "підйом на біцепс Apollon Axle" та срібну в тязі Apollon Axle. Минулого тижня нашому атлету знову посміхнулася удача і знову на міжнародній арені. Цього разу на турнірі "Кубок Азова" Дмитро Сорока в тязі Apollon Axle став першим, а у вправі "строгий підйом на біцепс ApollonAxle" – третім.

Успішно виступили й інші хлопці. Обидва кам'янчанина, Сергій Пилипенко та Євген Парфьонов, стали переможцями в своїх вагових категоріях. Працівник ДКХЗ (металургійне виробництво) С.Пилипенко був найкращим у дисципліні "Ескалібур", а Є.Парфьонов до перемоги у вправі "строгий підйом на біцепс Apollon Axle" додав новий абсолютний рекорд за версією WPL. Тепер цей рекорд становить 73,5 кг.

Дані змагання були відбірковими на чемпіонат Європи за версією WPL.

Add a comment
 
 
17 липня в управлінні молоді та спорту Кам'янської міськради відбулося нагородження відомих спортсменів Едуарда Аноткіна й Дмитра Сороки. Подяки обласного рівня працівникам Дніпровського меткомбінату, членам профспілки «Металургів», з нагоди професійного свята вручив начальник управління молоді та спорту міста Едуард Коряк.
 
Талановитий тренер Едуард Аноткін є відомим в місті та за його межами громадським діячем і активістом, президентом Дніпропетровської федерації армліфтингу. За довгі роки йому вдалося виховати безліч спортсменів високого рівня з армліфтингу, армспорту, пауерліфтингу та гирьового спорту. Найвідомішою вихованкою Аноткіна безумовно є 9-кратна чемпіонка світу (останній раз в 2019 році), багаторазова рекордсменка світу, член збірної України, майстер спорту міжнародного класу з армліфтингу, абсолютна чемпіонка України з армспорту (2010) Людмила Гайдученко. У послужному тренерському списку значаться й інші успіхи світового рівня. У 2012 році чемпіоном світу став ще один спортсмен, якого Едуард Олександрович привів до чемпіонського титулу. Це багаторазовий чемпіон і рекордсмен чемпіонатів України (2013-2015 рр.) з армліфтингу Микола Гривчук. Є високі досягнення і в армспорті. У 2017 році вже Дмитро Сорока, що називається, «вистрілив» на міжнародній арені, ставши срібним призером чемпіонатів світу та Європи серед людей з обмеженими можливостями. І в цьому виді спорту готуватися спортсмену до змагань допомагав Е.Аноткін. Серед юніорів у пауерліфтингу відзначився ще один його вихованець – володар Кубка області з пауерліфтингу (2015 року, жим лежачи), призер чемпіонату України з пауерліфтингу (2016, жим лежачи) Владислав Зенов.
 
Майстер спорту міжнародного класу з армспорту серед людей з обмеженими можливостями Дмитро Сорока є президентом федерації армспорту Кам’янського і одним з провідних спортсменів Дніпропетровщини. У 2017 році на чемпіонатах Європи і світу він чотири рази підіймався на п'єдестал пошани – в його активі срібло і бронза ЧЄ, а також срібло і бронза ЧС. Також Сорока ставав чемпіоном Дніпропетровської області (на ліву руку) серед чоловіків (2019). У тому ж році йому трохи не вистачило, щоб увійти до призової трійки чемпіонату України. Цей турнір Сорока серед найсильніших рукоборців країни завершив на четвертому місці (на ліву руку).
 
Допомога спортсменам в своєму становленні і розвитку – один із пріоритетних напрямків роботи профспілки «Металургів». З нагоди святкування свого професійного свята, яке металургами і гірниками України відзначається 19 липня 2020 року, голова профкому профспілки «Металургів» Олег Нагорний направив начальнику управління молоді та спорту ДніпроОГА Олександру Пшеничникову подання на працівників ДМК, в якому він клопотав про заохочення Е.Аноткіна і Д.Сороки. Як результат, спортсмени були відзначені Подяками від обласного управління молоді та спорту. Едуард Аноткін – за розвиток і пропаганду спорту серед молоді та працівників Дніпровського меткомбінату, за вагомий особистий внесок і популяризацію фізичної культури і спорту, а також з нагоди Дня працівника металургійної та гірничодобувної промисловості; Дмитро Сорока – за вагомий особистий внесок у розвиток і популяризацію фізичної культури і спорту, а також з нагоди Дня працівника металургійної та гірничодобувної промисловості.
Add a comment


Як раніше повідомлялося, всесвітньо відома спортсменка-кам'янчанка Людмила Гайдученко, яка офіційно завершила виступи в армліфтингу, обіцяла нагадати про свої рекорди, встановлені за сім років виступів в цій важкоатлетичній дисципліні. Назвала вона його "Згадати все ...".

"Підсумки моїх занять армліфтингу з 2012 по 2019 рік.
Взяла участь в 21 змаганні.
Чемпіонати світу: WAA - 2. APL - 2.
Кубок Європи - 1.
Чемпіонати України: ФАУ - 2. ВФА - 5.
Кубок України ВФА - 1.
Чемпіонат Дніпропетровської області - 1.
Чемпіонат міста Кам'янське - 2.
Міжнародний турнір "Кубок Азова" WPL - 2.
Абсолютний Чемпіонат України по силі хвата WPL - 2.
Титульний турнір "Королі хвата" WPL- 1.
Також було проведено близько десятка показових виступів і проведених семінарів по області та місту з метою популяризації армліфтингу. Організовувала і проводила змаганння області, міста і свого клубу.

Кількість завойованих золотих медалей на змаганнях - 43.
Чемпіонати світу - 11.
Кубок Європи - 4.
Чемпіонати України - 15.
Кубок України - 2.
Чемпіонат області - 2.
Чемпіонат міста - 3.
Змагання WPL - 6.

Маю звання: МСМК ФАУ і ВФА по всіх вправах армліфтингу, еліта WPL по всіх вправ армліфтингу і в багатоборстві. Закрила еспандер СОС №2 на чемпіонаті світу в 2018 році, але з вини організаторів змагань сертифікація не була офіційно зареєстрована.

 

На всіх цих змаганнях було встановлено 44 рекорди (не рахуючи обласних і міських). Також я вела підрахунок рекордів тільки за кінцевим результатом (тобто якщо, наприклад, два і три підходи рекордні, то я вважала рекордом тільки третій підхід). Можливо це неправильно, мій тренер мене поправить якщо що, і тоді їх буде ще більше.

 

Абсолютних рекордів світу АЙРОНМІД - 8.
Ролінг Тандер - 77.200
Аполон Аксель - 132, 133, 135, 137.900
Літл Біг Хорн - 66, 75, 76.600.
Один встановлений на чемпіонаті світу WAA, один на чемпіонаті України ВФА, один на Чемпіонаті світу APL і п'ять на змаганнях, що проводяться WPL.
На даний момент мені належать рекорди АЙРОНМІД в трьох вправах з шести.
Рекорди світу WAA - 2. РТ - 68 кг і АА - 120 кг.
Рекорди світу APL - 6. На даний момент актуальні РТ - 71 кг, АА - 133 кг, Саксон Бар - 70 кг.
Рекорди України ВФА - 15. На даний момент актуальні РТ - 73 кг, АА - 133 кг, Саксон Бар - 70 кг, Сільвер Буллет СОС № 1 - 40.31 сек, СОС № 2 - 16,9 сек.
Всі ці рекорди є абсолютними, тобто найбільшими серед усіх категорій.
Також найкращі мої досягнення автоматично є на даний момент рекордами області та міста.
Рекорди WPL - 13. Також всі абсолютні.
На даний момент актуальні: АА - 37.900, Хаб - 22, РТ - 65, Пінч Блок - 30, Літл Біг Хорн - 76.600, Грип Бол 80 мм - 53, Сільвер Буллет СОС № 2 - 14 сек.
І тільки один мій рекорд - Сільвер Буллет СОС № 1 - 43.70 сек простояв рік і був знятий моєю суперницею і подругою Лолітою Севлікян - 43.93. До речі, що примітно - саме Лоліта дала мені поради по тренуваннях цієї, моєї самої відсталої вправи, і я перетворилася з явного аутсайдера на міцного середнячка в ній. Це свідчить про те, що Лоліта дійсно сильна особистість і справжній друг!

Також в рамках міжнародного турніру "КУБОК Азов" у вересні 2019 року за сприяння WPL і Віталія Пуліна ми разом з моєю колегою і подругою Наталею Пеньковою зробили парну тягу АПОЛОН АКСЕЛЬ 220 кг і вписали свої імена в КНИГУ РЕКОРДІВ УКРАЇНИ. Це дуже знаковий момент, так як саме з Наташею ми стояли біля витоків зародження армліфтингу в Україні. У 2012 році Наталія збирала величезні команди для поїздок на змагання і проводила турніри в місті і області. Мур-мур!
Бажаю моїм нинішнім і майбутнім суперницям перевищити мої досягнення! Ну нехай звичайно ще трохи простоять. Можливо через декілька років вони здадуться дуже скромними, але не судіть строго - я була першою і йшла по невторованих стежках.

 

Ну ось начебто і все ...
Про те, який вклад я внесла в розвиток армліфтингу в Україні і в світі судити вам, мої дорогі співвітчизники, і вашим нащадкам! Без урахування самої президіумної президії в світі, яка приймає найрішучіші з усіх рішень!
СЛАВА РІДНИХ БОГАМ І ПРЕДКАМ НАШИМ! УРА!"

Add a comment
Новини України і світу
Спорт
Ігрові (з м'ячем) види
Футбол
Міні-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технічні види
Авто
Мото
Авіаспорт
Велоспорт
Стрільба кульова
Стрільба з лука
Фехтування історичне
Судномоделізм
Силові види
Важка атлетика
Пауерліфтинг
Гирьовий спорт
Єдиноборства
Тхеквондо
Бокс
Кікбоксинг
Дзюдо
Вільна боротьба
Карате
Айкідо
Фріфайт
ММА
Хапкідо
Комбатан
Легка атлетика
Біг
Ходьба
Стрибки та метання
Теніс
Великий
Настільний
Водні види
Поло
Плавання
Стрибки з трампліну
Синхронне плавання
Гребля
Водний туризм
Гімнастика
Художня
Спортивна
Акробатика
Стрибки на батуті
Зимові води
Хокей
Біг на коньках
Фігунре катання
Фігурне катання на роликових ковзанах
Логічні ігри
Шашки
Шахи
Сеги
Спортивні танці, черлідінг
Спортивні танці
Черлідінг
Більярдний спорт
Паркур
Спортивні споруди
Спортивне орієнтування
Культура
Освіта
Історія
Відомі люди міста
Пам'ятники міста
"Перегортаючи старі газети"
50-ті роки
60-ті роки
70-ті роки
80-ті роки
90-ті роки
Історія однієї фотографії
Історія транспорту
Рекорди Міста
Перші
Останні
Єдині
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Популярное за неделю

серп. 08, 2022 361 В ОДНОМУ ІЗ СІЛ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ БІЙЦІ ТРО ЗНАЙШЛИ СТАРОВИННУ СКРИНЮ
Понад сто років тому таки скрині були звичайним предметом побуту наших земляків. Але…
серп. 08, 2022 218 У КАМ’ЯНСЬКОУ БІГАЛИ, ПЛАВАЛИ, ЇЗДИЛИ НА ВЕЛОСИПЕДАХ І ОТРИМУВАЛИ НАГОРОДИ (фотоальбом)
Погожим сонячним днем сьомого серпня в живописній місцевості на Теплому озері, що…
серп. 08, 2022 159 ПРО ЩО ПИСАЛА ГАЗЕТА "ДЗЕРЖИНЕЦЬ" 10 СЕРПНЯ 1979 РОКУ
"Дзержинець" 10 серпня 1979 року.
серп. 08, 2022 154 СЕРГІЙ ГУЖВА: "ТРЕНЕРСЬКА РОБОТА - НАЧЕ КАРТИНА ХУДОЖНИКА" (відео)
Суддя національної і міжнародної категорії з легкої атлетики, випускник і колишній…
серп. 07, 2022 95 ПРО ЩО ПИСАЛА ГАЗЕТА "ДЗЕРЖИНЕЦЬ" 25 СЕРПНЯ 1987 РОКУ
НА ШЛЯХУ ДО МЕТИ "Дзержинець" 25 серпня 1987 року.