222222222222222222222222222229740339 1083867226132338 3842038776586904544 nДо Міжнародного Дня студента, 16 листопада в Кам'янському фаховому коледжі фізичного виховання пройшли змагання "Спорт перемагає!", в яких перемогу отримали "Мушкетери".

Організатори "Спорт для всіх", провів для студентів веселі старти, привітавши таким чином з міжнародним святом. На майданчику свою спритнисть, винахідливість та вдачу демонстрували команди ДКФВ. На початку заходу присутні вшанувал хвилиною мовчання загиблих героїв України. Разом виконали танцювальну розминку і з бойовим настроєм стартували. Учасники на піднесених емоціях долали дистанції з фітболами, переправлялися по купинах, пліч-о-пліч в обручах переносили м'ячі та виконували ще ряд різних конкурсів та вправ.

По завершенню змагань, суддя Світлана Швець повідомила, що перемогу отримала команда "Мушкетери". Призерами стали їх колеги з команд "Вікторія" та "Пепсі". Подарунки від "Спорт для всіх" переможцю та призерам вручив керівник фізичного виховання Т.Х.Хасамутдінов.

Відео https://www.facebook.com/100035272110187/videos/pcb.6964128573648766/1551349829044695

Add a comment

 

 

 С М Т

 

В Україні більше не буде селищ міського типу. Зеленський підписав закон

АВТОР: ТЕТЯНА СТЕПАНОВА
Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України". Відтепер у країні не буде такого поняття, як "селище міського типу". Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram народного депутата Ярослава Железняка та відповідний закон
https://www.rbc.ua/rus/news/ukrayini-bilshe-bude-selishch-miskogo-tipu-1698138691.html

 

"Після майже трьох місяців затримки в ОП, все ж таки президент підписав закон №8263 "Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України", - написав Железняк.

Законопроект пропонує прибрати чинне з 1981 року радянське регулювання питань адмінтерустрою, встановити чіткі процедури віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ сіл, закріпити на рівні закону процедуру найменування та перейменування населених пунктів, спростити процедури встановлення меж населених пунктів тощо.

Так, згідно із документом, тепер усі населені пункти з компактною забудовою та чисельністю населення понад 10 тисяч мешканців матимуть статус міста. Міста, які не відповідатимуть цьому визначенню, не планують знижувати у статусі.

Населені пункти, де є садибна забудова та чисельність населення понад 5 тисяч жителів, будуть просто селищами.

Ініціатива також скасовує поняття "селище міського типу" (смт). Замість нього запроваджується нове поняття - "поселення".

Інші населені пункти, що існують в Україні, будуть у статусі села.

Нагадаємо, Верховна рада схвалила законопроект про дерадянізацію ще 30 липня.

Add a comment

 

301386479099655 1174989557697443654 n

 

У Варненській області (Північно-східний регіон Болгарії), у другій декаді минулого місяця  відбувся Український Міжнародний фестиваль повітряних зміїв, спеціально організований для дітей захисників та захисниць України. Від Дніпропетровщини у заході взяли участь представники Дніпра, Кривого Рогу та Кам’янського. Про це повідомив співорганізатор заходу, віце-президент Української Асоціації Повітряних Зміїв, чемпіон світу-2018 Леонід Бройтман з Кам’янського.

 

369779227 301384565766513 6442885037978498205 n

 

Унікальна подія зібрала більше 250 любителів повітряних зміїв з усіх регіонів України, а також професійних кайт-флаєрів нашої країни та чотирьох держав Європи. Учасниця Дніпропетровського обласного клубу кайт-флаїнґу "Зоряний Кайт", чемпіонка області-2021 Анна Дарда (25 років) з Дніпра увійшла до оргкомітету фестивалю та продемонструвала найкращі техніки запуску шоу-кайтів та плоских художніх повітряних зміїв. За результатами змагань серед аматорів у рамках фестивалю одними з найкращих в Україні стали 14-річна Іванна Мельничук з Кривого Рогу ("кайт-білдинг") та 17-річна дніпрянка Ольга Гаража ("керовані кайти"). Обидві дічини долучаться до професійних занять кайт-флаїнґом у клубі "Зоряний Кайт" під керівництвом майстра спорту з Кам’янського Валерія Шаповалова.

Фестиваль мав не тільки культурно-дозвіллєве, але і наукове спрямування та став результатом унікальної взаємодії Української Асоціації Повітряних Зміїв як молодіжної організації та еліти педагогів-фізиків України – колективу проекту Online Physics School. Відомий фізик з Дніпра, нині військовослужбовець ЗСУ, кандидат фізико-математичних наук, доцент Олег Орлянський, який взяв участь у фестивалі, зазначив: "Вперше після лютого 2022 року запустили і "Гроно Калини". Гігантський український повітряний змій п`ять років тому у Китаї зайняв перше місце серед кайтів різних країн за найбільшу висоту. Під час сильного вітру його не просто втримати. Ми під час занять пояснювали принципи повітроплавання".

Віце-президент Української Асоціації Повітряних Зміїв Леонід Бройтман подякував організаторам, спонсорам та партнерам фестивалю. "Для нас дуже важливою, мотивуючою стала саме цільова аудиторія фестивалю – діти українських військовослужбовців, які оздоровлювалися в Болгарії. Це наше майбутнє, яке маємо плекати вже зараз попри все. Щиро дякуємо спонсорам та партнерам фестивалю! Також приємно, що Дніпропетровщина заслужено стає центром кайт-флаїнґу України", - сказав Л.Бройтман.

 

369872147 301386282433008 4040318481865054776 n

 

Потрібно нагадати, що в 2020/2021 роках на Дніпропетровщині проводилися чемпіонати області та етапи Чемпіонатів України з кайт-флаїнґу. У квітні цього року Поліна Дромарецька з Нікополя представляла Україну на найбільшому світовому фестивалі повітряних зміїв Artevento-2023 в Італії.

Більше інформації та фото у публікаціях Асоціації: http://surl.li/kugol

Add a comment

 

ДЮСШ 2

 

Відповідно до виконання норм і вимог Єдиної спортивної класифікації України, наказом Дніпропетровської обласної державної адміністрації департаменту молоді і спорту № 06.1-р від 16 червня 2023 року двом спортсменам Кам`янської ДЮСШ № 2 присвоєно спортивні розряди. Кандидатом в майстри спорту став шашкіст Добриня Савінський. Боксер Богдан Рашевський отримав перший спортивний розряд.

Add a comment

347562232 6217452215009875 2326221911101736260 n

 

В селищі Бояни Чернівецкої області, з 6 по 8 червня відбувся чемпіонат України з триатлону на суперспринтерській дистанції серед молоді, юніорів та юнаків.

В перших з початку війни національних змаганнях взяли участь збірні команди областей, СДЮШОР, ШВСМ та ДЮСШ. В складі збірної Дніпропетровщини, Кам`янське представляли четверо спортсменів, троє з яких: Христина Білоусова, Гліб Плохоцький, Валентин Тихенко - вихованці тренерів Дмитра та Інни Краєвських і Андрія Сидорченко з ДЮСШ № 5. Спеціалізуючись у плаванні, спортсмени декілька раз спробували себе в домашніх стартах з триатлону та дуатлону (велоперегони та біг), які проводились федерацією триатлону Кам’янського та вибороли право представляти наше місто та Дніпропетровську область на чемпіонаті України.

Як повідомив тренер Юрій Макогонов, зважаючи на те, що тренування та змагання в Кам’янському проводилися в форматі крос-кантрі (на пересіченій місцевості), де на велосипедному етапі використовуються гірські велосипеди, а чемпіонат України відбувався в стандартному – шосейному форматі велоперегонів, то для наших спортсменів все було новим. "Але почалося все раніше, - ще дома – з пошуку шосейних велосипедів для участі в змаганнях, - розповіда. Ю.Макогонов. - Допомогло те, що по регламенту змагань між стартом категорій юніорів, в якій стартували дівчата, та юнаків, в якій змагалися хлопці, – було дві години, тож спортсмени мали можливість по черзі використовувати одні й ті ж велосипеди, швидко перелаштовуючи параметри машин під свій зріст. Навіть плавальний етап, який відкриває змагання з триатлону дуже відрізнявся від плавання в басейні, адже пливли спортсмени на відкритій воді по розміченому буями маршруту. Немає звичних доріжок, які задають напрямок руху, тому якщо не контролювати напрямок, легко можна накрутити пару десятків зайвих метрів. З перших секунд після старту йшла дуже жорстка боротьба, часто на грані фолу. Але завершивши в числі лідерів плавальний етап (а Христина взагалі оставила за спиною суперниць всіх категорій – і молоді, і юніорок), - це був тільки початок випробувань. Федерація триатлону України вибрала для проведення змагань Чернівецьку область, бо на сьогодні це чи не єдине більш-менш спокійне від ракетних обстрілів місце, але ж траса змагань могла б легко претендувати на один з гірських етапів велосипедної багатоднівки "Тур-де Франс". Крім того, з самого ранку час від часу починав накрапувати невеличкий дощ, що – зважаючи на трасу з крутими віражами та швидкісними спусками, - не дуже додавало оптимізму нашим, - ще зовсім не досвідченим учасникам. Навіть досвідчені спортсмени не всі впоралися з цим іспитом, завдавши роботи екіпажу швидкої допомоги – були прикрі падіння та травми. Але наші спортсмени пройшли і цей іспит гідно – може не так швидко як хотілося б, але без неприємних несподіванок. Відпрацювавши після велосипедного біговий етап, у підсумку Білоусова посіла в категорії юніорок четверте місце, Василиса Горелова – п’яте. Хлопці, змагаючись в категорії юнаків зі спортсменами на чотири роки старшими за них, посіли відповідно 22 місце – Гліб Плохоцький та 31 місце - Валентин Тихенко. Показавши, як для першого старту дуже гарний час. Адже ці змагання зібрали всіх найсильніших триатлетів України і за підсумками формуватиметься команда, яка представлятиме збірну України на Кубкі Європи, який пройде 17-18 червня в Румунії!.

Наступного дня спортсмени боролися в форматі естафети-мікс, коли команда з чотирьох спортсменів один за одним долають етапи триатлону, передаючи естафету колегам по команді. Це дуже видовищний та драйвовий вид змагальної програми, який з минулого року наряду з особистими змаганнями також включено до програми Олімпійських Ігор. В цьому виді програми наша К.Білоусова в складі збірної областіпосіла п’яте місце.

Таким чином, спортсмени отримали неоціненний досвід та принесли залікові бали у скарбничку області та міста. Взагалі, підсумовуючи участь кам’янських триатлетів у цих змаганнях, можна констатувати, що триатлон у нашому місті поступово набирає обертів, спортсмени змагаються на всіх рівнях, підіймаючись крок за кроком на наступні сходинки майстерності.

"Після закінчення змагань до виїзду додому залишалося ще декілька часу, то спортсмени не гаяли часу, - встигли пограти з місцевими жителями в футбол та оглянути цікавинки готельного комплексу - озеро з лебедями і нутріями, та ціле сімейство диких кабанів які розташувалися в лісочку поряд з котеджами. Дорога додому була неспокійною - новини з Херсону та військова техніка, яка зустрічалась на шляху постійно нагадувала, що країна веде жорстку криваву війну з підступним ворогом і що лише завдячуючи мужності та стійкості наших захисників ми маємо змогу жити повноцінним життям, - тренуватись та змагатись... - доземний уклін нашим воїнам за це", - говороить Ю.Макогонов.

Тепер спортсменів чекають змагання чемпіонату України з акватлону (плавання та біг), які мають бути проведені в Черкасах 21-23 червня.

Відео https://www.facebook.com/100002354738440/videos/pcb.6217507668337663/295484266227090

Add a comment