Прадід гімнастичних снарядів ФиС 1947 1 Малюнок

 

Понад дві тисячі років тому у стародавньому Римі було створено добре навчену, сильну армію. Спритність та сила у римських воїнах розвивалися певними вправами. Воїн-кавалерист, наприклад, повинен був навчитися їздити верхи так, "щоб міг на коні цілком володіти собою". Для цієї мети, пише Маккіавеллі у своєму творі "Про військове мистецтво", "користувалися дерев'яними кіньми, на які молоді люди мали заскакувати в повному озброєнні або беззбройними, до того ж без жодної допомоги та з першого разу. Зрештою люди досягали такої досконалості, що за знаком начальника вся кавалерія спішувалася в одну мить, а по іншому знаку - з тією ж швидкістю знову була на коні".

Ця система навчання перейшла потім у лицарську кінноту. Особливого значення набула вона після перших хрестових походів, коли важка лицарська кіннота хрестоносців зустрілася з легкою кавалерією Сходу. Східні вершники з винятковою спритністю проробляли складні еволюції на повному скаку. Для початкового виховання спритності та рухливості вершника лицарям довелося вдатися знов-таки до дерев'яного коня.

В епоху Відродження та пізніше дерев'яний кінь як гімнастичний снаряд набуває ще більшого значення. Юнак-дворянин повинен бути спритним і сильним вершником. З'являються перші друковані посібники з навчання прийомів верхової їзди на дерев'яному коні. У них описувалося, як "сісти в сідло зі сторони крупа", як "стоячи на колінах у сідлі, з руками за спиною, зіскочити з сідла вниз, не змінюючи положення рук і зі складеними разом ступнями" і т.п. Вправи на коні багато в чому починають нагадувати сучасні.

Крім коня почали вводити й інші допоміжні снаряди для розвитку у вершника спритності і сили рук і корпусу - дерев'яний стіл, паралельні бруси, що нагадують луки сідла, і туго натягнутий горизонтально канат - прообраз сучасної перекладини. Через стіл треба було "перескочити, упираючись у нього тільки лівою рукою", "розбігтися і пройти на руках по столу з одного кінця до іншого" і т. п. На канаті - підтягування: "взятися за канат двома руками і поцілувати канат зверху", і деякі інші вправи.

Наприкінці XVIII століття вправи на дерев'яному коні застосовувалися вже не лише для підготовки вершника, а просто для розвитку спритності та сили. У нашій країні гімнастичний кінь з'явився наприкінці минулого століття.

Таким чином, дерев'яний кінь є одним з найдавніших гімнастичних снарядів.

Г. ХАРАБУГА, кандидат педагогічних наук

Журнал "Физкультура и спорт" 1947 рік № 1.

 

Прадід гімнастичних снарядів ФиС 1947 1а

Add a comment

347386280 908196653586351 959030636133900975 n

 

Івано-Франківськ, 11-15 травня приймав чемпіонат України зі спортивної гімнастики серед дорослих.

Цього року поборотися за звання найкращого приїхали близько півтори сотні учасників з Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Черкаської областей та міста Києва. Протягом трьох днів, в залі СДЮСШОР № 1 дівчата і юнаки змагалися за першість в командному та індивідуальному заліках. Збірна Дніпропетровщини серед команд восьми регіонів країни стала бронзовою призеркою. Свій вклад в це досягнення внесла і трійка представників Кам`янської ДЮСШ № 4 - Ілля Мосьондз, Микита Ковтун та Микита Єлисеєв.

Add a comment

342820351 780117760014516 4231718287773075493 n

Сьогодні у Кропивницькому завершився відкритий Чемпіонат Кіровоградської області зі спортивної гімнастики. В цих змаганнях представник Кам`янського Микита Ковтун став призером.

Два дні, близько 100 учасників всіх вікових категорій, боролися за високі місця. На п`єдестал пошани піднімався і представник Кам`янської ДЮСШ № 4 Микита Ковтун. Вихованець тренера Василя Миколайовича Копєйкіна отримав срібну медаль, змагаючись за програмою другого розряду.

Add a comment

 

Чемпіонат Кам`янського зі спортивної гімнастики пройшов 28 лютого на базі ДЮСШ № 4.

Як повідомив директор ДЮСШ № 4 Олександр Кірпа, їхню спортшколу представляли 29 гімнастів. На рахунку вихованців тренерів Василя Копейкіна, Олександра Перетятька і Дмитра Колесника 12 медалей (6+4+2). По завершенню чемпіоната, переможці та призери були нагороджені грамотами та медалями.

ПРИЗЕРИ ДЮСШ № 4

ПЕРШЕ МІСЦЕ

Понамаренко Максим (II юн. розр.)
Кондибенка Кирило (II юн. розр.)
Мовчанюк Олександр (I дор. розр.)
Ковтун Микита (II дор. розр.)
Єлісєєв Микита (I дор. розр.)
Малахов Данило (МС)

ДРУГЕ МІСЦЕ

Шпаків Тимофій (I юн. розр.)
Попович Микита (II дор. розр.)
Нивчик Антон (II дор. розр.)
Мосьондз Ілля (МС)

ТРЕТЄ МІСЦЕ

Чуприна Павло (I юн. розр.)
Кірносов Олександр (II дор. розр.)

Текст Віктора КУЛЕНКА.``

Add a comment

 

28 січня відбувся перший етап Чемпіонату Кам'янського зі спортивної гімнастики.

Свою майстерість у вправах показували 28 гімнастів. За підсумками змагань представники відділення спортивної гімнастики ДЮСШ № 4 посіли дев`ять призових місць (за програмами I-III дорослих та II юнацького розрядів).

ПЕРШЕ МІСЦЕ

Єлисеєв Микита (тр. О.А.Перетятько) I дор.
Ковтун Микита (тр. В.М.Копейкін) II дор.
Пономаренко Максим (тр. Д.Колесник) II юн.

ДРУГЕ МІСЦЕ

Тимків Роман (тр. О.О.Перетятько) I дор.
Кірносов Олександр (тр. О.А.Перетятько) II дор.
Попович Микита (тр. Д.В.Колесник) ІІІ дор.
Кондибенко Кирило (тр. Д.В.Колесник) II юн.

ТРЕТЄ МІСЦЕ

Діденко Богдан (тр. О.А.Перетятько) I дор.
Крот Максим (тр. О.А.Перетятько) II дор.

Add a comment