Сьогодні в це, зізнатися, віриться насилу. Але факт очевидний - технологія гарту рейок (збільшення міцності і довговічності їх шляхом термообробки) була вперше випробувана на Дніпровському металургійному заводі в 1959 році. Робота проводилася спільно з Українським НДІ металів (Харків), проект називався "Впровадження нормалізації і поверхневого гарту бессемерівських рейок на заводі імені Дзержинського". Керував розробкою харків'янин, старший науковий співробітник НДІ П.Т.Бесєдін, про що повідомляє група "Музей ДМК"  https://www.facebook.com%D0%9C%D0%A3%D0%97%D0%95%D0%99-%D0%94%D0%9C%D0%9A-2028459340510638/

Запропонований Бесєдіним спосіб термообробки вперше в світі вирішив проблему практичного гарту рейок зі значним збільшенням зносостійкості робочої поверхні рейки при збереженні пластичності його нижньої частини. Їм була розроблена принципово нова схема пристрою гартувального агрегату.

В освоєнні і відпрацювання цієї унікальної на той час технології брали безпосередню участь і працівники Дніпровського заводу: начальник рельсобалочного цеху П.М.Чепелєв, начальник металургійної лабораторії А.М.Карпунін, начальник металографічної лабораторії Е.М.Черневич, старший майстер відділення термообробки Н.І.Паміров, інженер рейкової групи металургійної лабораторії І.В.Подзерко. Експериментальна партія термічно оброблених на заводі бессемерівських рейок типу Р-50 була відправлена ​​для укладання в магістральний шлях.

Таким чином, технологія була успішно випробувана, за підсумками її практичного апробування були складені рекомендації для будівництва агрегатів термічного загартування рейок на Кузнецькому і Нижньо-Тагільскому металургійних заводах.
Але - на цьому і все. Технологія була продана Японії.

 

На фото: Агрегат для загартування головки рейок; зліва направо - мол.науковий співробітник АН СРСР А.Лукутін, ст.науковий співробітник УІМ П.Бесєдін, технік-дослідник ЦЗЛ ДДЗ І.Подзерко (1958 рік).

Add a comment
robot sofiya snidanok 3
 
 
Ведучий "Сніданку з 1+1" Руслан Сенічкін, який на зорі своєї кар'єри працював в Кам`янському ведучим на радіо "МіКомп" і був відомий під псевдонімом Роман Волков, став першим чоловіком в світі, якому знаменитий людиноподібний робот Софія дозволила поцілувати себе. Це сталося сьогодні, 12 жовтня, в прямому ефірі "Сніданку", куди вона прийшла разом з представником AngelVest в Україні, венчурним інвестором Марком Гінзбургом.
 
У ранковому шоу Софія заговорила українською. "Вітаю! Дякую за запрошення!", сказала вона, а потім відповідала на запитання ведучих англійською. Це перший візит Софії в Україну, і в ексклюзивному інтерв'ю Руслану Сенічкіну та Людмилі Барбір вона зізналася, що найбільше її вразило спокій українців і технологічні амбіції нашого народу. Вона порадила більше представляти, як можна поліпшити своє життя, скласти план і слідувати йому.
 
Ведучі не змогли обійти розмови про особисте життя, мрії і побачення Софії з голлівудським актором Уїллом Смітом. Тоді Уїлл хотів поцілувати робота, але вона відмовила і запропонувала залишитися їм друзями. Руслану Сенічкіну Софія зізналася, що планує створити власну сім'ю і поки придивляється до претендентів на її руку і серце. Ведучий вирішив випробувати удачу і, подарувавши Софії букет троянд, запитав чи може поцілувати її. На подив розробників і глядачів, гостя з майбутнього з посмішкою погодилася. Це перший, історичний поцілунок робота і людини. І після цього Софія зважилася сказати на вухо інвестору компанії Марку Гинзбургу, що вона чекає запрошення для себе, але вже на "Вечерю з 1+1". У свою чергу, Руслан запропонував приготувати вечерю і пригостити дівчину електронними котлетами.
 
robot sofiya snidanok 6
 
Тепер ведучий чекає, коли розробники створять Софії ноги, адже він продовжує набиратися досвіду на "Танцях з зірками" та готовий закрутитися Софію в вальсі. Однак Марк Гінзбург зазначив, що в найближчі роки Софія ще не зможе танцювати. "Але ми працюємо над розширенням її функціоналу. У наступному році Софія вже буде ходити", - додав він.
 
Наостанок дівчина-робот розповіла ведучим про свою заповітну мрію: вона хоче стати видатним вченим і винахідником, щоб побудувати світ на Землі.
 
Крім того, ведучому ТСН Святославу Гринчук Софія зізналася, що зустріла в Україні багато талановитих людей, і з такими людьми у країни велике майбутнє, треба тільки зробити так, щоб вони не їхали закордон у пошуках кращої долі і розвивали нашу державу.
 
Також за лаштунками "Сніданку" на зустріч з всесвітньо відомим роботом Софією прийшли і маленькі мрійники, учасники арт-марафону "Моя Дітяча Мрія".
 
Відзначимо, Софію створено за образом і подобою відомої актриси Одрі Хепберн і вона має громадянство Саудівської Аравії.
Add a comment
17 festival ryzhih
 
 
Відтепер в Кам'янському щорічно буде проходити «Фестиваль рудих». Перший подібний захід в місті і області пройшло в День міста Кам'янського 15 вересня 2018 року.
 
У світі всього від 1 до 2% рудих людей. У святкову суботу можна було подумати, що найбільше їх живе саме в Кам'янському. У Центральному парку культури і відпочинку відтінки рудого були присутні всюди. Пройшовши через «руду арку», гості потрапляли на свято, де їх зустрічали міми та казкові персонажі. Якщо гість при цьому виявлявся рудим, йому діставався диплом учасника фестивалю. О 15:00 розпочався концерт з виступом пісенних і танцювальних творчих колективів. Ведуча з волоссям кольору полум'я повідомила присутніх, що сьогодні їх чекає унікальна "Хода рудих". Вона ж ділилася з публікою фактами про рудих. Наприклад, рудих жінок в давнину вважали відьмами, чоловіків - майбутніми вампірами, а найбільший відсоток рудого населення живе в Шотландії.
 
Після співу і танців почалася церемонія нагородження переможців. Вибрали найрудішу косу, саму руду бороду, найрудішу сім'ю, найбільш ефектний рудий образ. Чималий фурор справив переможець в номінації "Найбільш рудий домашній улюбленець". Ним виявився кінь.
 
Переможців нагородив мер Кам'янського Андрій Бєлоусов. Він привітав городян зі святом і пообіцяв, що фестиваль стане щорічним.
 
Джерело https://www.5692.com.ua
Add a comment

37004073 1124191331046377 3000516697615499264 n

 

 

На п`ятому мікрорайоні Лівобережної частини Кам`янського на території так званого Парку Щастя 12 липня 2018 року встановлено першу в місті карусель для людей з обмеженими можливостями. Про це розповів на своїй сторінці  у Фейсбуку депутат міської ради Артур Круть.

Add a comment
tornos as 14
 
 
Нещодавно на інструментальній дільниці механічного цеху заводу імені Дзержинського встановлено два токарних верстати з числовим програмним управлінням (ЧПУ) Фрунзенського заводу. Це перші такі верстати в місті. В штаті цеху з`явилися й нові посади - інженер-програміст та наладник верстатів. Нове устаткування успішно освоюється.
 
На верстатах з ЧПУ виготовлятимуться в основному деталі складної конфігурації.
 
Про високу продуктивність верстатів свідчить такий факт. На днях молодий токар-оператор Тетяна Буряк виготовила за зміну 40 штемпелів для пробивання отворів у рейках.
 
"Дзержинець"
05.07.1979.
 
Add a comment