Субота, 04 лютого 2023

 

Біла Церква приймала чемпіонат України з велокросу.

На велотрасі з 3 по 5 грудня змагалися 145 спортсменів з Білої Церкви, Донецька, Житомира, Знам‘янки, Черкас та інших міст країни. Кам`янське представляли три велогонщики ДЮСШ № 4. В активі вихованців тренера Сергія Федоренка чотири нагороди, які розігрувалися в гонках на час. Дві з них завоював Андрій Головченко. Юнак став другим в індивідуальній гонці і посів третє місце в парній. Катерина Танцура стала бронзовою призеркою в індивідуалці. За крок до призової трійки в парах зупинилася Ангеліна Кузнецова.

 

Add a comment

 

На Львівському треку з 26 по 30 листопада проводився Чемпіонат України з велосипедного спорту.

В змаганнях прийняли участь 150 велогонщиків із Вінниці, Житомира, Миколаєва, Сум, Тернополя, Харкова, Хмельницького, Черкас. Кам’янське представляли два вихованці тренера ДЮСШ № 4 Сергія Федоренка. І обидва показали найвищі результати в індивідуальній гонці переслідування. Чемпінський титул здобув Максим Щербацький. А Андрій Головченко став срібним призером.

Add a comment

 

В урочищі Самишина балка 23-24 липня Кам’янська федерація триатлону та ДЮСШ № 5 провели відкриті благодійні змагання з легкоатлетичного кросу, велокросу та кросового дуатлону на підтримку ЗСУ.

На параді відкриття головний суддя змагань Юрій Макогонов акцентував увагу спортсменів та вболівальників, що в цей тяжкий для країни час, завдячуючи захисникам, які боронять нашу землю від загарбників, ми маємо можливість жити повноцінним життям – тренуватись та проводити змагання. Потім учасники вшанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.

В програмі першого дня змагань 15 спортсменів випробовували себе на дистанції легкоатлетичного кросу 1200 м, спринтерських кросових велоперегонів – 1200 м та кільцевих велоперегонів на дистанції 3200 м. І хоча за декілька днів до старту пройшли зливи, сонце та вітер підсушили траси і на одинадцяту годину в день старту було вже досить спекотно. Зазначимо, що всі спортсмени подолали доволі нелегкі траси по пересіченій місцевості з підйомами та спусками, отримавши на фініші неабияке задоволення.

В результаті безкомпромісної боротьби переможцями та призерами легкоатлетичного кросу в своїх вікових категоріях стали: Лазаренко Костянтин, Шпанько Олександр, Калінін Андрій, Дмитрук Ілля, Борман Іван, Яриз Ярослав, Левченко Ольга, Тарасенко Вікторія, Леня Ассоль, Білоусова Крістіна та Торопцева Катерина.

А поки судді опрацьовували протоколи легкоатлетичного кросу, спортсмени мали час відпочити та підготуватися до наступного старту – спринтерських велоперегонів з роздільним стартом на дистанції 1200 м. В цьому виді змагань спортсменам треба було проявити неабиякі технічні здібності, адже ділянка, на якій відбувалися перегони, доволі насичена технічними елементами, які потрібно долати на високій швидкості. З цим завданням найкраще впорались, виборовши місця на п’єдесталі пошани в своїх вікових категоріях Шпанько Олександр, Лазаренко Костянтин, Бархаленко Гліб, Дмитрук Ілля, Борман Іван, Яриз Ярослав, Таюнда Віктор (до речі, - Віктор представляв найстаршу вікову категорію спортсменів 50+), Білоусова Крістіна, Торопцева Катерина, Леня Ассоль.

І далі в програмі – останній вид першого змагального дня – кросові велоперегони на дистанції 3200 м. Тут, окрім технічної підготовки, враховуючи що це для учасників був уже третій старт на протязі двох годин, спортсмени повинні були проявити витривалість та вольові якості. З цим завданням знову найкраще впорались посівши призові місця на п’єдесталі пошани Шпанько Олександр, Лазаренко Костянтин, Бархаленко Гліб, Дмитрук Ілля, Борман Іван, Яриз Ярослав, Таюнда Віктор, Білоусова Крістіна, Торопцева Катерина. На цьому програма першого змагального дня була вичерпана.

Другого дня спортсменів та вболівальників, що приїхали їх підтримати, чекало справжнє дійство – змагання з кросового дуатлону, - коли спортсмени послідовно проходять один за одним три етапи: біговий, потім – без зупинок велосипедний і – на останок – знову біговий етап. Молодша вікова категорія – 10-12 років та дівчата змагались на дистанції 5600 м (л/а крос 1200, велокрос 3200 - 2 кола по 1600 м, та знову л/а крос 1200 м), а всі інші категорії – на дистанції 8800 м (л/а крос 1200, велокрос 6400 - 4 кола по 1600 м, та знову л/а крос 1200 м).
В результаті запеклої та безкомпромісної боротьби переможцями серед дівчат та хлопців стали Крістіна Білоусова та Олександр Шпанько. Призові місця у вікових категоріях також посіли Бараннік Артем, Лазаренко Костянтин, Дмитрук Ілля, Яриз Ярослав, Мирошниченко Дмитро, Таюнда Віктор.

Зібрані учасниками змагань та присутніми глядачами кошти - 2000 грн були надіслані на закупівлю тепловізорів захисникам Кам’янського.

Відео і фотоальбом https://www.facebook.com/photo/?fbid=5258916814196758&set=pcb.5258934870861619

 

Add a comment

 

На Всесоюзних сільських іграх з велоспорту, які проводилися в 1983 році в місті Новомосковськ (Дніпропетровська область), вихованець тренера Анатолія Дмитровича Ніколайчика  із Дніпродзержинська (нині Кам`янське) показав феноменальний результат. "Я тоді виграв роздільний старт гонки на 50 км, встановивши при цьому рекорд швидкості - 46 кілометрів на годину", - пояснив майстер спорту міжнародного класу, член збірної СРСР Ігор Штельмах. Наш земляк змагався на своєму "сталевому коні", виробництва ХВЗ. Фото з архіву І.Штельмаха.

Велосипеди ХВЗ (Харківського велосипедного заводу) користувалися величезною популярністю по всій території Радянського Союзу. Багато моделі стали легендарними, славилися якостями і легкістю ремонту. Хлопчаки всієї країни вчилися їздити і освоювали інженерні навички з велосипедами "Україна".

13 листопада 1923 року Харківським губвиконкомом та міськрадою було прийнято постанову № У89 "З метою більш раціонального використання заводів Лейтнера і Блейхерта, об'єднати ці два заводи і їх обладнання в одне підприємство. Роботу по переобладнанню закінчити протягом двох з половиною місяців". Цей документ є метрикою про народження в Україні першого державного велосипедного заводу. У 1926 році на виробництво була поставлена ​​перша модель велосипеда "Україна". У 1949 році постало питання про розробку вітчизняного спортивного велосипеда. Над новою конструкцією машини працював конструкторський відділ заводу на чолі з К.С.Гладким, а пізніше з В.М.Майбородою.

У 1949 році була розроблена модель спортивного велосипеда з однією швидкістю, згодом модернізованого до двох швидкостей. Велосипеди Харківського велосипедного заводу в 1950 році брали участь у міжнародних змаганнях, не поступаючись в технічних та якісних характеристиках зарубіжним аналогам. В середині сімдесятих років на заводі випускався широкий ряд продукції, що включав спортивні, дитячі, туристичні та інші моделі. Загальний випуск досягав 800 тисяч велосипедів у рік. ХВЗ був єдиним профільним підприємством в країні, де вівся випуск легкодорожных і спортивних машин високого класу і якості. В 1979 році, до моменту проведення Олімпійських ігор у Москві, на Харківському велосипедному заводі розробили унікальні для тих років моделі спортивних велосипедів – "Москва-80" і "Чемпіон шосе". Рами спортбайків були виконані з вуглеводневого волокна і мали новаторське конструкторське рішення. На жаль, моделі не були остаточно готові до Олімпіади, і проект не отримав розвитку.

Найпопулярніші спортивні моделі ХВЗ:

"Турист Старт-шосе" - призначався для професіоналів, але його легко освоювали і любителі. Особливістю моделі була мала вага рами з легованої сталі, всього 2,2 кілограма. Байк оснащений двома передачами на задньому колесі і п'ятьма на передньому. Комфорт і безпеку забезпечували кліщові гальма, каркасне сідло і посилені педалі.

"Спорт" - відрізнявся загальною масою в 14,5 кілограм, передньою сталевою вилкою, системою з восьми передач і виносним кермом. Модель випускалася у 70-ті роки і була дуже популярна у спортсменів-любителів.

"Рекорд" - трекова модель вагою 8,5 кг для професійних гонщиків.

"Супутник" - модель велосипеда, улюблена активними туристами. Призначалася для тривалих велопрогулянок як в межах міста, так і на грунтових дорогах. Характеризується підвищеною комфортністю і ударостійкість.

Add a comment

 

Добра новина надійшла з Києва. Наказом № 4561 від 24 листопада 2021 року велогонщику Іллі Сергійовичу Вусатому присвоєно звання майстра спорту України. А вже 12 січня нинішнього року вихованець тренера Сергія Григоровича Федоренка з ДЮСШ № 4 отримав посвідчення за номером 2997.

 

 

Два роки не дожив до цієї події Анатолій Дмитрович Ніколайчик, дідусь Іллі, який сам став в 1967 році майстром спорту СРСР, потім виховав немало класних велогонщиків, очолював міську федерацію велоспорту. Він так мріяв, що колись його онук Ілля теж стане майстром спорту. І ось нарешті через 55 років це сталося. Отже традиції продовжуються.

 

Add a comment
Новини України і світу
Спорт
Ігрові (з м'ячем) види
Футбол
Міні-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технічні види
Авто
Мото
Авіаспорт
Велоспорт
Стрільба кульова
Стрільба з лука
Фехтування історичне
Судномоделізм
Силові види
Важка атлетика
Пауерліфтинг
Гирьовий спорт
Єдиноборства
Тхеквондо
Бокс
Кікбоксинг
Дзюдо
Вільна боротьба
Карате
Айкідо
Фріфайт
ММА
Хапкідо
Комбатан
Легка атлетика
Біг
Ходьба
Стрибки та метання
Теніс
Великий
Настільний
Водні види
Поло
Плавання
Стрибки з трампліну
Синхронне плавання
Гребля
Водний туризм
Гімнастика
Художня
Спортивна
Акробатика
Стрибки на батуті
Зимові води
Хокей
Біг на коньках
Фігунре катання
Фігурне катання на роликових ковзанах
Логічні ігри
Шашки
Шахи
Сеги
Спортивні танці, черлідінг
Спортивні танці
Черлідінг
Більярдний спорт
Паркур
Спортивні споруди
Спортивне орієнтування
Культура
Освіта
Історія
Відомі люди міста
Пам'ятники міста
"Перегортаючи старі газети"
50-ті роки
60-ті роки
70-ті роки
80-ті роки
90-ті роки
Історія однієї фотографії
Історія транспорту
Рекорди Міста
Перші
Останні
Єдині
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Популярное за неделю

січ. 30, 2023 1734 ПІШОВ З ЖИТТЯ КОЛИШНІЙ НАЧАЛЬНИК ДРУГОГО ВІДДІЛУ ПХЗ ТА ОДИН ІЗ ПРОВІДНИХ СПОРТИВНИХ ГІМНАСТІВ КАМ`ЯНСЬКОГО 50-х РОКІВ
На 93 році 27 січня завершив свій земний шлях і пішов у засвіти один із провідних…
лют. 02, 2023 554 В КАМ`ЯНСЬКОМУ БАСЕЙНІ "МІКОМП" СТАРТУВАВ КУБОК ФЕДЕРАЦІЇ З ПЛАВАННЯ
В басейні "МіКомп", 2 лютого стартував триденний відкритий Кубок федерації плавання…
січ. 29, 2023 271 ВИХОВАНЕЦЬ КАМ`ЯНСЬКОГО ФУТБОЛУ ВЖЕ НЕ Є ГРАВЦЕМ ТУРЕЦЬКОГО КЛУБУ І РОЗМІРКОВУЄ ПРО ЗАВЕРШЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КАР`ЄРИ
Вихованець Дмитра Лоїка, футбольного тренера з Кам`янського, Артем Кравець більше не є…
січ. 31, 2023 205 "З ПЕРЕМОГОЮ В СЕРЦІ" І ОДИНАДЦЯТЬМА НАГОРОДАМИ ПОВЕРНУЛИСЬ ДОДОМУ ГІМНАСТКИ КАМ`ЯНСЬКОЇ ДЮСШ № 5 (фотоальбом)
В обласному центрі 27-28 січня пройшов благодійний турнір з художньої гімнастики "З…
січ. 29, 2023 168 ЗАХАР ЄМЕЦЬ - ПЕРЕМОЖЕЦЬ ШАХОВОГО ТУРНІРУ
В черговий раз Кам`янська кіно-концертна зала "Мир" привітно прийняла шахістів-аматорів,…