301386479099655 1174989557697443654 n

 

У Варненській області (Північно-східний регіон Болгарії), у другій декаді минулого місяця  відбувся Український Міжнародний фестиваль повітряних зміїв, спеціально організований для дітей захисників та захисниць України. Від Дніпропетровщини у заході взяли участь представники Дніпра, Кривого Рогу та Кам’янського. Про це повідомив співорганізатор заходу, віце-президент Української Асоціації Повітряних Зміїв, чемпіон світу-2018 Леонід Бройтман з Кам’янського.

 

369779227 301384565766513 6442885037978498205 n

 

Унікальна подія зібрала більше 250 любителів повітряних зміїв з усіх регіонів України, а також професійних кайт-флаєрів нашої країни та чотирьох держав Європи. Учасниця Дніпропетровського обласного клубу кайт-флаїнґу "Зоряний Кайт", чемпіонка області-2021 Анна Дарда (25 років) з Дніпра увійшла до оргкомітету фестивалю та продемонструвала найкращі техніки запуску шоу-кайтів та плоских художніх повітряних зміїв. За результатами змагань серед аматорів у рамках фестивалю одними з найкращих в Україні стали 14-річна Іванна Мельничук з Кривого Рогу ("кайт-білдинг") та 17-річна дніпрянка Ольга Гаража ("керовані кайти"). Обидві дічини долучаться до професійних занять кайт-флаїнґом у клубі "Зоряний Кайт" під керівництвом майстра спорту з Кам’янського Валерія Шаповалова.

Фестиваль мав не тільки культурно-дозвіллєве, але і наукове спрямування та став результатом унікальної взаємодії Української Асоціації Повітряних Зміїв як молодіжної організації та еліти педагогів-фізиків України – колективу проекту Online Physics School. Відомий фізик з Дніпра, нині військовослужбовець ЗСУ, кандидат фізико-математичних наук, доцент Олег Орлянський, який взяв участь у фестивалі, зазначив: "Вперше після лютого 2022 року запустили і "Гроно Калини". Гігантський український повітряний змій п`ять років тому у Китаї зайняв перше місце серед кайтів різних країн за найбільшу висоту. Під час сильного вітру його не просто втримати. Ми під час занять пояснювали принципи повітроплавання".

Віце-президент Української Асоціації Повітряних Зміїв Леонід Бройтман подякував організаторам, спонсорам та партнерам фестивалю. "Для нас дуже важливою, мотивуючою стала саме цільова аудиторія фестивалю – діти українських військовослужбовців, які оздоровлювалися в Болгарії. Це наше майбутнє, яке маємо плекати вже зараз попри все. Щиро дякуємо спонсорам та партнерам фестивалю! Також приємно, що Дніпропетровщина заслужено стає центром кайт-флаїнґу України", - сказав Л.Бройтман.

 

369872147 301386282433008 4040318481865054776 n

 

Потрібно нагадати, що в 2020/2021 роках на Дніпропетровщині проводилися чемпіонати області та етапи Чемпіонатів України з кайт-флаїнґу. У квітні цього року Поліна Дромарецька з Нікополя представляла Україну на найбільшому світовому фестивалі повітряних зміїв Artevento-2023 в Італії.

Більше інформації та фото у публікаціях Асоціації: http://surl.li/kugol

Add a comment

 

ДЮСШ 2

 

Відповідно до виконання норм і вимог Єдиної спортивної класифікації України, наказом Дніпропетровської обласної державної адміністрації департаменту молоді і спорту № 06.1-р від 16 червня 2023 року двом спортсменам Кам`янської ДЮСШ № 2 присвоєно спортивні розряди. Кандидатом в майстри спорту став шашкіст Добриня Савінський. Боксер Богдан Рашевський отримав перший спортивний розряд.

Add a comment

347562232 6217452215009875 2326221911101736260 n

 

В селищі Бояни Чернівецкої області, з 6 по 8 червня відбувся чемпіонат України з триатлону на суперспринтерській дистанції серед молоді, юніорів та юнаків.

В перших з початку війни національних змаганнях взяли участь збірні команди областей, СДЮШОР, ШВСМ та ДЮСШ. В складі збірної Дніпропетровщини, Кам`янське представляли четверо спортсменів, троє з яких: Христина Білоусова, Гліб Плохоцький, Валентин Тихенко - вихованці тренерів Дмитра та Інни Краєвських і Андрія Сидорченко з ДЮСШ № 5. Спеціалізуючись у плаванні, спортсмени декілька раз спробували себе в домашніх стартах з триатлону та дуатлону (велоперегони та біг), які проводились федерацією триатлону Кам’янського та вибороли право представляти наше місто та Дніпропетровську область на чемпіонаті України.

Як повідомив тренер Юрій Макогонов, зважаючи на те, що тренування та змагання в Кам’янському проводилися в форматі крос-кантрі (на пересіченій місцевості), де на велосипедному етапі використовуються гірські велосипеди, а чемпіонат України відбувався в стандартному – шосейному форматі велоперегонів, то для наших спортсменів все було новим. "Але почалося все раніше, - ще дома – з пошуку шосейних велосипедів для участі в змаганнях, - розповіда. Ю.Макогонов. - Допомогло те, що по регламенту змагань між стартом категорій юніорів, в якій стартували дівчата, та юнаків, в якій змагалися хлопці, – було дві години, тож спортсмени мали можливість по черзі використовувати одні й ті ж велосипеди, швидко перелаштовуючи параметри машин під свій зріст. Навіть плавальний етап, який відкриває змагання з триатлону дуже відрізнявся від плавання в басейні, адже пливли спортсмени на відкритій воді по розміченому буями маршруту. Немає звичних доріжок, які задають напрямок руху, тому якщо не контролювати напрямок, легко можна накрутити пару десятків зайвих метрів. З перших секунд після старту йшла дуже жорстка боротьба, часто на грані фолу. Але завершивши в числі лідерів плавальний етап (а Христина взагалі оставила за спиною суперниць всіх категорій – і молоді, і юніорок), - це був тільки початок випробувань. Федерація триатлону України вибрала для проведення змагань Чернівецьку область, бо на сьогодні це чи не єдине більш-менш спокійне від ракетних обстрілів місце, але ж траса змагань могла б легко претендувати на один з гірських етапів велосипедної багатоднівки "Тур-де Франс". Крім того, з самого ранку час від часу починав накрапувати невеличкий дощ, що – зважаючи на трасу з крутими віражами та швидкісними спусками, - не дуже додавало оптимізму нашим, - ще зовсім не досвідченим учасникам. Навіть досвідчені спортсмени не всі впоралися з цим іспитом, завдавши роботи екіпажу швидкої допомоги – були прикрі падіння та травми. Але наші спортсмени пройшли і цей іспит гідно – може не так швидко як хотілося б, але без неприємних несподіванок. Відпрацювавши після велосипедного біговий етап, у підсумку Білоусова посіла в категорії юніорок четверте місце, Василиса Горелова – п’яте. Хлопці, змагаючись в категорії юнаків зі спортсменами на чотири роки старшими за них, посіли відповідно 22 місце – Гліб Плохоцький та 31 місце - Валентин Тихенко. Показавши, як для першого старту дуже гарний час. Адже ці змагання зібрали всіх найсильніших триатлетів України і за підсумками формуватиметься команда, яка представлятиме збірну України на Кубкі Європи, який пройде 17-18 червня в Румунії!.

Наступного дня спортсмени боролися в форматі естафети-мікс, коли команда з чотирьох спортсменів один за одним долають етапи триатлону, передаючи естафету колегам по команді. Це дуже видовищний та драйвовий вид змагальної програми, який з минулого року наряду з особистими змаганнями також включено до програми Олімпійських Ігор. В цьому виді програми наша К.Білоусова в складі збірної областіпосіла п’яте місце.

Таким чином, спортсмени отримали неоціненний досвід та принесли залікові бали у скарбничку області та міста. Взагалі, підсумовуючи участь кам’янських триатлетів у цих змаганнях, можна констатувати, що триатлон у нашому місті поступово набирає обертів, спортсмени змагаються на всіх рівнях, підіймаючись крок за кроком на наступні сходинки майстерності.

"Після закінчення змагань до виїзду додому залишалося ще декілька часу, то спортсмени не гаяли часу, - встигли пограти з місцевими жителями в футбол та оглянути цікавинки готельного комплексу - озеро з лебедями і нутріями, та ціле сімейство диких кабанів які розташувалися в лісочку поряд з котеджами. Дорога додому була неспокійною - новини з Херсону та військова техніка, яка зустрічалась на шляху постійно нагадувала, що країна веде жорстку криваву війну з підступним ворогом і що лише завдячуючи мужності та стійкості наших захисників ми маємо змогу жити повноцінним життям, - тренуватись та змагатись... - доземний уклін нашим воїнам за це", - говороить Ю.Макогонов.

Тепер спортсменів чекають змагання чемпіонату України з акватлону (плавання та біг), які мають бути проведені в Черкасах 21-23 червня.

Відео https://www.facebook.com/100002354738440/videos/pcb.6217507668337663/295484266227090

Add a comment

Рекорд України

Кам`янське знову прославилось на всю країну. І це в хорошому сенсі.

У Центральному парку культури та відпочинку міста, з нагоди Дня захисту дітей був встановлений національний рекорд України "Найбільша кількість дітей, які сформували фразу "Перемога поверне дитинство в Україну". Виконавцями його стали більше двохсот хлопчиків та дівчаток.

 

park1 e1685634231848

Фото https://www.facebook.com/photo/?fbid=154621497595479&set=pcb.154621564262139

https://www.poglyad.info/2023/06/01/v-kamyanskomu-u-den-zahystu-ditej-vstanovyly-natsionalnyj-rekord-ukrayiny/

Add a comment

Finke Gorge National Park

 

Така давня, що забуває рухатися. Найстаріша річка у світі тече лише кілька разів на рік.

Річки Ніл та Амазонка широко відомі як найдовша річка у світі та найбільша річка у світі за обсягом води. Однак навколо титулу найстарішої річки на Землі точаться деякі суперечки, проте здебільшого вчені сходяться, що він по праву належить австралійській річці Фінке, пише https://internetua.com/taka-davnya-sxo-zabuvaye-ruhatisya-naistarisha-ricska-u-sviti-tecse-lishe-kilka-raziv-na-rik посилаючись на IFLScience.

Дослідники вважають, що їй від 350 до 400 мільйонів років. Вона бере свій початок у хребтах Макдоннелл на Північній території Австралії й тягнеться на 600-750 кілометрів до виходу з озера Ейр. Цікаво, що вона не тільки є найстарішою річкою у світі, а й вельми незвичайною. Річ у тому, що за мільйони років вона буквально забуває як текти, а тому з'являється лише кілька разів на рік одразу після сильних дощів.

 

https://www.youtube.com/watch?v=diRtnaEUIwc

Вчені зазначають, що визначення віку річки є надзвичайно складним, особливо у періоди тривалого геологічного часу. Дослідники та геологи можуть вивчити навколишні екологічні особливості, гірські хребти та річкові відкладення, а також особливості самого річища річки, що змінили ландшафт протягом сотень мільйонів років ерозії. Однак навіть з огляду на всі ці характеристики діапазон віку може бути занадто широким.

Дослідники також розповіли, що найстарішою річкою в Північній Америці є Нова річка, яка протікає приблизно на 547 кілометрів від гір Блакитного хребта в Північній Кароліні (Вірджинія) і до Західної Вірджинії, де вона зрештою впадає в річку Канава. Зазначимо, що оцінки віку цієї річки сильно відрізняються, однак у більшості випадків вчені сходяться, що їй від 10 до 350 мільйонів років. Ще у 1970-х роках її назвали другою "найстарішою річкою у світі".

Найстарішою річкою в Європі вважається Маас, який тягнеться на 950 кілометрів і проходить через три країни: Бельгію, Нідерланди та Францію. Вік цієї річки імовірно налічує від 320 до 340 мільйонів років.

Add a comment