5305312950740963722 121

 

У Івано-Франківську, 21 жовтня відбулися заключні змагання зі спортивної ходьби серед ДЮСШ та СДЮСШОР, а також командний Чемпіонат України на 20-кілометровій дистанції. Команда Дніпровської ДЮСШ № 3 стала другою.

Як повідомив тренер-кам`янчанин Сергій Гужва, в команді, яку він тренує разом з дружиною Юлією і Федором Толстопятовим, змагалися шість спортсменів. Всі вони встановили свої персональні рекорди та посіли друге загальнокомандне місце. Володимир Семененко дистанцію 20 км пройшов за 1 годину 57 хвилин 22 секунди; Єлизавета Рибка 10 км (1.07,51); Ігор Штанько 20 км (2.00,53); Ганна Чудненко 10 км (1.08,42); Вікторія Сидоренко 5 км (33,24); Валерія Чудненко 3 км (18,39). В команді змагалися ще двоє вихованців тренерів О.Охріменко, О.Коноваленко, О.Жукова - сестри Гуртові, Тетяна і Анна..

Add a comment

IMG e7e4bfb143eb3f7c541010c919c2103d V

 

У Самарському районі Дніпра, 10 червня відбувся Відкритий Чемпіонат області зі скандинавської ходьби.

На старт виходили 92 учасника із дев`яти міст України. Кам`янське представляли спортсмени клубу "Кураж". Серед чортової дюжини скандиходів вікової категорії 70+, які змагалися на п`ятикілометровій дистанції, Валентин Засоба (№ 508) посів друге місце і отримав срібну медаль.

IMG 57346ed572ebd11ab594c75aa1bb5885 V

 

"Ні дня без ходьби" - такий девіз у Валіко, так друзі кличуть 74-річного Валентина Засобу. Щодня він "намотує" своїми ногами по декілька десятків кілометрів. Співробітник ККФВ вже має чотирирічний досвід участі і перемог у змаганнях зі скандинавської ходьби. Він являється володарем двух золотих кубків Чемпіонатів області, учасником Чемпіонату світу.

Текст Віктора КУЛЕНКА.

Add a comment

 

 

 

У польському місті Хочево з 17 по 19 червня проходив другий Чемпіонат Світу зі скандинавської ходьби (II World Nordic Walking Championship).

На дуже складній трасі в мальовничому Копаліно за нагороди змагались майже тисяча спортсменів із десяти країн світу. "Скандинави" різних вікових категорій проходили п`яти, десяти кілометрові та півмарафонську дистанції.

У чемпіонаті брали участь 64 українські спортсмени, які представляли свої клуби та Українську Федерацію Скандинавської ходьби (UNWF). Серед них – аматори і спортсмени, чемпіони світу та Європи зі скандинавської ходьби, люди старшого віку, дорослі і діти. Серед них були і представники Кам`янського клубу скандинавської ходьби "Кураж" Світлана Болдирєва і Валентин Засоба. Змагаючись у віковій категорії понад 60 років, Світлана Болдирєва серед 140 учасників посіла сьоме місце, що для спортсменки, яка займається скандинавською ходьбою тільки два роки, можна вважати чудовим результатом.

Add a comment

 

В польському Хочево (узбережжя Балтійського моря) з 17 по 19 червня пройде чемпіонат світу зі скандинавської ходьби. В змаганнях приймуть участь двоє представників Кам`янського - Світлана Болдирєва і Валентин Засоба.

 

Перше місце на всеукраїнських змаганнях на Хортиці (2021) посіла Світлана Болдирєва (команда "Кураж").

Заступник директора з навчально-виховної роботи Кам`янської СШ № 44 Світлана Володимирівна Болдирєва і співробітник Кам`янського коледжу фізичного виховання Валентин Іванович Засоба (верхнє фото) скандинавською ходьбою займаються всього декілька років, але на їхньому рахунку вже є вагомі успіхи на всеукраїнському рівні. Тепер же наші земляки вирішили випробувати свої сили на міжнародному рівні. "Я перед собою поставив найвищу мету - завоювати звання чемпиона світу, - розповідає Валентин Засоба. - Буду змагатися із спортсменами вікової категорії старше семидесяти років. Просто їхати як турист немає сенсу, потрібно ставити найвищі цілі. Хочу довести, що серед своїх однолітків я найсильніший".

Підштовхнула до занять скандинавською ходьбою Валіко (так звертаються до Валентина друзі) його дружина, Ангеліна Георгієвна, яка вже була членом команди "Кураж". "У квітні 2020 року дружина запропонувала взяти її спортивну амуніцію (палки) і пройтися ввечері у лісі Лівобережжя. Я тоді пройшов всього один кілометр, але він став як наркотик. Після цього я захворів на шведську ходьбу", - згадує 73-річний Валентин Іванович. І вже через півроку Валіко став переможцем Кубку всеукраїнської федерації скандинавської ходьби на 10 кілометрів. Таку ж нагороду він отримав і у 2021 році.

 

Переможець Кубку всеукраїнської федерації скандинавської хоьби 2020 року Валентин Засоба.

НІ ДНЯ БЕЗ ХОДЬБИ

"Ні дня без ходьби" - такий девіз тепер у Валентина Засоби. Щодня він "намотує" своїми ногами по декілька десятків кілометрів. "Як мінімум я ходю щодня по 5 кілометрів. Максимум становить 29 кілометрів, - пояснює "скандинав" Валіко. - Свій кілометраж в основному поповнюю ходячи коло за колом на футбольному майданчику Кам`янського коледжу фізичного виховання. До реконструкції ходив на стадіоні "Промінь". Гадаю, що скоро він стане окрасою Соцміста. Бувало, що долаю відстань маршруту коледж - птахофабрика - коледж. А коли буваю на лівому березі, то з четвертого мікрорайну ходю до Єлизаветівського котловану і в зворотньому напрямку. Бувало, що тренуюся ходячи або по греблі ГЕС, або по трасі, яка веде на Полтаву. У мене є прибор, який фіксує кожен пройдений метр, час, який затрачено на ходіння по трасі, мій пульс і тому подібне".

При зустрічі з Валентином Івановичем не скажеш, що йому пішов восьмий десяток літ. Стрункий чоловік, без жодного натяку на жирові складки. Що ж дала скандинавська ходьба йому, ставлю своє запитавня. "По-перше, я став почуватися краще ніж раніше. По-друге, не болять суглоби. По-третє, стали працювати всі м`язи. Негативних відчуттів НЕ-МА-Є", - говорить з задоволенням В.І.Засоба.

Побажаємо Валіко, щоб у Хочево здійснилася його мрія стати чемпіоном світу. Це буде шикарний подарунок на свій день народження, який В.І.Засоба святкуватиме 20 червня (через день після закінчення змагань).

Автор Віктор КУЛЕНКО.

Add a comment

 

В Івано-Франківську 24 жовтня пройшов командний чемпіонат України зі спортивної ходьби серед ДЮСШ та СДЮСШОР.

На трасах в 10, 5 та 2 кілометри змагалися юніори, юнаки та діти. Срібним призером цих змагань серед спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву стала команда СДЮСШОР № 3 (директор Олександр Леонідович Жуков) з Дніпра, яку тренують подружжя кам`янчан, Сергій і Юлія Гужва. Свій вклад в цю перемогу внесли їхні вихованці з Кам`янського: Ігор Штанько, Валерія Чудненко, Софія Коломоєць, Ганна Чудненко, Назар Шелепов, Кирило Гончар. Анастасія Широкова, на жаль, за станом здоров`я не змогла закінчити дистанцію.

Add a comment