2345455

 

 

Особисто-командні змагання з шашок-100 відбулися у квітні на Франківщині. На рахунку спортсменів Дніпропетровщини – три командні кубки та 6 завойованих медалей різного ґатунку. Всього в турнірах з класичної, швидкої та блискавичної ігор взяли участь дванадцять спортсменів з Кам’янського та один з Дніпра.

Кубок України – це другий за значимістю турнір в країні. Наприкінці лютого, у Кам’янському відбулися змагання на "малій дошці" (шашки-64). Трохи згодом, через місяць, вже на стоклітковій шашківниці подібні перегони пройшли у Івано-Франківську. Протягом семи днів представники десяти областей країни та міста Києва визначали володарів Кубку України у шести турнірах з класичної (класика), швидкої (рапід) й блискавичної (бліц) ігор серед чоловіків та жінок. Окрім особистого заліку в трьох програмах також підбивалися підсумки командного заліку.

Честь Дніпропетровської області захищали 13 шашкістів: національні гросмейстерки Віра Попруга (Дніпро) та Олена Коротка, майстер спорту Олександр Шнейдер, кандидат у майстри спорту Іван Суров, першорозрядники Максим Кривоніс, Тимофій Кобзев, Микита Маяк, Анастасія Губарєва, Марія Діденко, Єва Бабій, Кіра Кравченко, Мирослава Бердник, Софія Перемітько (всі дванадцять спортсменів представляли Кам’янське).

За кількістю здобутих медалей кращого результату вдалося досягти Олені Короткій. Призерка чемпіонату світу 2023 року пробивалася на п’єдестал у кожному турнірі, в яких виступала. В особистому заліку Олена виборола два "срібла" у змаганнях з класичним та блискавичним контролями часу. Ще до однієї медальки – до бронзової – вдалося дотягнутися у рапіді. Слід зазначити, що у жіночих змаганнях основну боротьбу за нагороди Коротка вела з двома іншими гросмейстерками: чемпіонкою світу з Івано-Франківська та призеркою етапу Кубку світу з Харкова. І хоча в двох турнірах наша Олена виступила без поразок, потрапити на перше місце скоріш за все забракло сил та трохи везіння. Проте тричі спортсменка пробивалася до складу команди Дніпропетровщини, яка виборола два золотих та один срібний Кубки України.

Потужно виступила Віра Попруга. Це був її дебютний турнір у статусі національного гросмейстера. Двадцятирічна спортсменка хотіла довести (в першу чергу собі), що високий результат, який нещодавно був зафіксований на дорослому чемпіонаті Європи у Нідерландах (нагадаємо, що шашкістка посіла третє місце на одному із турнірів серед жінок), був не випадковістю. Цікавості додавав той факт, що талановита дівчина грала у змаганнях серед чоловіків (дозволяється регламентом). Перший млинець, як то кажуть, вийшов нанівець, тобто кращої гри у класиці показати не вдалося. Але у змаганнях з швидкої та блискавичної гри В.Попруга виборола дві медалі – "золото" у рапіді (!) й "бронзу" у бліці. Допомогли високі результати Віри і у командному заліку.

Без нагороди додому не поїхав ще один відомий шашкіст – Олександр Шнейдер. Він піднявся на п’єдестал в основній програмі – класичній грі. Виступити краще в цьому турнірі завадила єдина прикра поразка. Як показали підсумки, ця невдача була зафіксована у протистоянні з майбутнім володарем Кубку України з Харкова, який у турнірній таблиці обійшов нашого майстра на одне очко. Слід зазначити, що своє "срібло" в останньому турі О.Шнейдер виборов у двобії з В.Попругою. Будь-який результат окрім перемоги не дозволяв йому пробитися до трійки призерів. Проте він здобув перемогу, яка дуже допомогла Дніпропетровській області стати кращою у командному заліку в цьому виді програми.

Іван Суров у двох турнірах, де він брав участь, нажаль, не потрапив на п’єдестал. Проте потужна гра і високі загальні результати (четверте місце у рапіді й шосте у класиці) вчергове довели, що найближчого часу юнак-таки досягне високих результатів і серед дорослих. Цього разу чотирнадцятирічному спортсмену не вистачило банального везіння. В обох турнірах І.Суров набирав таку саму кількість очок, як і бронзові призери відповідних чемпіонатів. І кожного разу на заваді ставав гірший коефіцієнт, що використовується при розподілі місць при однаковій кількості набраних очок. Тим не менш, ці особисті результати дуже допомогли команді, до складу якої Іван двічі пробився. І у змаганнях з класичним контролем часу, і у змаганнях з швидким контролем часу команда Дніпропетровської області завоювала перші місця.

Окремо слід розповісти про підбиття підсумків командного заліку у класиці. Унікальний випадок відбувся вперше за багато років, коли два колективи (у залік йшли два кращих результати серед чоловіків і один кращий результат серед жінок) набрали однакову кількість очок. Для визначення переможця в двобої Дніпропетровщина-Харківщина довелося вдатися до додаткового показника – кращий жіночий результат. Але за підсумками всіх зіграних партій у турнірі серед жінок судді одразу не змогли визначити, хто розташується на другій сходинці. І у Олени Короткої, яка представляла наш регіон, і у представниці Харківщини були абсолютно однакові результати. Довелося грати тай-брейк, який і визначив срібного призера серед жінок та володаря командного Кубку України у класичній програмі. Його із рахунком 6:2 виграла О.Коротка, принісши однією перемогою Дніпропетровській області одразу два результати. Вітаємо із вдалими виступами спортсменів нашого регіону!

Автор: Віталій Попруга.