Вдруге за останні чотири місяці, Кам`янський донорський Центр "Біофарма плазма" (директорка Наталія Муленко) проводить масовий спортивний захід. Якщо в листопаді минулого року це були змагання серед шашкістів, то 15 лютого нинішнього року зустрічалися шахісти.

"Ваше керівництво, це наші донори, тому було прийняте рішення провести в нашому Центрі спільний проєкт - відкритий шаховий турнір, - пояснила присутнім гравцям Тетяна Овчинникова, піар-менеджер Центру "Біофарма плазма". - Тим паче, що з 15 по 17 лютого на базі нашого плазма центру проходить Благодійний марафон, присвячений Міжнародному Дню онкохворих дітей. В його рамках і проводиться цей турнір. Ми оголосили збір коштів з конкретною адресою. Донори, які сьогодні приходили до нас, мали змогу донатити, залишати певну суму на п`ятикласника гімназії № 6 Ярослава Роздобудько. Всі зібрані кошти без всяких посередників будуть передані його мамі. Нам хочеться, щоб Центр став не тільки місцем збору плазми, а й культурно-просвітницьким майданчиком".

Таких Центрів в Україні вже десять (наш був відкритий за ліком восьмим). Кам`янський Центр https://biopharmaplasma.ua/plasmacenter/plazmacentr-v-kamenskom працює від вітчизняного заводу "Біофарма-плазма". Тут переробляють плазму, з якої виготовляють медичні препарати, що рятують життя людей.

Центр "Біофарма-плазма" забезпечив приміщенням, а також надав призи - плед і футболку зі своїм логотипом. Солодощі, кава і чай для всіх учасників змагань від https://www.facebook.com/IrinaPustovoytova. А ще керівництво Центру знайшли спонсорів для нагородження призерів шахового турніру. "Наш соціальний партнер "Комп`ютерний майстер" (директор Олександр Крутько), який підтримує донорство в Кам`янському, виділив чотири сертифікати на покупку, загальною сумою 200 гривень, а такж дві флешки. "Світ чохлів" https://mirchehlovkmsk.prom.ua/ua/?fbclid=IwAR2zgDSl6oWKzMIPrlH8RZf1gpf0Ftt7Fqx0Us_XNY8PvhpNILbL97EjOuo (директор В`ячеслав Чепурко) передає як приз, потужний повербанк і блютузні навушники. Автор дитячих книжок Олег Шалигін (він же майстер гри в шахові композиції) передав для призерів свої видання", - розповідає Т.Овчинникова.

Перед початком турніру, учасники вокально-інструментальної студії "АртIdea" Центру позашкільеної роботи та дитячої творчості (керівниця Маргарита Чабан) порадували шахістів та людей, які в цей час ждали черги для здачі плазми, чудовим виконанням українських пісень. Директорка "Біофарма-плазма" не залишила співаків без подарунків.

В масовому турнірі прийняли участь 24 шахіста. Потрібно пояснити, що навіть останній чемпіонати Кам`янського, що пройшов в кінці минулого року, зібрав трішки менше гравців. Турнір проводився за швейцарською системою на протязі чотирьох годин. Приємно було бачити, що поруч з сідоволосими гравцями, змагаються юні спортсмени. Та не зважаючи на ще невеликий досвід, деякі з них змогли протистояти шаховим аксакалам.

За підсумками турніру визначилися призери та переможець. Нагороди вручали головний суддя змагань Євген Цуканов і директриса "Плазма центру" Наталія Муленко.

За найкращий результат серед дітей, Максим Юрченко (4,5 очка) отримав грамоту, сертифікат від "Комп`ютерного майстра", а також книжку Олега Шалигіна. Набравши однакову кількість очок, по п`ять, Володимир Донець з кращим коефіцієнтом став четвертим в загальному заліку та показав найкращий результат серед ветеранів, за що був нагороджений футболкою і грамотою. А Геннадій Максимів був нагороджений сертифікатом. За активний дебют в турнірі робітниця "Плазма центру" Лариса Локтєва отримала грамоту, флешку і дві книжки. Також книжками і світловідбиваючими браслетами нагородили ще оду учасницю змагань Олександру Славську і наймолодшого учасника турніру Максима Косухіна.

В останньому турі в запеклій бортьбі вирішилася доля третього місця. Його посів чемпіон міста нинішнього року серед юнаків та дівчат Олександр Стрельник (5,5 очок). Один із самих юних учасників, одинадцятирічний Владислав Литвин набравший 6 очок став другим. Владу подарували плед. А переможцем турніру став Олександр Яговдик. "І що саме цікаво, що Олександр набрав максимальну кількість очок - вісім із восьми. Я перед початком турніру не очікував, що хтось може набрати таку кількість, тому що по великому рахунку всі учасники змагань мають майже однаковий рівень майстерності", - вручаючи переможцю головний приз блютузні навушники, відзначив Євген Цуканов. До речі, Євгена Цуканова господарі не залишили теж без приза.

Співорганізатор змагань Євген Цуканов, подякував від імені шахістів господарів затишного "Плазма центру" за співпрацю. "Гадаю, що це не останній турнір, який ми проводимо у вашому медичному закладі", - сказав Є.Цуканов.

 

 

Завершився спортивний захід колективною фотосесією.

Автор фото і тексту Віктор КУЛЕНКО.
Фотоальбом https://www.facebook.com/photo/?fbid=182808894443648&set=a.182820087775862