Американська федеральна прокуратура 6 квітня вперше звинуватила колишніх футбольних функціонерів з декількох країн в отриманні хабарів від Росії і Катару. Ці країни домагалися і отримали право проведення чемпіонатів світу з футболу в 2018 і 2022 роках.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Згідно з обвинувальним висновком, колишній віце-президент ФІФА з Тринідаду і Тобаго Джек Уорнер отримав від Росії 5 мільйонів доларів через мережу підставних компаній. Частина цих коштів виплатили американські фірми, які представляли інтереси Росії при підготовці до чемпіонату світу. Колишній член виконавчого комітету ФІФА від Гватемали Рафаель Сальгеро звинувачується в отриманні мільйона доларів за голосування за надання Росії права проведення чемпіонату. Аргентинцеві Хуліо Грондоні, парагвайцеві Ніколасу Леосу і бразильцеві Рікардо Тейшейри висунуті звинувачення в отриманні хабарів від Катару.

Процес голосування в 2010 році, в результаті якого Росія і Катар отримали право на проведення чемпіонатів світу з футболу, супроводжувала серія скандалів і розслідувань. Росія отримала тоді перевага в протистоянні з Англією і спільними заявками Нідерландів і Бельгії, Іспанії та Португалії. Катар випередив у боротьбі за право приймати світову першість Сполучені Штати.

Ці результати відразу ж викликали підозри. Більше половини учасників голосувань, серед яких і президент ФІФА Зепп Блаттер, стали об'єктами різних звинувачень. Блаттер згодом був усунений з посади президента після розслідування, проведеного комітетом ФІФА з етичних питань. Інші фігуранти справи стали об'єктами звинувачень у справах про продаж прав на трансляцію ігор чемпіонату і були змушені піти у відставку.

Нинішні офіційні звинувачення є першими, в яких стверджується, що Росія і Катар отримали право проведення чемпіонатів світу з футболу, підкупивши чиновників ФІФА.

На фото: Емір Катару Хамад бін Халіфа ат-Тані, президент ФІФА Зепп Блаттер і заступник голови уряду Росії Ігор Шувалов після рішення про надання Росії і Катару права проведення Кубків світу з футболу 2 грудня 2010 року.