Семінар

 

Днями в юнацькому відділі центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка відбувся семінар-практикум для мешканців Кам'янського "Психосоматика: як лікувати хвороби від нервів" в рамках спільного проекту благодійного фонду "Центр культури і мистецтв« Златоуст" та бібліотеки.

Практикуючий психолог Інна Нікітіна говорила про те, що до недавнього часу всі хвороби ділилися на фізичні і психічні. Але в середині минулого століття доктор Ф. Александер виділив третій клас хвороб - психосоматичні. З тих пір психосоматика розглядає і успішно виліковує тілесні хвороби, які викликаються психологічними причинами.

Спочатку це була "класична сімка" захворювань, в яку входили інфаркт міокарда, виразка шлунка, бронхіальна астма, коліт, гіпертонія, гіпертиреоз і цукровий діабет. Але сьогодні психосоматика працює з будь-якими соматичними порушеннями, викликаними психічними причинами. Психосоматика як наука ґрунтується на наступних твердженнях:
Неправильні думки неминуче призводять до хворого станом тіла.
Змініть думки - і ви отримаєте здорове тіло.

Лікування стає можливим, якщо хворій людині самостійно вдається виявити і усунути невирішені психологічні проблеми. У будь-якої людини є все необхідне для самостійного зцілення. У фізичному тілі спочатку присутні потужні механізми для само зцілення. Людина може припинити самозцілення, тільки якщо не вірить в таку здатність свого тіла і не дає своєму організму найнеобхідніше: достатнє харчування, фізичне навантаження і спокійний нічний сон. Тільки сам хворий в змозі вилікувати себе. Ніхто не зможе зробити це за нього. Інші люди можуть відстежити нездорові моделі його поведінки, але змінити свої думки може виключно він сам! Спочатку треба лікувати своє душевний стан, а вже після цього буде лікування тіла і розуму.

Що ж треба зробити для цього? Почати жити осмислено і радісно, постійно розвиватися і не соромитися висловлювати свої потреби. Коли серце людини наповнене сумом, страхом, гнівом або відчаєм, в ньому не знаходиться місця для здорових почуттів. Прощення прибирає застарілі рубці в нашій енергетичній оболонці: все ті підсвідомі страхи і "хворі" установки, які ховаються в хребті, а також всі отруйні емоційні скупчення у внутрішніх органах.

Любов дійсно зцілює. Це почуття відрізняється ні з чим незрівнянну цілющою енергією. Посилаючи любов в хворі частини свого тіла, ви наповнюєте весь свій організм потужною силою. Зміна себе є єдино необхідним дією для лікування. Тільки зміни розширюють мислення, допомагаючи людині рухатися вперед. Жити - це значить постійно змінюватися і змінювати світ навколо себе.

Тетяна Дороніна, заступник директора по рекламі і маркетингу Кам'янської ЦБС.