Инициатива

 

ДОРОГІ ОТЦІ ПРОШУ ПРИСЛУХАТИСЯ ТА ПІДТРИМАТИ ІНІЦІАТИВУ ЕКОБЮРО УГКЦ, ЯКА ДІЄ З БЛАГОСЛОВЕННЯ ПАТРІАРХА СВЯТОСЛАВА ТА ВЛАДИКИ СТЕПАНА ЕКЗАРХА ДОНЕЦЬКОГО!

З початком Великого посту вже традиційно розпочинається ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння», яка проводиться Бюро УГКЦ з питань екології. Ініціатива має за мету допомогти глибше й повніше пережити процес покаяння і навернення до Бога, завдяки поглибленню свідомості щодо відповідальності за створений Богом світ та шляхів її здійснення у повсякденному житті кожної людини. В контексті Ювілейного року Божого милосердя Великопосна екологічна ініціатива має за мету спричинитись до преображення людських сердець, щоб вони змогли приймати Божу милосердну любов і виявляти її до ближніх та всього створіння, а особливо тих, кому потрібна допомога. Свята Чотиридесятниця – це час, у якому Господь чинить особливе диво заради порятунку всього створіння: своїм милосердям Отець небесний осяває кожну людину, вказуючи, що єдино правильним шляхом до Воскресіння є дорога любові, якою Його Син веде весь рід людський до Царства небесного, і на цьому шляху головними вказівниками є «діла милосердя».

Головними завданнями ініціативи є:

Привернути увагу віруючих людей та громадськості до екологічних проблем. Сприяти поширенню екологічного вчення Церкви, а особливо першої в історії Церкви екологічної енцикліки Папи Франциска «Славен будь».

Допомогти усвідомити значення семи діл милосердя щодо тіла і щодо душі на шляху повернення до автентичного життя з Богом і долання сучасних суспільно-екологічних викликів та проблем.

Ініціювати освітньо-виховні та молитовні заходи, а також практичні акції екологічного спрямування. Заохочувати до діл милосердя стосовно ближніх та Божого створіння – природи.

Сприяти, щоб через поглиблення віри в Бога Творця і Спасителя парафіяльні громади ставали місцем зустрічі з Живим Христом і могли більш автентично й цілісно свідчити про Нього своїм життям.

Яким чином можна долучитись до ініціативи? Прохання до душпастирів:

• Інформувати своїх парафіян про Великопосну екологічну ініціативу і спричинятися до осягнення її мети та головних завдань.

• У своїх проповідях та підготовці вірних до святої тайни Сповіді у часі Великого посту звертати увагу на значення Божого милосердя для всього створіння та питання християнської відповідальності за створений Богом світ.

• Допомагати віруючим людям усвідомити згубний характер екологічних гріхів сучасності та необхідність цілісного навернення до Бога.

• На Недільній Літургії у часі Святої Чотиридесятниці виголошувати на Сугубій ектенії наступне прохання: Отче небесний, благаємо Тебе і молимо: вилий щедро Духа Свого Святого на свою Церкву, щоби вона була вірною невістою Христовою, щоби ми, Твої діти, через взаємну любов між собою та через шанобливе ставлення до всього Твого Створіння могли об’явити світові Твою безмежну любов і милосердя, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

• Ініціювати та підтримувати освітні заходи та практичні акції, направлені на збереження Божого створіння – природи. Прохання до віруючих людей: • Застановитися над значенням правди віри про Бога Творця у своєму повсякденному житті.

• Молитись, постити і чинити діла милосердя у відповідності до духу Великого посту, який має за мету допомогти відновити наше цілісне й гармонійне життя з Богом Творцем і Спасителем.

• Роблячи іспит сумління, особливо застановитись над питанням відповідності повсякденного життя до Божої волі у ставленні до ближніх та всього Божого створіння.

• Покаятися за свої свідомі та не свідомі екологічні гріхи і постановити більше не грішити. • Інформуватись, яким чином вплив наша життєдіяльність може бути більш милосердною і дружньою до довкілля.

• Робити діла милосердя і по-божому ставитись до створеного світу в своєму повсякденному житті.

З огляду на ініціативи та завдання екобюро УГКЦ на Великий піст,пропоную працю у Донецькому екзархаті у таких можливих напрямках :

1.Участь голови екологічної комісії екзархату у хресних дорогах,зокрема екуменічних,які організовуються на території екзархату.

2.Проведення духовних великопосних наук чи реколекцій на парафіях на тему милосердя(сім діл милосердя щодо тіла та душі).

3.Представлення діяльності екобюро у навчальних закладах(школах,вищих навчальних закладах,зустріч з представниками ЗМІ та місцевими виданнями тощо) у питаннях використання пластикових квітів та виробів,заходи щодо 30-ї річниці Чорнобильської аварії(з нагоди якої Екобюро проводить всеукраїнський конкурс!)

4.Тематичні науки на кожну неділю Великого посту.

5.Практичні акції(збирання мокулатури,прибирання територій чи водних ресурсів.Участь представника екобюро у тематичних заходах,що організовуються на місцях(зокрема тема енергозбереження та енергоефективність).

6.На Недільній Літургії у часі Святої Чотиридесятниці виголошувати на Сугубій ектенії наступне прохання: Отче небесний, благаємо Тебе і молимо: вилий щедро Духа Свого Святого на свою Церкву, щоби вона була вірною невістою Христовою, щоби ми, Твої діти, через взаємну любов між собою та через шанобливе ставлення до всього Твого Створіння могли об’явити світові Твою безмежну любов і милосердя, молимось Тобі, вислухай і помилуй

З ПОВАГОЮ ТА БРАТНЬОЮ ЛЮБОВ'Ю-О.МИХАЙЛО НЕЇЖМАК ГОЛОВА КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЇ У ДОНЕЦЬКОМУ ЕКЗАРХАТІ-ТЕЛ-09792173 48;0995620137