15071707r.jpg

Місяць гучних заяв після «мукачівської стрілянини» завдав Закарпаттю більше шкоди, ніж сама стрілянина

Один із плюсів усієї цієї ситуації - те, що почали публічно обговорювати проблеми контрабанди в краї.

-- Життя закарпатців на побутовому рівні не змінилося - не тільки через місяць після мукачівських подій, а й власне, в день самої стрілянини 11 липня, каже Наталя Зотова, закарпатський журналіст та аналітик. - Тоді була певна стурбованість, хоча люди продовжували ходити містом, купувати продукти на ринку, пити каву в кав'ярнях - хіба що телефонували рідним та знайомим, аби звіритися, чи все гаразд. В ту суботу ніхто не тікав та не ховався по хатах. Стурбованість була до першого виходу новин: як тільки люди дізналися, що ця стрілянина - «розбірки» бійців «Правого сектора» із людьми Ланя та міліцією, заспокоїлися.

Якщо брати зріз життя мукачівців через місяць після тих подій - маємо той же спокій на побутовому рівні. Зросла хіба що роздратованість через надмір заяв нової влади, подеколи незрозумілих. Навіщо, наприклад, ославлювати Закарпаття на весь світ - як регіон контрабандистів та бандитів, де можуть влаштувати стрілянину серед білого дня у мирному місті? Знову ж таки заяви на кшталт «не возіть контрабанду, бо зловимо на місці й відправимо в АТО» - це що, новий метод боротьби із контрабандою?...

На мою думку, цей місяць гучних заяв нової влади після «мукачівської стрілянини» завдав Закарпаттю більше шкоди, аніж безпосередньо події 11 липня.

Зараз люди уважно спостерігають, як діє влада. Багато незрозумілого. З приходом Геннадія Москаля закарпатці мали надію на те, що буде покарано ключових посадовців у міліції та прикордонній службі. Але бачать натомість, що їх - так, звільнили, - але з підвищенням (це стосується головного міліціонера Закарпатської області Сергія Шаранича, який після стрілянини 11 липня був призначений в центральний апарат УМВС, та Андрія Панченка, очільника Мукачівського прикордонного загону, (якого звільнено тиджень тому і привселюдно пообіцяно підвищення - Укрінформ.) Простому народу може здатися, що усі кадрові ротації в області - це просто усунення політичних конкурентів, спроба позбутися влади кланів у регіоні.

Новий очільник області заявив, що при владі не повинно бути представників колишньої СДПУ(о), Партії Регіонів, Єдиного центру - й діє відповідно. Але, зрештою, він не ліквідує систему, а бореться з політичними конкурентами. Багато закарпатців негативно ставляться до нових посадовців, яких називають «людьми Москаля» - невже Закарпаття таке бідне на кадри?

Один із плюсів усієї цієї ситуації - те, що почали публічно обговорювати проблеми контрабанди в краї. Прорвало такий собі великий закарпатський гнійник. Але якщо продовжити метафору, гній вийшов назовні, але за лікування ніхто не береться.

Пройшов місяць. За цей час - жодних чисток на митниці. Тим часом, сусіди-угорці звільнили та арештували на час слідства 18 митників та трьох цивільних осіб з пункту пропуску «Загонь», підозрюваних у міждержавній контрабанді, а також юриста, що відкрив з півсотні фіктивних фірм, за допомогою яких здійснювалася контрабанда. А на сусідньому з нашого боку пункті пропуску «Чоп» - тиша... Подібних арештів не відбулося. Те ж саме стосується нарколабораторії, яку викрили в селі під Мукачевом в ті ж дні в середині липня. Невідомо нічого про результат розслідування. Невже справу «злили»? Я давала запити в місцеве СБУ - відповіли, що не їхня компетенція. Чекаю на відповідь із Києва.

Джерело http://uzhgorod.net.ua/news/82547#sthash.3vR077XM.dpuf 

Фото ar25.org