АнглияDSC 0410

В Дніпродзержинській бібліотеці-філії № 7 відбувся цікавий захід "Родом з Великобританії", який провела майстриня-рукодільниця, волонтер бібліотеки - Ольга Васильєва.
Власне, цю подію можна було б також назвати творчою зустріччю, адже пані Ольга показала свої нові роботи з різних видів англійського рукоділля в техніці королівської вишивки (English royal embroidery), в’язання (Knitting), макраме (Makrame), печворку (Patchwork), кардмейкингу (Cardmeyking), квілінг(Quilling), виготовленню дорсетських ґудзиків (Dorset buttons), стрингарту (StringArt) та ін. Вона зробила екскурс до історії зародження та розвитку рукоділля Великобританії. Фільм про музей Вікторії та Альберта в Лондоні, найбільший у світі музей декоративно-прикладного мистецтва яскраво доповнив цю розповідь. Це не перша зустріч майстрині з читачами бібліотеки. До цього було знайомство з особливостями рукоділля Японії та Франції. Вона із задоволенням розкриває секрети техніки рукоділля інших країн.

АнглияDSC 0369

Майстер - клас з квілінгу дав можливість гостям доторкнутись до одного з найстаріших і в той же час модного зараз рукоділля - квілінгу. Не зважаючи на те, що більшість видів паперових виробів прийшло до нас зі Сходу, батьківщиною перших робіт в техніці квілінгу, які збереглися, вважають Середньовічну Європу ХІV – XV ст. А виготовляли їх монахи й монахині. Адже в ті часи папір використовувався в основному для виготовлення рукописів та книг, а головним осередком знань та письменності якраз і були монастирі. Смужки паперу, які залишались після обрізання краю сторінок, не викидались, бо папір в ті часи був дуже дорогим матеріалом. Якраз ці обрізки стали основою для перших шедеврів в техніці квілінгу. Монахи декорували деталями з паперу з позолоченим краєм ікони та церковні книги, прикрашали ними кулони, скриньки, ковчеги, створюючи повну ілюзію того, що це ніжне мереживо зіткане із золота. І хоч на майстер-класі паперові смужки були не позолочені, але від цього задоволення було не меншим.

АнглияDSC 0337

Присутні бажали майстрині здоров'я, творчих успіхів, щоб ще не раз вона радувала усіх своїми роботами.

Тетяна Дороніна, заступник директора по рекламі і маркетингу ЦБС Дніпродзержинська.