kompresor 1

Мета ремонту – збільшення терміну безвідмовної роботи агрегату, показника його продуктивності


У киснево-компресорному цеху меткомбінату "Каметсталь" завершили капітальний ремонт відцентрового компресора SM-6000 потужністю 2,5 МВт. Про це йдеться в повідомленні https://gmk.center/ua/news/kametstal-zavershila-kapremont-vidcentrovogo-kompresora-sm-6000/.

Автор Галина Єрмоленко

Відцентровий компресор орієнтований на тривалу безпечну роботу, агрегат щогодини компримує близько 20 тис. кубометрів азоту, що далі транспортується до установки вдування пиловугільного палива доменного цеху.

Основне завдання проведеного капремонту – збільшення терміну безвідмовної роботи агрегату і показника його продуктивності, а також підвищення екологічної безпеки на виробничому майданчику.

Фахівці компанії, що постачає на комбінат оригінальні комплектуючі промислового компресорного обладнання, провели повномасштабний огляд компресора та провели капремонт. Вони виконали заміну ущільнення привідної шестерні, масляних ущільнень підшипників головного електродвигуна, а також газових ущільнень. Було здійснено ревізію системи охолодження компресора з очищуванням газоохолоджувачів, що безпосередньо впливає на енергоефективність та економічність роботи агрегату.

Підрядники також відремонтували усі 5 теплообмінних агрегатів компресора, після чого змонтували та успішно провели гідравлічні випробування. Окрім того, вони виконали центрування головного приводного двигуна з компресором та перевірку допусків співвісності між ними у межах 0,05 мм, калібровку байпасного клапана BOV та направляючого апарату, замінили зворотній клапан.

Фахівці протестували та виконали повірку понад 40 датчиків та електронних модулів панелі керування компресора, виконали налаштування та тестування системи протипомпажного захисту.

Відцентровий компресор імпортного виробника є високотехнологічним, його робота повністю автоматизована. Цей агрегат – один із найбільш технічно складних видів промислового обладнання ККЦ, тож потребує систематичного діагностування та капітального оновлення раз на два роки.

Нагадаємо, що наприкінці квітня "Каметсталь" завершила капітальний ремонт компресора КТК-12,5/35 №6. У ході ремонту повністю відновили основне обладнання та замінили зношені вузли й деталі. Окрім того, відремонтували систему змащення та охолодження та електродвигун компресора потужністю 3 МВт.