Макогонов
 
 
З 28 червня по 7 липня в румунському місті Тиргу-Муреш проходить ETU Multisport European Championships – Чемпіонат Европи з мультиспорту. 
 
Програма спортивного фестивалю дуже насичена: крос-триатлон, крос-дуатлон, дуатлон-спринт (шосе), акватлон, аквабайк, Dracula Night Run, Dracula Night Swim, триатлон middle-distanc. Учасники – від юнаків до аматорів віком до 80 років. Географія представництва – майже всі країни Європи. Найбільш потужний десант висадила в живописному куточку Трансільванії британська команда – її представництво є наймасовішим в усіх видах змагань. Тільки для участі в змаганнях з крос-триатлону британці привезли для своїх спортсменів цілу фуру байків. Після британської команди наймасовіше представлені команди Італії, Іспанії і – звичайно – організаторів змагань – Румунії. Також велике представництво мають команди Нідерландів, Німеччини, Австрії, Бельгії, Чехії та Словаччини. Крім найбільшої кількості атлетів разом з британською командою прибула величезна група підтримки – усі в формі національної збірної, з прапорами, дудками, тріщалками. "Дуже цікаво було спостерігати, як активно вони підтримують своїх атлетів на трасі гонки, а особливо на фінішній прямій, передаючи національні прапори фінішуючим атлетам, - розповідає єдиний представник України в категорії аматорів Юрій Макогонов з Кам’янського, - Саме атлети Італії, Великобританії та Іспанії домінували в змаганнях з крос-триатлону".
Незважаючи на доволі велику підготовчу роботу в сегменті велокросу, а саме він є найбільш вагомим в цьому виді змагань, допущені прорахунки в технічній підготовці велосипеда на гонку разом з прикрими помилками в другій транзитній зоні не дозволили Юрію поборотись за медалі чемпіонату. Наш земляк посів в результаті 7 місце з 12 учасників в категорії Age-group (55-59 років). "Взагалі мене дуже вразила траса велогонки, - продовжує розповідь Ю.Макогонов. - Багато технічних ділянок, крутих віражів, підйомів, набір висоти становив майже 800 метрів. І що також кидалось у вічі – велосипеди учасників. Крім мене ніхто більше не їхав на велосипедах з алюмінієвими рамами. Тільки карбон! А це – мінус 5 – 6 кг у вазі, яку спортсмен тягне на всі підйоми, що дуже позначається на результаті гонки. До слова, траса велосегменту Чемпіонату України з крос-триатлону, який традиційно проходить в місті Сомин Волинської області, пролягає по сільській місцевості – без технічних ділянок та набору висоти, і яку більшість учасників долає на звичайних циклокросах. Може тому представники України за рівнем технічної підготовки суттєво поступаються на велосегменті європейським лідерам. Єдиним виключенням є хіба що Софія Прийма зі Львова, яка в упертій боротьбі виборола третє місце в категорії U23. Ще один представник команди України в категорії "еліт", черкащанин Георгій Косов, після плавального сегменту перебуваючи в групі лідерів не зміг подолати технічної ділянки велотраси, і вже на першому колі змушений був зійти з гонки. Кращі з наших юніорів, також черкащани Денис Рижий та Дарина Бережна, принесли залікові очки команді, посівши 9 та 6 місця відповідно, що вже є неабияким здобутком для збірної України".
 
Загалом можна сказати, що крос-триатлон, як різновид триатлону в Україні, поступово набуває популярності, хоча й не так швидко, як хотілося б. Найбільше уваги цьому динамічному та дуже захоплюючому виду спорту приділяють у Львові та Черкасах, що і відображається результатами Чемпіонату Європи. Велика робота ведеться також в сталих осередках триатлону в Україні – Одесі, Запоріжжі, Києві, Житомирі, Дніпрі. 
 
Можна зазначити, що Кам’янське, маючи дуже гарні умови для розвитку крос-триатлону і триатлону взагалі, поки що пробуксовує в цьому напрямку. Адже місто має два чудових басейни для тренувань взимку, Дніпро  для тренувань на відкритій воді та проведення змагань. Є такі локації як Самишина балка та лісопаркова зона вздовж дренажного каналу на лівобережжі для тренувань з велокросу. Вже почала працювати секція з триатлону (в тому числі і крос-триатлону) на базі басейну "МіКомп", де наш найдосвідченіший триатлет, учасник Чемпіонату Європи Юрій Макогонов передає свій досвід та вміння молодим спортсменам. "Нажаль, поки що рівень розвитку цього динамічного і цікавого виду спорту в нашому місті є вкрай низьким,  - пояснює Юрій. - Основна перешкода на шляху розвитку – доволі висока вхідна цінова планка з точки зору забезпечення тренувального процесу. Щоб дитина мала змогу займатись триатлоном, батькам потрібно суттєво витратитись на придбання велосипеда, велошолома, кросівок та ще безлічі дрібниць, необхідних для тренувань, оплатити вхід до басейну та працю тренера. Ці витрати лягають важким тягарем на сімейний бюджет, адже підтримка з боку влади міста є поки що тільки в передвиборчих обіцянках кандидатів та партій, де всі без винятку декларують підтримку і розвиток дитячого спорту,  розбудову спортивної інфраструктури міста. А виїзд з дітьми на велотренування як і раніше – величезний ризик. То ж про масовість цього спорту, яка згодом зможе трансформуватися в здоров’я дітей та спортивні досягнення можна лише мріяти. А дітям, які мріють про заняття триатлоном – тихенько заздрити одноліткам з Черкас, Львова та Одеси". 
 
А поки що вболіваємо за наших співвітчизників, що  в серці Трансільванії у впертій боротьбі з елітою європейського триатлону продовжують відстоювати право України називаватись спортивною державою. Дивимось ETU Multisport European Championships, Targu-Mures, Romania.