008 пауерліфтинг

 

Кам'янські пауерліфтери вибороли 24 золоті нагороди на відкритому чемпіонаті міста з класичного жиму лежачи.

Змагання обласного рівня відбулися наприкінці травня у спортивному залі Кам’янської ДЮСШ №2 (вул. Колеусівська, 3). Цей турнір мав стати генеральною «репетицією» напередодні чемпіонату світу, що стартуватиме влітку у Франції. Організаторами змагань виступили управління молоді та спорту міста Кам’янського (керівник Е.Коряк) й місцева Федерація пауерліфтингу (президент В.Маліков).

Позмагатися за перемогу та власні рекорди у Кам’янське приїхала велика кількість пауерліфтерів. 121 спортсмен з Вільногірська, Межової, Дніпра та нашого міста протягом дня виборювали у змаганнях з жиму лежачи (класика та екіперовка) нагороди різного ґатунку. 55 комплектів нагород розігрувалися серед чоловіків, юніорів та юнаків у десяти вагових категоріях (46, 49, 53, 59, 66, 74, 83, 93, 105, 120); серед жінок, юніорок та дівчат – у дев`яти вагових категоріях (40, 47, 52, 57, 63, 69, 76, 84, 84+).

У першій половині чемпіонату виступали юні атлети. Незважаючи на вік, їм вдалося продемонструвати злагоджені дії, хорошу підготовку та витривалість. Серед представниць жіночої статі варто відзначити трьох вихованок Валентина Малікова – Домініку Атаєву (на цих змаганнях виступала у категорії "дівчата"), Віру Попругу (юніорки) та Тетяну Музиченко (жінки). Ці спортсменки протягом нинішнього року в усіх змаганнях, де вони брали участь, в тому числі і на чемпіонатах України з триборства та жиму лежачи, посідали виключно перші місця. Окремо треба відзначити кандидатку у майстри спорту Т.Музиченко. Нещодавно Тетяна привезла у Кам’янське з Данії "золото" чемпіонату Європи. У підсумку, результати дівчат в змаганнях з екіпіровкою могли б бути і кращими. Проте зараз триває їхня підготовка до міжнародних стартів. Саме такі чемпіонати і потрібні для того, щоб вчасно внести корективи у підготовчий процеста вивести спортсмена на пік своєї фізичної форми безпосередньо перед відповідальними стартами.

В особистому заліку, за підсумками чемпіонату, на першу сходинку п’єдесталу піднімалися атлети всіх спортивних шкіл Дніпровщини. Серед кам’янчан переможцями стали представники спортивних клубів "Тандем" та "Power". Вихованцям тренерів ДЮСШ №2 (Г.Степанченка, В.Малікова, І.Марея), а також тренерів О.Степанченка, О.Мех, О.Кухаренко, О.Ярової, Д.Хаванського (всі "Тандем"), Є.Віблого ("Power") вдалося завоювали 48 медалей (24 золотих, 15 срібних та 9 бронзових). І це – дуже гарний результат!

Завдяки вдалимв иступамкам’янчан та традиційно великій кількості учасників від СК "Тандем", цьому спортклубу вдалося пробитися у призову трійку командного заліку. 222 набраних очок дозволили посісти друге місце, пропустивши вперед спортсменів з Вільногірська (338 очок). Третьою за підсумками змагань стала команда з Дніпра (212). У боротьбі за "бронзу" команді "Кам’янське" не вистачило лише трьох очок. У підсумку вона фінішувала на четвертій позиції. В п’ятірку також увійшли і спортсмени з Межової.

Підтримати спортсменів прийшов і "новоспечений" майстер спорту України Руслан Роман, який протягом року захищає українську землю від російського окупанта. У Кам’янському відомий пауерліфтер знаходиться на реабілітації після важкого поранення. Наш захисник не тільки привітав учасників змагань але й взяв участь у церемонії нагородження. Бурхливі оплески учасників, їхні слова вдячності, вручене йому свідоцтво майстра спорту з пауерліфтингу і багато світлин з воїном на згадку. Нажаль подібна ситуація для українських міст вже стала звичною, проте все могло бути і за мирними обставинами. Але це вже інша історія, на жаль...

Текст В.Попруга.

Фотоальбом https://www.facebook.com/photo?fbid=1390775431494187&set=pcb.1390775534827510