У Кам'янському, 22 жовтня, пройшов семінар із прикладної техніки кіокушин-кан карате.

Наявність у кіокушин-кан карате розділу прикладної техніки (ура-вадза, наге-вадза) є однією з відмінностей від інших споріднених стилів кіокушина. Семінар пройшов з ініціативи Кам'янської федерації кіокушин-кан карате під керівництвом національного представника міжнародної організації кіокушин-кан карате та технічного експерта – шихана Андрія Щиголева (п`ятий дан).

Техніка ура-вадза (захоплення та звільнення від захоплень) та наге-вадза (кидкова техніка) у кіокушин-кан карате є факультативною. Прикладна техніка не застосовується на змаганнях, але є невід'ємною частиною загальної програми навчання кіокушин-кан карате. Ця техніка зазвичай демонструється на показових виступах та ефективно застосовується в повсякденному житті у екстремальних ситуаціях.

"Ми давно помітили, що вихованці з цікавістю вивчають прикладну техніку кіокушин-кан карате, однак для того, щоб її можна було включити до тренувального процесу, необхідно мати у спортивному залі спеціальне м'яке покриття (татамі). Татамі є дорогим задоволенням, багато шкіл не мають можливості купувати його самостійно. У секціях, які працюють на базі шкіл, татамі купуються за рахунок батьківських внесків, це дає можливість проводити не тільки цікаві тренування, а й заняття з фізичної культури", - розповів Євген Колішевський, президент Кам'янської федерації кіокушин-кан карате.

"Наявність у програмі вивчення кіокушин-кан карате прикладної техніки ура-вадза та наге-вадза є важливою відмінністю від інших споріднених стилів кіокушина, більшість з яких є спортивними версіями. Кіокушин-кан карате - це повноцінна система бойової підготовки, яка включає як змагальну техніку, так і прикладну", - пояснив Андрій Щиголев (на фото ліворуч), керівник Дніпровського бранча.