Начальник пожежної частини К.І.Кришин замислився.

- Праця пожежників нелегка, - сказав він за хвилину. - Вона часто небезпечна для тих, хто бореться з вогнем.

Пізніше я дізналася, що він майже 30 років служить в пожежній охороні, сам не раз гасив пожежі.

- Люди у нас хороші, - продовжував т.Кришин. - Ось І.Д.Швець, - і він поклав на стіл портрет уже немолодого чоловіка. - Одного разу в підвалі будинку виникла пожежа. Як туди проникнути? Швецт використав для цього прохід комутації водопроводу. Пожежу було ліквідовано. Таких, як він, у нас багато. Люди, не рахуючись ні з чим, ідуть на найнебезпечніші завдання. За ліквідацію пожежі ряд наших товаришів одержали подяки.

- А як у вас справи з новою технікою? - поцікавились ми.

- Держава забезпечує нас найновішою технікою. Та й серед наших людей чимало раціоналізаторів. Недавно колективом сконструйований прилад для тушіння пальних рідин. З допомогою цього приладу вогонь ліквідується протягом п'яти хвилин. У минулому році шофер Білоус вніс три раціоналізаторські пропозиції. Всі вони впроваджені.

- А чим займаються ваші люди у вільний час?

Тов.Кришин розповів, що всі пожежники хороші спортсмени. Начальник караулу т.Сокуренко недавно одержав звання майстра спорту Союзу РСР з пожежно-прикладного спорту. Він за півтори секунди секунди піднімається на висоту чотириповерхового будинку. Пожежник т.Гаврилов сполучує працю з навчанням в університеті. Диспетчери Г.Доброгорська та К.Шинкаренко - активні учасниці художньої самодіяльності.

Коли почується тривожний дзвінок, то 30 секунд з воріт пожежної частини, що на Москворецькій вулиці, виїжджають червоні автомашини. На них люди в металевих касках. Вони оберігають народне добро, борються з вогнем.

С.Дунас.

"Дзержинець" 19.01.1965.