Гумка

 

 

Чому синій бік гумки не стирає чорнило ручки

Гумка є одним із необхідних предметів школяра, студента, художника, інженера і взагалі необхідна будь-якій людині, що пише чи малює. Тому що саме завдяки гумці й можна виправити написане чи намальоване, про це пише https://tsn.ua/other/dlya-chogo-potribna-sinya-storona-gumki-pro-ce-vazhlivo-znati-2392411.html

Автор Ганна Носова

Деякі види гумок складаються з 2 частин - синього та червоного (або рожевого) кольору. У таких гумок або бічні поверхні відрізняються кольором, або вони поділені поперечною смужкою, по обидва боки якої гума пофарбована різними кольорами. І роблять це виробники гумок спеціально.

Вважається, що за кольорами можна визначити призначення частин двоколірної гумки. Червона частина необхідна для стирання графіту, ліній, нанесених на папір олівцем, а синя – для видалення з паперу чорнила, залишеного ручкою. Проте, виявляється, це не так

Навіщо гумка має червону та синю сторони

Вважається, що червоною стороною гумки витирають написане чи намальоване олівцем, тоді як синя сторона призначена для видалення слідів ручки. Але така думка не зовсім вірна.

Різні кольори гумки - це не для стирання того, що написано різними засобами написання - олівцем чи ручкою, а для позначень різних типів паперу, поверхонь на яких можна стирати.

Червона сторона гумки більш м'яка та відмінно усуває графітні лінії з гладкого паперу. Синя сторона гумки не призначена для стирання чорнила з паперу. Вона виготовлена ​​з більш міцної та твердої гуми й потрібна для того, щоб стирати сліди олівця на зернистому папері. Річ у тому, що графіт, потрапляючи в дрібні "пори" зернистого паперу, в'їдається в нього і тому м'якою (червоною) стороною гумки стерти його не виходить, або виходить не до кінця. А синя сторона гумки призначена саме для цієї мети.