2716629 1865

 

Про те, що одна мила і ласкава кицька може легко позбавити ваш дім від цілої зграї мишей, навіть згадувати не варто – це те, чим коти славні на весь світ. А от їхня користь для здоров’я, про яку так добре знають котолюби, здається не такою очевидною. Однак дослідження показало – коли ви проводите час із котом, ваше серцебиття сповільнюється, а кров’яний тиск знижується. Нам подобається і навіть лестить, що така незалежна тварина воліє проводити з нами час і навіть виявляє свою прихильність – мурчить та лащиться. Це поліпшує нам настрій і знімає стрес. Коти стають соціальною опорою людини у важкі для неї часи. Вони чудові "співрозмовники" та "психотерапевти". Отже сьогодні, у всесвітній День котів ви дізнаєтесь про таке:

Відео https://www.youtube.com/watch?v=zz-oXJCX1Zk

* Фелісетт був першим і єдиним котом, який побував у космосі. Сталося це 18 жовтня 1963 року.

* Незабаром після відкриття Діснейленду в 1955 році Уолт Дісней виявив, що група диких котів почала жити в замку Сплячої красуні. Сьогодні в Діснейленді живе близько 200 котів, а навколо парку є місця, де вони можуть швидко перекусити.

* Дослідження 2005 року підтвердило, що коти взагалі не відчувають солодкого.

* Найбагатший кіт у світі за версією Книги рекордів Гіннеса – це Блекі. Коли його власник-мільйонер помер, він відмовився визнати свою сім’ю у своєму заповіті й натомість віддав свій статок у 7 мільйонів фунтів стерлінгів Блекі.

* Коти, верблюди та жирафи — єдині тварини, які ходять ось так: спочатку обидві праві ноги, а потім обидві ліві ноги, тому вони рухаються вперед половиною тіла одночасно.

Add a comment

1 Автор Ігор Конденко

 

Автор верхнього малюнка Ігор Конденко.

 

2 Відпрацьовування точності Советский спорт 6 липня 1966а

 

"Відпрацьовування точності". Автори М.Вайсборд, Л.Немировський. Газета "Советский спорт" 6 липня 1966 року.

АНЕКДОТ

Взяв лук старший син, пустив стрілу. Впала стріла на боярський двір. "Тисяча чортів" - почулося з боярського двору.

 

 

3 309043207 627576335598068 6499765386784956829 n

 

4 18165491

 

З колекції Віктора КУЛЕНКА.

Add a comment

47інд

 

Корінні жителі Америки своєю назвою завдячують Христофору Колумбу, абсолютно впевненому, що він приплив до Індії. Якщо предки європейців заганяли племена червоношкірих у резервації, їхні нащадки створили цілий кіновсесвіт для індіанців, де вони, як і раніше, полюють на бізонів і гасають преріями з бойовим кличем. Майя, сіу, апачі, команчі та могикани постають у бойовому забарвленні. А що вам відомо про некіношних індіанців?

 

Відео https://www.youtube.com/watch?v=CGQU6u09ius

* Жак Ле Муан, який відвідав Флориду в 1564–1565 роках, став першим європейським художником, який зобразив корінних американців (індіанців).

* Основною їжею індіанців Каліфорнії була каша із жолудів.

* Іроке́з — зачіска, популярна в культурі панків. Запозичена з культури індіанців і названа на честь однієї з племінних груп. Першим ірокез став носити шотландський співак, лідер групи "The Exploited" Вейт Бакен, після чого його перейняли багато панк-рок музикантів і фанатів цього напрямку. В англійській мові більше знана як mohawk (мохок — самоназва одного з ірокезьких племен), в Англії також mohican (мохікан). В ідеології панку ірокез є символом боротьби проти нав'язуваних суспільством стереотипів.

Багато винаходів корінних жителів Америки були запозичені колонізаторами. Інші забулися і пізніше були заново винайдені вченими Європи. Перевірте свій гардероб і аптечку. Напевно, ви знайдете там предмети, появі яких слід завдячувати індіанцям. Прямокутний шматок щільної тканини з отвором-горловиною може слугувати одягом і ковдрою, він зберігає тепло і захищає від вітру. Вважається, що за кілька сотень років до нашої ери пончо винайшли племена мапуче і паракас, які жили на території сучасних Чилі, Перу і Аргентини. Під час розкопок печери Форт-Рок в штаті Орегон у вулканічному попелі знайшли добре збережені сандалії. Радіовуглецевий аналіз показав їхній вік – близько 10 тисяч років. Взуття було створене задовго до єгипетських пірамід і виникнення грецької цивілізації. В Європі шприц винайшли в 1853 році. Задовго до цього індіанські цілителі вміли вводити ліки під шкіру пацієнтів. Голки для ін’єкцій робили з порожнистих пташиних кісток, а ліки заливали в сечовий міхур дрібних тварин або гумовий балон. За таким же принципом виготовляли пляшечки для штучного годування немовлят. Наповнивши міхур або балон сумішшю з перетертих з м’ясом горіхів, його краї щільно зав’язували. Виходила ємність з носиком для смоктання.

 * З Америки після її відкриття, вивозили не тільки золото. Завезено (головно іспанцями, які першими колонізували її) також низьку індіанських слів. Серед найбільш уживаних є: томат, шоколад, какао, які в мові мексиканських індіанців звучали так: таматль, чоколатль, какауатль. Дещо забуті нині слова табака (нюхальний тютюн) і табакерка походять від індіанського тобако. Слово ураган на перший погляд може здатися русизмом, але це не так. Воно походить від індіанського хуракан. Індіанського походження слова кураре, каучук, пума, яґуар, гуанако, ара, нанду, колібрі. Є в українській мові і назви рослин індіанського походження: ананас, маїс, ямс. Від індіанців запозичені слова тотем, томагавк, пірога, каное, вігвам.

Add a comment

392872870 950127696750478 3135083073497472589 n

 

 

Кава - це один з найпопулярніших у світі напоїв, якого щороку люди випивають мільярди чашок. За даними Міжнародної організації з кави (ICO), останніми роками споживання кави продовжує набирати обертів. На сьогоднішній день каву вирощують у 50 країнах світу, які мають назву "кавовий пояс". Цей пояс охоплює країни від Мексики до Нової Гвінеї. Є чимало цікавих фактів про каву, які досі невідомі багатьом людям.

Відео https://www.youtube.com/watch?v=zWN7L-IVDnk&t=207s

* Зерна найдорожчого сорту кави Luwak, що має унікальні властивості, витягуються з фекалій індонезійського звірка пальмової циветти.

* Найбільша чашка кави усіх часів мала об'єм 26 939,22 літра. На приготування напою, звареного в Мексиці 10 грудня 2022 року, пішло 300 кг кави, і в даний час він це рекорд Книги рекордів Гіннесса.

* Латте-арт - напрямок в мистецтві, що полягає у створенні візерунків на поверхні напою за допомогою молока.

* Розчинну каву винайшов в 1906 році бельгієць, якого звали Джордж Вашингтон.

* Слово "капучіно" – це результат кількох змішувнь мов і відноситься воно до монахів-капуцинам. Сapuccio – від "капот" – елемент одягу ченця. Перша зафіксована документально згадка терміну "капучіно" по відношенню до кави – це 1948 рік, книга про Сан-Франциско. Але в чому ж зв’язок кави і ченців? Кава темна, як одяг ченця, а "шапочка" збитих вершків нагадує колір його волосся.

Add a comment

6Дог

 

Вони наші друзі, члени сім'ї. Вони безкорисливо дарують свою любов і вірність, а також наповнюють наші будинки затишком та дружелюбністю. Вони багатьох із нас рятують від самотності. Піднімають настрій у скрутну хвилину. Вони – це собаки.

Відео https://www.youtube.com/watch?v=uajuHaC1ZrA

* Чистокровну чихуахуа Міллі часто називають "Диво Міллі", і вона є володарем світового рекорду Гіннеса як найменший собака у світі. Вона важить один фунт і має зріст менш як чотири дюйми. Для порівняння: середня морська свинка важить від двох до двох з половиною фунтів – удвічі більше, ніж Міллі. А от найвищою собакою в світі, у жовтні 2011 року був признаний дог Зевс. У три роки його зріст становив 44 дюйми (тобто 3 фути 8 дюймів, більше 1,1 метра!). Стоячи на задніх лапах, пес був ще вищим - його зріст досягав 7 футів 4 дюймів, що принесло йому титул "Найбільший собака у світі".

* Дві собаки пережили крах "Титаніка" - шпіц і пекінес.

* Фільми, героями яких є собаки, лишають по собі відчуття тепла і надії. А якщо це фільми з дитинства, то в коктейлі ще з’являється краплинка ностальгії. Пригадаємо найкращі фільми про собак із 60-90-х років - "Лессі", "Чотири танкіста і собака", "Білий Бім Чорне вухо", "Бетховен", "101 далматинець", "Тернер і Хуч", "К-9".

* У США знаходиться єдина в світі церква для собак. Її побудував в XIX столітті художник Стефан Ханеке в знак подяки своїм п'яти лабрадорам, які допомогли йому перемогти важку хворобу.

* Цілих 18 видів різноманітних м'язів керують вухами собаки.

Add a comment