Одним з найважливіших законодавчих документів, дія якого поширюється на кожного українця, є Закон України «Про працю». Проект цього ЗУ №2708 від 28.12.2019 Верховною Радою повинен був розглядатися 15 січня 2020 року. Здавалося б, старий Кодекс Законів про працю (КЗпП) потребує оновлення. Ось тільки подібні зміни «з кондачка» вирішуватися не повинні. Тут вимагається виваженість всіх дрібних деталей. Однак нардепи чомусь поспішають, хоча поспішність прийняття «сирого» Закону може зіграти «злий жарт» з країною. Крім цього, запропонований в редакції Кабінету Міністрів України законопроект не відповідає Конституції України.

Подібне ставлення до людей праці викликало поки хвилю невдоволення. Представники трудового народу, а це профспілки, один за одним почали критикувати ситуацію, яка склалася, а після різких і некомпетентних висловів на їхню адресу представниками влади, рішуче – діяти! У підсумку, будь-які спроби розгляду в Верховній Раді підготовленого на швидку руку проекту Закону України «Про працю» №2708 від 28.12.2019 супроводжуються пікетними заходами трудового народу.

15 і 16 січня в Києві відбулася низка профспілкових заходів. У перший день выдбулася багатотисячна акція протесту проти нового закону про працю, який збирається розглядати Верховна Рада. В ній взяли участь представники всеукраїнських профспілок і територіальних профоб'єднань. Серед них були і представники первинної профспілкової організації «Металургів» Дніпровського меткомбінату (голова Олег Нагорний) з Кам'янського. Хода взяла свій початок з вул. Героїв Небесної Сотні і дійшла до вул. Банкової, де Комітет з питань соціальної політики ВРУ проводив попередній розгляд законопроектів, що стосуються регулювання праці, які викликали великий суспільний резонанс. Варто пам'ятати, що новий ЗУ «Про працю» буде впливати на всіх українців працездатного віку і їх трудове життя.

На наступний день в столицю на Всеукраїнське профспілкове віче з'їхалися представники понад 60 тисяч первинних профспілкових організацій з усієї України, які представляли 7 млн. членів профспілок. На думку учасників, керівництво держави повинно зупинити процеси законодавчого руйнування трудового законодавства і трудових прав, намічених в законопроекті «Про працю» №2708, законопроектах про зміни в діяльності професійних спілок (№2681) та системи загальнообов'язкового державного соціального страхування (№2275). Вони зажадали відкликати з Верховної Ради України проект Закону України «Про працю» і почати роботу над справедливою трудовою реформою спільно з профспілками і роботодавцями і відповідно до Конституції України та міжнародних зобов'язань держави, а також за участю експертів Міжнародної організації праці. Прийняту резолюцію вирішено було передати Президенту України, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів.

– Згідно зі статтею 22 Конституції України «Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані», –коментує ситуацію голова профкому профспілки «Металургів» ДМК Олег Нагорний. – «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод». А цей Проект Закону «Про працю» звужує зміст та обсяг існуючих прав і свобод працівників. Він розширює можливості роботодавців по перетворенню працівників на рабів. Посилання на «трудовий договір» не є виправданим, тому що людина, яка приходе працевлаштовуватись, особливо на робітничій професії, за рідкісним винятком не в змозі адекватно зорієнтуватися вусіх нюансах трудового договору на новому, незвичному для нього робочому місці або професії. У більшості випадків він підписує такі документи «не дивлячись», а можливість захисту працівника неавальована законодавцем шляхом скасування з нього самих понять «професійні спілки» і комісія з трудових спорів.