Плавці Кам`янської ДЮСШ № 5 здобули 47 медалей на Кубку SWIM SHARKS, який пройшов в басейні "МіКомп".

Кам`янський басейн "МіКомп", 11 травня приймав гостей на Кубку з плавання SWIM SHARKS серед кадетів. На блакитних доріжках змагалися 550 спортсменів, які представляли 24 клуба з 13 міст (5 областей України): Горішні Плавні, Дніпро, Донець (Харківська), Запоріжжя, Камʼянське, Кременчук, Кривий Ріг, Лозова, Павлоград, Полтава, Слобожанське (Харківська), Харків, Черкаси. За підсумками Кубку, плавці Кам`янської ДЮСШ № 5 здобули 47 медалей (21+15+11) і посіли третє командне місце. Попереду наших земляків гості з Кривого Рогу: ДЮСШ № 10 - 80 медалей (38+24+18) та ДЮСШ № 1 - 50 медалей (17+17+16).

82 спортсмена покращили свої розряди. КМС - 2 спортсмена; І дорослий розряд - 4; ІІ дорослий розряд - 7; ІІІ дорослий розряд - 20; І юнацький розряд - 25; ІІ юнацький розряд - 24.

Серед спортсменів, які пронесуть Олімпійський вогонь по території Франції буде і кам`янчанка Тетяна Афанасьєва.

29 травня Олімпійський вогонь прибуде до французського міста Лаваль. Для участі в цій унікальній естафеті місто делегувало чотирьох відомих спортсменів: Міріам Клавреул (параканое), Тетяна Афанасьєва (плавання), Франсуа Перві (велотрек) та Жанна Меккі (водне поло).

Тетяна Афанасьєва, вихованка тренера Дмитра Краєвського (перша тренерка Людмила Литвиненко) із Кам`янської ДЮСШ № 5, з 2022 року захищає честь команди із міста Лаваль (Франція). Дівчина стала наймолодшою майстринею спорту за всю історію Кам'янського. Вона виконала норматив 4 грудня 2021 року, в день, коли їй виповнилося 12 років. Учениця гімназії № 6 являється 13-разовою чемпіонкою України серед юнаків, юніорів, молоді, срібною призеркою чемпіонату України серед дорослих (березень 2021 року), переможницею всесвітніх ігор школярів (вересень 2021 року). Має титули призерки чемпіонатів Франції.

99Плавання

Кам`янчанин Антон Кочу став бронзовим призером національного чемпіонату Угорщини з плавання, який пройшов з 8 по 12 квітня в Будапешті.

На блакитних доріжках столичного басейну "Duna Arena" за нагороди суперечки вели понад пів тисячі плавців з різних спортивних клубів Угорщини. Кам`янчанин Антон Кочу, який наразі тренується в плавальному клубі "Uni-Győri ÚSZÓ SE" угорського міста Дьор, став бронзовим призером на стометрівці батерфляєм (результат - 53.43).

IMG 0c5fa99922228cc953d079b878081d35397 V

Для юнака це перша нагорода, яку він здобув на чемпіонатах серед дорослих. Антон Кочу також виконав на двох дистанціях норматив у штатну збірну України та норматив на 200 м батерфляєм (1:57.25) на Чемпіонат Європи серед дорослих, який пройде у Бєлграді (Сербія) 17-23 червня. На цій же дистанції Антону до олімпійської ліцензії забракло півтори секунди. Багато це чи мало? Багато, але реально можна виконати. Ще є 2,5 місяці на підготовку. Сподіваємось, що все у нашого земляка вийде.

Довідка

18-річний Антон Кочу (перший тренер Оганес Мкртчан) являється спортсменом Дніпропетровської обласної школи вищої спортивної майстерності. Учень Кам`янського ліцею №2 на протязі десяти років (з чотирирічного віку) тренувався в басейні "МіКомп". В даний час юнак тренується в одному з топових клубів Угорщини "Uni-Győri ÚSZÓ SE" у Арпада Петрова.

2Арпа7д Петров і Антон Кочу 10 квітня 2024 Будапешт

На фото Антон з тренером А.Петровим.

4Лісовий

В Дніпрі, 27 березня пройшли обласні змагання з плавання "Повір у себе" серед юних спортсменів з інвалідністю, на яких кам`янчанин Давид Лісовий чотири раза піднімався на п`єдестал пошани.

На блакитних доріжках cвою майстерність демонстрували і спортсмени Кам'янського Центру "Незламні". Давид Лісовий посів чотири призові місця. Вихованець тренерки Тетяни Липи став першим на дистанції 50 м на спині з результатом 1.18,0. В його активі "срібло" цим же стилем, але на стометрівці (2.47,98) та на 50-метрівках брасом (1.10,02) і вільним стилем (1.03,50).

433006397 3620498248191112 8350105854210988896 n

Двоє кам`янчан відзначилися на кадетському чемпіонаті України з плавання, який пройшов з 16 по 19 березня в Полтаві.

П`ятеро спортсменів Кам`янської ДЮСШ №5 увійшли до складу шести команд, якими була представлена Дніпропетровська область -  Кіра Масалікіна, Валентин Тихенко (в першій команді), Вікторія Філіпенко (в четвертій), Анастасія Котелевець (в п`ятій). В активі наших плавців три бронзові медалі. Відзначилися Кіра Масалікіна та двічі Валентин Тихенко.