Середа, 05 жовтня 2022

Deprecated: Non-static method JPlugin::loadLanguage() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /sites/disk-sport.com/plugins/content/jllike/helper.php on line 27

Нарешті отримав першу книгу "Фізкульт-толока від Володимира Сороки". З насолодою перегортав сторінки цього енциклопедичного довідника сільського спорту Дніпропетровщини. Перше, що зробив, почав шукати знайомі прізвища кам`янчан (тоді ще дніпродзержинців), світлини пов`язані з ними. І таких виявилося чимало. Відразу потрапила на очі світлина арбітра національної категорії з шашок Юрія Єрмакова, який на сільських спортивних іграх Дніпропетровщини 2002 року був головним арбітром. Тоді ще перше місце серед чоловіків виборов Олександр Пахно. На жаль Олександра немає з нами вже чотири роки. А з 83-річним Юрієм Анатолійовичем ми спілкувалися по телефону ще минулого тижня. Багато побачив прізвищ футболістів: Олександр Мартишов, Валерій Гамідов, Микола Крежанівський, Валерій Палійчук, Олег Коваль, Валерій Палійчук, Володимир Єлізаров та інші. А ще тренери: з легкої атлетики - Віктор Андросович, важкої атлетики - Олексій і Сергій Петеримови, плавання - Дмитро Краєвський. Знайшов чимало прізвищ людей з інших міст і сіл, з яким теж знайомий.

Фоліант наповнений багатьма чорно-білими і кольоровими світлинами, насичений офіційною інформацією, яка переплітається з інтерв`ю, а також гумористичними вставками. Відкривши будь-яку сторінку, читач не прогадає і знайде щось цікаве.

Ми з автором Володимиром Сорокою однолітки. Тому ментально розуміємо і відчуваємо дух минулої епохи. Гортаючи сторінки книги, поринув у ностальгійні спогади... Згадалися легкоатлетичні змагання, коли ще восьмикласником Аульської СШ № 1 на стадіоні "Колос" в Криничках я отримав першу свою грамоту. Це була спартакіада серед шкіл Криничанського району. А скільки було зіграно футбольних, волейбольних, баскетбольних матчів. З дитинства полюбляв спорт, тому без вагань згодився стати фізоргом класу. І вже тоді схилявся до журналістики. Не покинув писати коли служив в прикордонних військах на радянсько-іранському кордоні, працював слюсарем на Дніпровському металургійному комбінаті. Так по життю і пішло - спорт і перо. Вже майже 30 років працюю в ЗМІ Кам`янського, являюсь членом Національної спілки журналістів України. Тому не з чуток можу оцінити ту гігантську працю, виконану Володимиром Сорокою при підготовці та виданні свого семитомного літопису сільського спорту Придніпров`я. Тому схиляюся перед автором. І бажаю, щоб усе задумане ним здійснилося.

Віктор КУЛЕНКО.

Новини України і світу
Спорт
Ігрові (з м'ячем) види
Футбол
Міні-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технічні види
Авто
Мото
Авіаспорт
Велоспорт
Стрільба кульова
Стрільба з лука
Фехтування історичне
Судномоделізм
Силові види
Важка атлетика
Пауерліфтинг
Гирьовий спорт
Єдиноборства
Тхеквондо
Бокс
Кікбоксинг
Дзюдо
Вільна боротьба
Карате
Айкідо
Фріфайт
ММА
Хапкідо
Комбатан
Легка атлетика
Біг
Ходьба
Стрибки та метання
Теніс
Великий
Настільний
Водні види
Поло
Плавання
Стрибки з трампліну
Синхронне плавання
Гребля
Водний туризм
Гімнастика
Художня
Спортивна
Акробатика
Стрибки на батуті
Зимові води
Хокей
Біг на коньках
Фігунре катання
Фігурне катання на роликових ковзанах
Логічні ігри
Шашки
Шахи
Сеги
Спортивні танці, черлідінг
Спортивні танці
Черлідінг
Більярдний спорт
Паркур
Спортивні споруди
Спортивне орієнтування
Культура
Освіта
Історія
Відомі люди міста
Пам'ятники міста
"Перегортаючи старі газети"
50-ті роки
60-ті роки
70-ті роки
80-ті роки
90-ті роки
Історія однієї фотографії
Історія транспорту
Рекорди Міста
Перші
Останні
Єдині
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua