Середа, 05 жовтня 2022

Deprecated: Non-static method JPlugin::loadLanguage() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /sites/disk-sport.com/plugins/content/jllike/helper.php on line 27

 

В 1992 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Мета такого рішення очевидна: люди з фізичними або психічними недугами повинні відчувати себе повноправними членами суспільства.

 

Статистика стверджує, що близько 15% населення Землі інваліди. Тільки вдумайтесь у цю цифру! Вона катастрофічна і, треба визнати, зростає з року в рік. Проблеми людей з особливими потребами схожі в кожній державі. Вони стосуються не тільки медицини, освіти, працевлаштування, а й головної комунікативної сфери життя – спілкування. Люди з певними вадами ніяково почуваються в колі здорових, їм здається, що їх намагаються уникати, щоб не образити зайвим словом чи жестом. Часто відбувається і навпаки: здорові люди справді не знають, як спілкуватися з інвалідами, тому уникають їх, воліють не помічати. А між тим люди з особливими потребами здатні навчити багатьох здорових позитивному відношенню до життя. І дуже яскраво це проявляється у спорті. В цей день у багатьох країнах світу проходять змагання, спартакіади тощо для людей з обмеженими можливостями. Учасники демонструють не тільки фізичну силу, а й внутрішні резерви організму, намагаючись довести всьому світу, що можуть жити повноцінно, яскраво, насичено.

В Україні близько 3 мільйонів людей мають статус інвалідів, і їм потрібна увага (як матеріальна - достойні пенсії, дотації, ліки, спеціальний транспорт, так і духовна – розуміння, спілкування). І не тільки 3 грудня.
Спорт є одним з тих напрямків, де люди з особливими потребами можуть проявити себе, відбутися як особистості. Не зважаючи на великі проблеми, кам’янські спортсмени з інвалідністю складають дуже серйозну конкуренцію іншим спортсменам на обласних, українських та міжнародних змаганнях. В нашому місті при управлінні молоді та спорту функціонує Центр фізичної культури і спорту людей з інвалідністю "Інваспорт". З особливими спортсменами там працюють фахівці з різних видів спорту: айкідо, пауерліфтингу, шахів, шашок, настільного тенісу, плавання тощо. Команди "Інваспорту" регулярно виступають на різних рівня змаганнях. Багато наших спортсменів стають у них не просто учасниками, а призерами та переможцями. Так, наприклад, майстер спорту України Кирило Іванов став чемпіоном Європи та світу з шашок, Дмитро Сорока став абсолютним чемпіоном України, та срібним призером Чемпіонату Європи та світу з армреслінгу виконавши норматив майстра спорту України міжнародного класу. На кубку України з пауерліфтингу серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату майстер спорту України Андрій Петров став срібним призером, а на чемпіонаті області його товариш Вадим Гільснєров став першим. На чемпіонаті України з пауерліфтингу серед спортсменів з ураженням зору, Євген Ярош був другим у своїй ваговій категорії та виконав норматив кандидат у майстри спорту України. Спортсмени які займаються кульовою стрільбою майстер спорту України міжнародного класу Віталій Плакущий, та майстер спорту України Сергій Лялін з кубку України привезли "срібло" та "бронзу". Валентина Плякун на чемпіонаті України з шашок стала п’ятою серед 64 учасників, Марина Сергійчик у чемпіонаті України по шашкам-100 (100 –кліток) виборола бронзову медаль. Спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату Сергій Лялін та Вадим Гільснєров взяли участь у Іграх героїв, де показали гарну фізичну підготовку. Відомий у місті марафонець–візочник Сергій Амелько, привіз з міжнародного марафону золоту медаль, яку виборов на дистанції 21 км. За спортивні заслуги та популяризації спорту серед людей з інвалідністю Серій отримав Відзнаку міського голови. Владислав Кавальський показує високі результати в плаванні.

В Кам`янському проходить багато спортивно-масових заходів за підтримкою міського голови Андрія Білоусова, який приділяє велику увагу розвитку спорту в нашому місті, зокрема спорту людей з інвалідністю. Спортсмени "Інваспорту" з задоволенням беруть участь у таких заходах. Всіх, кого стосується ця тема, Міський центр фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт" запрошує до спілкування та занять спортом.

Напередодні Міжнародного Дня людей з інвалідністю міський "Інваспорт" провів низку спортивно–масових заходів та змагання з настільного тенісу, шахів, шашок. У змаганні з тенісу кращу гру серед чоловіків продемонстрував Ігор Сергійчик. Другим став Денис Істомін, третім Ігор Папченко. Серед жінок перше місце виборола Оксана Істоміна. Друге і третє місця відповідно посіли Катерина Здор і Яна Здор. У шашковому турнірі перемогу здобув Кирило Іванов. Друге місце посів Андрій Определяков. Третім був Анатолій Грабовий. Серед чоловіків-шахістів призову трійку очолив Ігор Сергійчик. За ним розмістилися Кирило Іванов і Анатолій Грабовий. Усім призерам начальник міського "Інваспорту" Юрій Коновалов вручив медалі та грамоти.

Новини України і світу
Спорт
Ігрові (з м'ячем) види
Футбол
Міні-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технічні види
Авто
Мото
Авіаспорт
Велоспорт
Стрільба кульова
Стрільба з лука
Фехтування історичне
Судномоделізм
Силові види
Важка атлетика
Пауерліфтинг
Гирьовий спорт
Єдиноборства
Тхеквондо
Бокс
Кікбоксинг
Дзюдо
Вільна боротьба
Карате
Айкідо
Фріфайт
ММА
Хапкідо
Комбатан
Легка атлетика
Біг
Ходьба
Стрибки та метання
Теніс
Великий
Настільний
Водні види
Поло
Плавання
Стрибки з трампліну
Синхронне плавання
Гребля
Водний туризм
Гімнастика
Художня
Спортивна
Акробатика
Стрибки на батуті
Зимові води
Хокей
Біг на коньках
Фігунре катання
Фігурне катання на роликових ковзанах
Логічні ігри
Шашки
Шахи
Сеги
Спортивні танці, черлідінг
Спортивні танці
Черлідінг
Більярдний спорт
Паркур
Спортивні споруди
Спортивне орієнтування
Культура
Освіта
Історія
Відомі люди міста
Пам'ятники міста
"Перегортаючи старі газети"
50-ті роки
60-ті роки
70-ті роки
80-ті роки
90-ті роки
Історія однієї фотографії
Історія транспорту
Рекорди Міста
Перші
Останні
Єдині
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua