Мудрість, шляхетність, відвага - основний меседж для учасників гри "Сокіл" ("Джура").
 
3.jpg
 
Система патріотичного виховання була необхідна завжди. Її проводять у кожному навчально-виховному закладі. Але не завжди дітей можна зацікавити бесідами про історію та гідності народу. Для навчання і виховання молодого покоління кращого способу, ніж гра, не придумати. Головна мета - виховання патріотизму, національної самосвідомості й гідності, розвиток фізичних здібностей та популяризація здорового способу життя серед молоді. В Радянському Союзі були "Зірниця" та "Орлятко", в які грали із задоволенням і відмінники і двієчники, діти які цікавились політикою і ті, кому вона була зовсім нецікава. Необхідність такої гри сильно відчувається і зараз. В 2002 році в Україні започаткували гру "Сокіл-Джура" (джурами в сиву давнину називали юних вихованців-козачат, які були зброєносцями досвідчених козаків. - прим. автора). Але, із-за того що змагання проводились раз в три роки, вона не прижилась. І ось її новий етап. В березні пройшли змагання в середньоосвітніх школах. Тепер черга за професійно-технічними училищами. 
 
В Дніпродзержинському ПТУ № 24 відбулася міська гра серед вихованців професійно-технічних училищ. В змаганнях взяли участь дві команди: Кам'янського куреня (ДЦППРКБА, Дніпродзержинський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспорту. Колишнє ПТУ № 24, директор, він же атаман В.М.Богданович) і Водянського куреня (професійний ліцей, В.П.Школяр).
 
DSC_1481.JPGimage_11.jpg
 
Кожна команда складалася з восьми юнаків і дівчат. ДЦППРКБА є базою Кам'янського куреня Дніпродзержинської паланки. Володимир Федоров, Олександр Ткачов, Михайло Лебідь, Олександр Яконов, Михайло Молнар, Олександр Решетняк, Ірина Сухоребра - всі вони під керівництвом козацького полковника цього куреня Олексія Радіна займаються професійно гирьовим спортом. Тому не дивно, що візитівкою для "кам'янчан" став показ вправ з гирями. Творча заставка була показана в сучасному театралізованому стилі.
1.jpg2.jpgDSC_1494.JPGDSC_1505.JPG
 
 
Змагання між командами проводились по дев'яти напрямкам. Хлопці змагалися на ерудицію, відповідаючи на запитання вікторини з історії козацтва, а дівчата показали навики надання першої медичної допомоги. Глядачі досхочу насміялись від бігу учасників змагань в мішках, накричались підтримуючи своїх улюбленців, які командами качали прес. Важку, але красиву вправу командне прокачування преса, коли вся команда, взявшись за плечі, сидячи на лавці, за хвилину повинна була показати найбільшу кількість підйомів, виграли джури Водянського куреня. А в стрільбі з пневматичних гвинтівок влучнішими були їх суперники.
5.jpg
 
Закінчилися змагання перетягуванням канату, де команда Кам'янського куреня також стала сильнішою. 
 
 
4.jpg
 
Голова журі - представник обласного навчально-методичного центру профтехосвіти Станіслав Станіславович Буравов та головний спеціаліст департаменту освіти і науки Дніпропетровської обладміністрації Олена Олександрівна Артеменко відзначили, що команди обох куренів продемонстрували досить високий рівень підготовки. У підсумку переміг Кам'янської курінь, який представлятиме ПТУ нашого місто в обласних змаганнях.
 
Текст: Віктор Куленко.