Активізувати фізкультурну роботу
 
Нинішній рік фізкультурники нашої країни називають роком Спартакіади народів СРСР і 16-х олімпійських ігор.
 
Фізичній культурі і спорту в нашій країні приділяється велика увага. Невпинно зростають нові спортивні споруди, множаться ряди фізкульурників, поліпшуються їх спортивні результати. Готуючись до Спартакіади народів СРСР, громадськість багатьох міст будує нові спортивні споруди. У Москві споруджується величезний стадіон в Лужниках, в Ленінграді - велотрек і зимовий басейн для плавання, в Південносахалінську - найбільший у світі трамплін. І в нашому місті стали до ладу новий прекрасний стадіон "Перемога", гімнастичний зал в Палаці культури імені Горького. За ініціативою комсомольців азотно-тукового заводу молодь Баглійського району у вільний від роботи час власними силами спорудила спортивний майданчик з басейном для плавання та ігровими площадками.
 
Дуже пркро, що тільки на заводі імені Дзержинського задовольняються нинішнім станом фізкультурної роботи, не дбають про нові спортивні споруди. А проведена минулого літа заводська профспілкова спартакіада показала невтішний стан фізкультурно-масової роботи: обмежену кількість спортсменів, низький рівень їх спортивної підготовки.
 
Стримує справжню масовість фізкультурної роботи на заводі відсутність потрібної кількості спортивних баз. Правда, у добровільному спортивному товаристві "Металург" є стадіон, обнесений високим металевим парканом. Певно, це зроблено для того, щоб ніхто не міг бачити, що там робиться. Не приваблюють молодь заводу місця для занять фізкультурнинків. Штангісти туляться між двома колонами в тісному кутку спортивного залу, борці займаються в методичному кабінеті, легкоатлети ковтають пилюку на земляній біговій доріжці, веслярі і парусники не використовують повністю відкриту воду, бо весноє і восени їм ніде переодягнутись, обсушитись, відпочити, а взимку через відсутність примітивного гребного басейну вони взагалі не займаються.
 
З 1951 року жоден новий спортивний об`єкт для металургів заводу імені Дзержинського не став до ладу. Кожного року точаться розмови про потребу мати свій спортивний майданчик, що відповідав би сьогоднішнім вимогам, гребний клуб, басейн для веслярів і плавців, ще один спортивний зал для занять борців, боксерів, штангістів. Та господарники заводу, профспілкова і комсомольська організації залишаються байдужими до вимог фізкультурників-металургів.
 
Особливо дивує невтручання в фізкультурні справи заводського комітетк ЛКСМУ. Навіть, коли комсомольці азотно-тукового заводу проявили корисну ініціативу - почали силами громадськості будувати спортивний майданчик , цю ініціативу ніхто з комсомольців Дзержинки не підтримав. А невже комсомольці, вся молодь заводу не могли спорудити спортивні майданчики біля своїх гуртожитків або інші місця для занять фізкультурою?
 
В дні Спартакіади народів СРСР фізкультурники нашої країни рапортуватимуть народу про свої спортивні успіхи. Треба, щоб і на заводі імені Дзержинського фізкультурно-спортивну робота перестала бути забутою ділянкою, щоб фізкультурники-металурги прийшли до Спартакіади з пожвавленням роботи, з поліпшенням спортивно-технічних показників.
 
А.Ашкеназ, майстер спорту.
 
"Дзержинець" 11.01.1956.