Понеділок, 08 серпня 2022

Deprecated: Non-static method JPlugin::loadLanguage() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /sites/disk-sport.com/plugins/content/jllike/helper.php on line 27

Клімат

 

У Кам’янському, за ініціативою екологічної організації «Голос Природи», розпочався процес підготовки рішення сесії міської ради щодо прийняття Плану заходів з адаптації міста до зміни клімату. Ухвалення цього стратегічного документа відкриває перед містом нові перспективи і можливості по залученню фінансової та технічної допомоги для мінімізації негативних наслідків глобального потепління. Організація «Голос Природи» готова сприяти тому, щоб План заходів щодо адаптації міста до зміни клімату був прийнятий на сесії міської ради до кінця літа 2019 року.

Ініціатива громадськості підтримана керівництвом Кам’янського

28 травня 2019 року в Кам’янському відбулася робоча нарада з обговорення доцільності прийняття Плану заходів з адаптації Кам’янського до зміни клімату рішенням сесії міської ради. У робочій нараді взяли участь депутати міської ради, представники виконавчих органів влади і державних служб. В ході наради організація «Голос Природи» розповіла передісторію складеного стратегічного документа і обґрунтувала важливість його прийняття на сесії міської ради. Розробка Плану з адаптації почаласьу 2016 році, коли з ініціативи організації «Голос Природи» в Кам’янському пройшов семінар для депутатів і відповідальних чиновників, на якому було розказано про наслідки зміни клімату на місцевому та обласному рівнях, а також про важливість скорочення викидів парникових газів та необхідність кліматичної адаптації. Крім того, на цьому ж заході була презентована методика оцінки вразливості міста до зміни клімату. З урахуванням того, що семінар зібрав профільних фахівців і експертів з різних сфер міського життя, а також осіб, що відповідають за долю міста і прийняті рішення, учасники погодилися скористатися запропонованою методикою і оцінити вразливість Кам’янського до зміни клімату. За підсумками проведеної оцінки, учасники семінару визначили, що зміна клімату в Кам’янському стало причиною таких проблем, як: локальне підтоплення, тепловий стрес, погіршення стану зелених насаджень, погіршення якості і скорочення запасів питної води, руйнування енергетичних систем, збільшення кількості стихійних гідрометеорологічних явищ, поява нових інфекційних і алергічних захворювань. На основі проведеної оцінки вразливості Кам’янського до зміни клімату, а також зібраних додаткових даних і результатів досліджень, організація «Голос Природи» розробила План заходів з адаптації Кам’янського до зміни клімату. Врешті решт, попередня аналітична робота дала можливість організації «Голос Природи» реалізувати в Кам’янському кілька практичних пілотних проектів з кліматичної адаптації. Зокрема, були відновлені і вдосконалені системи відводу дощової води на чотирьох локаціях (пр-т Дружби Народів, 53-А; вул. Бурхана, 21; вул. Маршова і Булавіна; вул. Нікопольська, 40), а також придбаний спеціальний насос високого тиску для обслуговування внутрішньоквартальних зливових комунікацій. У той же час, організація «Голос Природи» вважає, що розроблений План заходів з адаптації Камянського до зміни клімату важливо прийняти на сесії міської ради. Це дозволить включити заходи Плану з адаптації до міських програм (екологія, ЖКГ, міська інфраструктура і транспорт, охороназдоров’я тощо), а також розширить можливості щодо залучення додаткових коштів, як з державних, так і зарубіжних фондів. Учасники робочої наради домовилися детально вивчити запропонований План заходів з адаптації Кам’янського до зміни клімату, і до 21 червня 2019 року подати до управління екології та природних ресурсів міської ради пропозиції щодо його доопрацювання.

«Проблеми, пов’язані зі зміною клімату, очевидні, як для чиновників, так і для звичайних городян. З огляду на те, що заходи з кліматичної адаптації необхідно впроваджувати в різних сферах міського життя, ми просимо профільні департаменти ознайомитись із запропонованим Планом і підготувати пропозиції щодо його доопрацювання», – звернувсяБогдан Наполов, начальник управління екології та природних ресурсів, до учасників робочої наради.

«За службовим обов’язком моєї депутатської діяльності мені довелось взяти участь як у семінарі, так і в проведенні оцінки вразливості Кам’янського до зміни клімату. Особисто я підтримую пропозицію організації «Голос Природи» прийняти План з кліматичної адаптації на сесії міської ради, за умови, що фахівці профільних департаментів ще раз пропрацюють цей документ і подадуть свої пропозиції з урахуванням наших фінансових і технічних можливостей. Зі свого боку, я готовий переконувати керівництво міста та депутатів міської ради в доцільності прийняття такого Плану рішенням сесії», – заявив Олександр Донець, член депутатської комісії з питань екології.

 

Протокол 001

 

«Зміна клімату безпосередньо впливає як на здоров’я, так і умови життя людей. Такі проблеми, як локальне підтоплення і тепловий стрес, дуже актуальні для Кам’янського. Сьогодні необхідно зрозуміти, що ми можемо зробити для поліпшення умов життя городян за рахунок місцевих ресурсів, і визначитися з переліком заходів, які неможливо реалізувати в місті без фінансової та технічної підтримки з інших джерел. Саме для цього необхідно прийняти План з адаптації на сесії міської ради, – пояснив Євген Колішевський, виконавчий директор громадської організації «Голос Природи». – Позитивним досвідом, який ми отримали спільно з місцевою владою нашого міста при виконанні проекту «Крок назустріч адаптації міста Кам’янське до зміни клімату», ми плануємо поділитися під час Українсько-Німецької конференції «Кліматична адаптація: виклики і перспективи», яка пройде в Дніпрі 6–7 червня 2019 року».

ДОВІДКА:

«План заходів з адаптації міста Кам’янське до наслідків зміни клімату» був розроблений в 2016-2017 роках під час реалізації проекту «Крок назустріч адаптації міста Кам’янське до зміни клімату». Цей проект фінансувався Національним екологічним центром України в рамках реалізації проекту «Кліматичний форум Схід ІІ» (ClimateForumEast II), який фінансувався Європейською Комісією та Австрійським Агентством з Розвитку. З повним текстом документа можна ознайомитися на сайті організації «Голос Природи»: http://voice.dp.ua/ua/article/kampaniyi/56-15.htm

Новини України і світу
Спорт
Ігрові (з м'ячем) види
Футбол
Міні-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технічні види
Авто
Мото
Авіаспорт
Велоспорт
Стрільба кульова
Стрільба з лука
Фехтування історичне
Судномоделізм
Силові види
Важка атлетика
Пауерліфтинг
Гирьовий спорт
Єдиноборства
Тхеквондо
Бокс
Кікбоксинг
Дзюдо
Вільна боротьба
Карате
Айкідо
Фріфайт
ММА
Хапкідо
Комбатан
Легка атлетика
Біг
Ходьба
Стрибки та метання
Теніс
Великий
Настільний
Водні види
Поло
Плавання
Стрибки з трампліну
Синхронне плавання
Гребля
Водний туризм
Гімнастика
Художня
Спортивна
Акробатика
Стрибки на батуті
Зимові води
Хокей
Біг на коньках
Фігунре катання
Фігурне катання на роликових ковзанах
Логічні ігри
Шашки
Шахи
Сеги
Спортивні танці, черлідінг
Спортивні танці
Черлідінг
Більярдний спорт
Паркур
Спортивні споруди
Спортивне орієнтування
Культура
Освіта
Історія
Відомі люди міста
Пам'ятники міста
"Перегортаючи старі газети"
50-ті роки
60-ті роки
70-ті роки
80-ті роки
90-ті роки
Історія однієї фотографії
Історія транспорту
Рекорди Міста
Перші
Останні
Єдині
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua