Вторник, 07 Декабрь 2021
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Злива рекордів

Кубок СРСР з підводного плавання

Сини Аслій Карапетянівни Карапетян - Шаварш, Камо і Анатолій піднесли своїй матері на 8 березня незвичайний дарунок. Всі троє увійшли до фіналу Кубка СРСР зі швидкісних видів підводного плавання і запросили її на змагання, які проходили в Дніпродзержинську. Вболівати за синів приїхав і їх батько - Володимир Семенович. І тут, в місті Прометея, на батьків чекав ще один сюрпириз...

Кубкові змагання проводились на Дніпропетровщині вперше. Сам Кубок - велику кришталеву вазу золотистого кольору - встановлено Центральним Комітетом ДТСААФ СРСР як перехідний приз в 1971 році. Тричі його володарями були спортсмени Центрального спортивного клубу Військово-Морського Флоту (Москва). Цього разу кришталева нагорода за спортивну доблесть змінила постійну прописку.

Змагання з підводного плавання в нашій країні як військово-прикладного виду спорту проводяться з 1957 року. Першим чемпіоном країни був ленінградець Рем Стукалов. Через рік пальму першості завоював москвич Іван Канунніков. В 1962 році затверджено норматив майстра підводного спорту. Першими цього почесного звання удостоїлись тоді москвич Юрій Нодічев, таллінець Олександр Гульк і киянин Олександр Годований. У першому чемпіонаті Європи, який проходив в Італії де виступали найсильніші плавці-підводники із Франції, Бельгії, Голландії, Данії, ФРН, НДР, ЧССР перемогли радянські спортсмени. А в особистій першості чемпіонами став москвич Сергій Тарасов. На змагання в Дніпродзержинську він виступав у ролі судді-стартера.

Постріл - і восьмеро спортсменів немов дельфіни пірнають під воду. Перший заплив, другий, третій. В басейні "Прометей" - понад 200 спортсменів-підводників з Москви, Ленінграда, Талліна, Томська, Саратова, Севастополя, Києва, Мінська, Красноярська, Новосибірська, Баку, Єревана, Дніпропетровська змагалися за право бути володарями жетона "Переможець", а 24 команди - за кришталевий Кубок СРСР. В прoграмі: швидкісне плавання в ластах, естафета, підводне плаванння. Учасники змагання з підводного плавання повинні пройти всю дистанцію під водою.

В перший же день змагань серед чоловікав на дистанції 800 метрів підводного плавання єреванець Шарваш Карапетян встановлює світовий рекорд. Його час - 7 хвилин 01,6 секунди.

Шаварш був першим на фініші і в пірнанні (17,2 секунди), другим його брат Камо (17,4 сек), і третім - москвич Віктор Кадашевич (17,7 сек.).

Шаварш Карапетян - студент 3 курсу Єреванського інституту фізичної культури, депутат міської Ради депутатів трудящихся, делегат комсомолу XXVII Вірменії.

На дистанції 400 метрів в ластах першим фінішував у фінальному запливі Юрій Краветс - герой позаторішньої першості ЦР "Труд", яка розігрувалася в цьому ж басейні (тоді він був першим майже на всіх дистанціях). Сьогодні на чотирьохсотметрівці його час - 3 хвилини 37,0 сек.

Дві десятих секунди програла у плаванні на 800 метрів в ластах студентка II курсу Ленінградського інституту залізничного транспорту Тамара Самотей своїй давній суперниці із Москви Тетяні Никифоровій, час якої - 8.26,5 сек. А от на 100-метровій дистанції Тамара - перша (51,1 сек). І от ще один сюрприз - у фінальному запливі на 200 метрів ленінградська спортсменка встановлює світовий рекорд - 1 хв.56,7 сек.

На дистанції 400 метрів підводного плавання для жінок перше місце і звання чемпіона завоювала спортсменка із Новосибірська Ірина Андрєєва. На стометрівці плавання в ластах серед чоловіків переміг Ленінградець Станіслав Конайгородський.

У підводному плаванні серед чоловіків на дистанції 400 метрів головний суддя змаганнь суддя всесоюзної категорії Олександр Михайлович Тихонов (Ленінград) фіксує народження ще одного світового рекорду. Його автор - знову Шаварш Карапетян (3 хв.19,4 сек.). Шаварш виборов звання переможця і на дистанції 100 метрів підводного плавання (39,3 хвилини). Не пощастило на цій дистанції киянину Юрію Василенку. Вже коли от-от мав пролунати свисток судді, а за ним стартовий постріл, у нього з вибухом зірвало шланг із кисневого балона. Дехто із спортсменів, які приготувалися до старту, стрибнули у воду, переплутавши вибух із пострілом стартового пістолета...

Зійшла зі стометрової дистанції підводного плавання екс-рекордсменка світу Надія Турукало (технічна несправність: закінчився кисень в балоні). На цій дистанції перемогла Ірина Авдєєва (44,4 сек.).

У змаганнях з плавання в ластах у запливі на 200 метрів серед чоловіків звання чемпіона виборов москвич Олексій Семибратов (1.40,0 сек.).

Суперництво за Кубок країни вели головним чином дві команди - ЦСК ВМФ і СКА (Новосибірськ). Москвичі весь час лідирували і, здавалося, вони в четвертий раз стануть його володарями, але в естафетному запливі 4Х100 метрів команда ЦСК ВМФ була знята з дистанції за порушення правил, новосибірці вийшли вперед. Вони і стали володарями Кубка. На другому місці - ЦСК ВМФ, на третьому - СКА Алма-Ати.

Плавці -підводники роз'їжджалися з добрим настроєм. Вони вдячні організаторам змагань Дніпропетровському і Дніпродзержинському морським клубам. Їх чудово приймали гостинні дніпродзержинці.

С.Шведун
"Прапор юності" березень 1974 р.

www.scubadiving.ru/biblioteka/Knigi/sportsmen_podvodnik_041.pdf - результаты