Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Петеримов первый

Другого листопада в Дніпрі на базі аграрного університету відбувся традиційний турнір з важкої атлетики пам'яті заслуженого майстра спорту, заслуженого тренера України та СРСР Едуарда Павловича Бровко і олімпійського чемпіона, заслуженого майстра спорту Султана Рахманова.

У змаганнях взяли участь понад ста атлетів з дванадцяти команд. Спортсмени Кам'янського показали непогані результати. На їхньому рахунку 12 медалей: по шість золотих і срібних. Особливо слід відзначити відмінний виступ кандидата в майстри спорту Антона Петеримова, який дуже впевнено зайняв перші місця в обох номінаціях. Юнак встановив по ходу три особистих рекорди: в ривку 105 кг, у поштовху - 128 кг, в сумі - 233 кг. Наш земляк обійшов другого призера на цілих 33 кілограми! Всі наші дівчата приїхали додому з медалями. Кращий результат показала кандидат в майстри спорту Тетяна Мачула, поступившись зовсім небагато майстру спорту з Кривого Рогу Олені Хижняк. Команду до змагань готували тренери Василь, Олексій, Сергій Петеримови і Микола Загріценко.

1 DSC05542

ДОВІДКА

Едуард Бровко в 60-і роки минулого століття був одним з найсильніших атлетів Союзу і світу у ваговій категорії 90 кг. На його рахунку перемоги над чемпіонами і рекордсменами Європи і світу, призерами та чемпіонами Олімпійських ігор Яном Тальстом, Василем Степановим, Віктором Ляхом, Віктором Калениченко та багатьма іншими. Едуард двічі сходив на другу сходинку п'єдесталу пошани чемпіонатів СРСР, і три рази ставав чемпіоном. У 1963 році на чемпіонаті світу став бронзовим призерам, поступившись великим атлетам Луїсу Мартіну і Ірінеушу Палинському. Закінчивши спортивну кар'єру, перейшов на тренерську роботу. Підготував велику кількість майстрів спорту і майстрів спорту міжнародного класу. Вищим тренерським досягненням Едуарда Павловича став його учень Султан Рахманов. Шлях до вищих досягнень  був не простий. Але наполеглива праця протягом багатьох років все-таки привела цей тандем до успіхів на Всесоюзному і міжнародному помості. У 1978 році Султан стає срібним призером чемпіонату світу, в наступному 1979 - чемпіоном. Вінцем спортивної кар'єри Султана і його тренера Е.П.Бровко стали Олімпійські ігри 1980 року в Москві. Султан виступив блискуче, встановивши по ходу кілька світових рекордів і на багато випередив другого і третього призерів.