Среда, 01 Декабрь 2021
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

Незважаючи на юний склад команди Дніпропетровщини, який захищав честь області у трьох чемпіонатах України з класичної (класика), швидкої (рапід) та блискавичної (бліц) ігор з міжнародних шашок, одну медаль здобути все ж таки вдалося. У чоловічому турнірі кам'янчанин Андрій Блоха став срібним призером у бліці.

Підсумкові змагання 2021 року з шашок-100, які з 2 по 10 листопада пройшли у шахово-шашковому клубі імені Й.Уріха у Дніпрі, зібрали 35 найсильніших спортсменів України із шести регіонів: Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Харківської, Херсонської областей і міста Києва.

Турнір із класичним контролем часу відкривав змагання. Ця частина чемпіонату є відбірковою на міжнародні старти збірної України. Середній рейтинг учасників і в чоловічих, і в жіночих змаганнях був дуже високим, гросмейстерським. Чемпіона країни спортсмени визначали за круговою системою: чоловіки у дев`яти, а жінки – у семи турах. На кожну партію було відведено час – по 80 хвилин із додаванням 60 секунд за зроблений хід. Майже всі тури тривали близько п'яти годин.

У чоловічому турнірі беззаперечним переможцем став колишній вихованець Дніпропетровської шашкової школи, який нині виступає за команду Івано-Франківської області, гросмейстер Артем Іванов. Забігаючи наперед, варто відзначити, що і в інших програмах відомий в Україні та за його межами спортсмен був найкращим. Для чемпіонства у класиці йому вистачило 15 набраних очок із 18. А ось для визначення решти призерів, колегії арбітрів, яку очолював суддя національної категорії Євген Уріх, довелося вдатися до підрахунку додаткових параметрів. Найкращими вони виявилися у чемпіона України 2018/2019 років гросмейстера Ігоря Кірзнера із Запоріжжя. Третє місце у харків'янина Максима Дорогана. Окрім здобутих нагород були й інші приємні моменти. Один із них – виконання спортсменом із Кам'янського Андрієм Блохою нормативу майстра спорту.

У жіночому чемпіонаті ситуація була такою самою, як і у чоловіків. Одинадцять очок з чотирнадцяти для чемпіонства вистачило гросмейстерові з Києва Дар'ї Ткаченко, яка повернулася в Україну. Другою до "фінішної стрічки" прийшла гросмейстер Ольга Балтажі з Івано-Франківська. "Бронзу" завоювала гросмейстер із Харкова Юлія Макаренкова. 18-річна майстер спорту Віра Попруга, яка зараз представляє Дніпро, поділила місця з четвертого до шостого.

 

 

Краще виступили представники Дніпропетровщини у турнірах зі швидких та блискавичних шашок (контроль ігор – 15 хвилин + 10 секунд та 5 хвилин + 3 секунди відповідно). В черговий раз у чемпіонатах країни цього року везіння не вистачило Вірі Попрузі (тренер А.Панченко). Нагадаємо, що наприкінці жовтня у Дніпрі проходили подібні змагання на "малій" дошці (шашки-64). Тоді в класиці та рапіді бронзову медаль Вірі не вдалося приміряти через найгірші додаткові показники. Повторилася ситуація і у звітному чемпіонаті України з шашок-100. У рапіді знову спостерігався поділ з третього по сьоме місця, і знову В.Попруги не опинилась серед призерів.

 

У чоловічому турнірі представнику Дніпропетровщини навпаки пощастило. У боротьбі за друге-третє місця забіг виграв кандидат у майстри спорту Андрій Блоха (тр. І.Губарєв). Цей результат (срібна нагорода) був не випадковим, а цілком закономірним. Адже на шляху до вершини турнірної таблиці спортсмен із Кам'янського здолав трьох висококласних шашистів – гросмейстера та двох майстрів спорту.

Крім вищевказаних спортсменів Дніпропетровську область також представляв кандидат у майстри спорту Олександр Сердій.

На черзі молодіжний чемпіонат світу з міжнародних шашок, який стартує у Польщі 28 листопада. І Андрій Блоха, і Віра Попруга планують взяти участь у цих відповідальних змаганнях.

 

ПРИЗЕРИ

 

КЛАСИКА

 

Чоловіки

1 - Іванов Артем (гр., Івано-Франківська обл.) – 15 із 18 очок
2 - Кірзнер Ігор (гр., Запорізька обл.) – 12
3 - Дороган Максим (мс, Харківська обл.) – 12

 

 

Жінки

1 - Ткаченко Дар'я (гр., Київ) – 11 із 14 очок
2 - Балтажі Ольга (гр., Івано-Франківська обл.) – 9
3 - Макаренкова Юлія (гр., Харківська обл.) – 9

 

РАПІД

 

Чоловіки

1 - Іванов Артем (гр., Івано-Франківська обл.) – 15 із 16 очок
2 - Бобков Юрій (мс, Запорізька обл.) – 11
3 - Дороган Максим (мс, Харківська обл.) – 10

Жінки

1 - Литвиненко Людмила (гр., Запорізька обл.) – 11 із 16 очок
2 - Лобанова Дар'я (мс, Харківська обл.) – 11
3 - Ткаченко Дар'я (гр., Київ) – 10

 

БЛІЦ


Чоловіки

1 - Іванов Артем (гр., Івано-Франківська обл.) – 12 із 16 очок
2 - Блоха Андрій (кмс, Дніпропетровська обл.) – 11
3 - Бобков Юрій (мс, Запорізька обл.) – 11

Жінки

1 - Ткаченко Дар'я (гр., Київ) – 13 із 16 очок
2 - Литвиненко Людмила (гр., Запорізька обл.) – 11
3 - Балтажі Ольга (гр., Івано-Франківська обл.) – 11