Суббота, 06 Июнь 2020
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

Регіональні змагання з міжнародних шашок тривали три дні, з 17 по 19 січня. 10 турнірів серед юнаків та дівчат у п'яти вікових категоріях проходили в шашковому клубі, який знаходиться в центрі Кам`янського (вул. Спортивна, 19). Всього в чемпіонаті області взяли участь 85 спортсменів з Дніпра, Кам'янського та Петриківки.

У перший день змагань в бій вступили наймолодші – діти до 10, 13 і 16 років. Далі до них приєдналися більш вікові і досвідчені спортсмени, які боролися за чемпіонство в вікових категоріях до 19 і 26 років. Обслуговувала чемпіонат області суддівська колегія в складі: В.Попруга (головний суддя), В.Лисиченко, Л.Сивук, І.Губарєв, Д.Савінський і О.Крупій.

Цікавою вийшла боротьба за медалі серед шашкістів у віці до 10 років. У юнаків вже в першому турі осічку допустив фаворит турніру Андрій Махонін – минулорічний чемпіон світу не зумів переграти молодого і перспективного Тимофія Сича. Проте в наступних турах перевага Андрія було непорушною. Як результат – сім перемог поспіль і заслужене чемпіонство. Без нічиїх свою турнірну дистанцію також пройшли ще два спортсмени – Олег Підгорний і Олег Нарубін. Чинити гідний опір Махоніну вони не змогли через два програши своїм опонентам. До фінішу хлопці дійшли з однаковими показниками – по 12 набраних очок. Кращого визначила особиста зустріч, яку виграв Підгорний – він і посів друге місце. Нарубін третій.

"Юні надії" (юнаки до 10 років)

1 - Махонін Андрій (1 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. О.Коротка) – 15 з 16 очок
2 - Підгорний Олег (2 розряд, Кам'янське, БДТ, тр. А.Губарєва) – 12
3 - Нарубін Олег (2 розряд, Дніпро, ДЮСШ №9, тр. М.Прокопенко) – 12

Схожа картина у юнаків спостерігалася і в більш віковій категорії. Серед "молодших кадетів" рівних не було призеру чемпіонату Європи Івану Сурову. Лише одна нічия з дніпрянином Святославом Байєром у семи зустрічах – такий чемпіонський графік досвідченого і успішного спортсмена. В цій категорії, по суті, боротьба велася лише за друге і третє місця. Для визначення найсильнішого в цій гонці довелося вдатися до підрахунку додаткових параметрів. Кращими вони виявилися у призера чемпіонату України Володимира Жукоцького, який завоював срібну медаль. "Бронза" – у Тимофія Кобзева.

"Молодші кадети" (юнаки до 13 років)

1 - Суров Іван (1 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №3, тр. А.Губарєва) – 13 з 14 очок
2 - Жукоцький Володимир (1 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв) – 11
3 - Кобзєв Тимофій (1 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв) – 11

Майже прогнозовано завершився турнір серед спортсменок до 10 років. Дуже радує те, що в цьому році вперше за довгі роки кількість учасниць-дівчаток була більшою, ніж учасників-хлопчиків. Що ж стосується самих змагань, то після переходу в більш вікову категорію основної конкурентки Марини Гомілко з Кам'янського, фаворитами серед 20 учасниць ще до турніру вважалися дніпрянка Марія Острецова і кам'янчанки Зоряна Савінська, сестри Міла і Марія Гомілко, Анастасія Антоненко, Марія Діденко. Ці шашистки не раз ставали переможцями та призерами на всеукраїнській, регіональній та міській аренах. Однак несподівано в когорту найсильніших увійшла Анастасія Сухолуцкая, яка посіла четверте місце. Вона була єдиною, кому вдалося здолати Острецову, яка трохи згодом стала чемпіонкою області. У боротьбі за чемпіонство все вирішилося в особистому протистоянні Острецова–Савінська. Марія зуміла обіграти конкурентку і вперше в своїй кар'єрі стала чемпіонкою області з шашок-100. Незважаючи на однакову кількість набраних очок (13), у Зоряни за додатковими показниками – "срібло". Бронзову медаль завоювала Марія Діденко.

"Юні надії" (дівчата до 10 років)

1 - Острецова Марія (1 розряд, Дніпро, ДЮСШ №9, тр. А.Панченко) – 13 з 16 очок
2 - Савінська Зоряна (1 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський) – 13
3 - Діденко Марія (2 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв) – 12

У змаганнях серед дівчат до 13 років фаворитів було двоє. І Марина Гомілко, і Єва Бабій є неодноразовими чемпіонками молодіжних чемпіонатів України. Долю золотої медалі вирішив матч між ними. Перемогу в ньому святкувала Марина, яка з 13-ма з 14-ти можливих була недосяжною. Єва зіграла не менш упевнено, набравши 12 очок в семи зустрічах. В неї – "срібло". Була боротьба в цій віковій категорії і за третє місце. Бронзовим призером стала Аріна Федорченко, яка випередила за додатковими показниками Ірину Ботушан.

"Молодші кадетки" (дівчата до 13 років)

1 - Гомілко Марина (1 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський) – 13 з 14 очок
2 - Бабій Єва (1 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №3, тр. А.Губарєва) – 12
3 - Федорченко Аріна (1 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський) – 9

Першими і останніми чемпіонат Дніпропетровської області закінчили "кадети" (до 16 років). Спочатку чемпіони та призери були визначені в змаганнях серед дівчат. Тут переможцем стала кандидат у майстри спорту Софія Купатенко, яка завдяки перемогам над Анастасією Губарєвою завоювала свою чергову золоту медаль чемпіонату області. Друге місце, а з ним і "срібло" у Анастасії. Обидві спортсменки не один раз піднімалися на п'єдестал пошани молодіжних чемпіонатів України.

"Кадети" (дівчата до 16 років)

1 - Купатенко Софія (кмс, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський) – 4 з 4 очок
2 - Губарєва Анастасія (1 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв) – 0

Юнаки ж визначали найсильнішого на протязі трьох днів. Доля золотої медалі могла вирішитися в третьому турі, коли зустріч між собою проводили неодноразовий чемпіон світу, майстер спорту Данило Агарков і багаторазовий призер чемпіонату України серед молоді Артем Зєбзєєв. Всі подальші зустрічі лідери виграли, закінчивши турнір з однаковими показниками – 13 набраних очок з 14-ти можливих. Довелося суддям змагань визначати переможця за додатковими параметрами, які кращими були у Артема – він чемпіон області 2020 року. Данило став другим. Третій медаліст визначився тільки в заключному турі. Завдяки перемозі над Матвієм Потайчуком бронзову медаль завоював Добриня Савінський.

"Кадети" (юнаки до 16 років)

1 - Зєбзєєв Артем (1 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв) – 13 з 14 очок
2 - Агарков Данило (мс, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський) – 13
3 - Савінський Добриня (1 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський) – 9

Лише додаткові матчі з укороченим контролем часу, які проводилися після основних турнірів, дозволили визначитися з чемпіонами у віковій категорії "юніори" (до 19 років). Справа в тому що і у юнаків, і у дівчат по два учасники дійшли до фінішу з абсолютно однаковими основними і додатковими показниками. Щоб виявити кращих довелося грати додаткові матчі. У першому зустрічалися чемпіон світу і Європи серед молоді, майстер спорту Олександр Шнейдерта призер чемпіонатів України серед молоді, кандидат у майстри спорту Ілля Демченко. В цьому протистоянні перемогу здобув Олександр, який п'ятий раз у своїй кар'єрі став чемпіоном області. Третє місце посів Геннадій Бовшик.

"Юніори" (юнаки до 19 років)

1 - Шнейдер Олександр (мс, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв) – 3 з 4 очок
2 - Демченко Ілля (км, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський) – 3
3 - Бовшик Генадій (2 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв) – 0

Серед дівчат у схожому сценарії за "золото" боролися чемпіонка світу, призер чемпіонату Європи, майстер спорту Віра Попруга і неодноразова чемпіонка країни серед молоді, кандидат у майстри спорту Дар’я Коротка. В цій боротьбі успіх святкувала Віра Попруга. Це вже сьомий її чемпіонський титул регіонального чемпіонату за останні 8 років. У трійку призерів також пробилася Дар’я Артикова.

"Юніорки" (дівчата до 19 років)

1 - Попруга Віра (мс, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський) – 5 з 6 очок
2 - Коротка Дар'я (кмс, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. О.Коротка) – 5
3 - Артикова Дар'я (1 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв) – 1

Єдині турніри, в яких чемпіонами стали учасники, які набрали максимально можливу кількість очок, були змагання у віковій категорії до 26 років. У юнацькому турнірі рівних не було призеру молодіжних чемпіонатів України Михайлу Левченко. У дівчат – єдиному гросмейстеру на чемпіонаті області 2020 року, бронзовому призеру чемпіонату Європи серед жінок Ользі Губарєвій. Варто відзначити, що свій чемпіонський титул Михайло завоював в останньому турі, так би мовити на "стрічці". У грі з основним конкурентом Олексієм Прокудою, він на годиннику мав всього 3 секунди до кінця гри. Проте Левченко переміг, зумівши проявити чемпіонську витримку. У Прокуди друге місце. "Бронза" у призера чемпіонатів України серед молоді Віктора Кушніра.

"Молодь" (юнаки до 26 років)

1 - Левченко Михайло (1 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв) – 10 з 10 очок
2 - Прокуда Олексій (1 розряд, Дніпро, ДЮСШ №9, тр. А.Панченко) – 7
3 - Кушнір Віктор (1 розряд, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв) – 6

Слідом за "новоспеченою" чемпіонкою області в категорії "молодь" Ольгою Губарєвою турнір завершили неодноразові чемпіони і призери молодіжних чемпіонатів країни – кандидати у майстри спорту Анастасія Лашкова і Альона Вовк. В очній зустрічі ці спортсменки вирішили долю срібної і бронзової нагород. Перемога в "срібному" матчі дозволила Анастасії крокувати на другу сходинку п'єдесталу. Альона ж розташувалася на третій позиції.

"Молодь" (дівчата до 26 років)

1 - Губарєва Ольга (гр., Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв) – 6 з 6 очок
2 - Лашкова Анастасія (км, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв) – 4
3 - Вовк Альона (км, Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв) – 2

За підсумками молодіжного чемпіонату Дніпропетровської області з шашок-100 серед юнаків та дівчат з десяти комплектів медалей, які розігрувалися, кам'янчанам вдалося завоювати 26 (9 золотих, 9 срібних та 8 бронзових). До змагань спортсменів готували тренери-кам’янчани Ігор Губарєв, Дмитро Савінський, Олена Коротка (всі – ДЮСШ №2), Альона Губарєва (ДЮСШ №3) та Ольга Губарєва (ДЮСШ "Колос", Петриківка).