Гравці1

У шахово-шашковому клубі ім. Уріха 85 спортсменів розіграли десять комплектів медалей чемпіонату Дніпропетровщини з міжнародних шашок.

І лише четверо спортсменів домоглися стовідсоткових результатів. Почесні чемпіонські титули завоювали тільки представники Кам'янського - Ольга Губарєва, Віра Попруга, Олександра Романова та Іван Суров. Те, що квартет переможців до золотих медалей привели різні тренери - відповідно Ігор Губарєв, Дмитро Савінський, Олена Коротка і Олена Губарєва, - дозволяє говорити про здорову конкуренцію і серед тренерів.

Дві перемоги над кандидатом в майстри спорту Анастасією Лашковою допомогли стати володарем "золота" в категорії "молодь" кандидату в майстри спорту Ользі Губарєвій. Анастасія ж задовольнилася "сріблом".
Схожа ситуація спостерігалася в жіночих категоріях "молодші кадети" і "кадети": чотири учасники - всі перемоги ... Чемпіонками області в 2018 році відповідно стали першоразрядниця Олександра Романова і майстер спорту Віра Попруга. До речі, Віра виявилася єдиним майстром спорту на десять турнірів серед юнаків і дівчат.

Разом з Олександрою на п'єдестал пошани піднімалися першоразрядниці Ірина Ботушан з Кам'янського та Юліана Снігур з Дніпра, які по черзі перегравали один одного в боротьбі за медалі. Олександра Романова обіграла Іру і Юліану, а І.Ботушан виявилася сильнішою в поєдинку з Ю.Снігур.

Комплект медалей разом з Вірою на свої груди одягли землячки, першоразрядниці Софія Купатенко - у неї "срібло", і Дарина Артикова, яка завоювала "бронзу". Саме завоювала, так як цю медаль довелося отримати в додатковому бліц-турнірі з трьох партій разом з Анастасією Губарєвою. Першу виграла Настя, у другій перевага також була на її боці, але прикра помилка в ендшпілі коштувала Анастасії поразки. У ключовій п'ятихвилинці краще за дошкою грала Дар'я, яка другий рік поспіль добирається до третьої сходинки турнірної таблиці. Настя ж в 2018 році тільки увійшла в цю вікову категорію. Тому у неї все ще попереду.

Цікавим видався юнацький турнір серед "юних надій". Обігравши всіх вісьмох суперників чемпіоном регіону впевнено став Іван Суров. Хороший результат вдалося продемонструвати і Іллі Балабану - 7 перемог у 8 поєдинках, однак поразка від лідера дозволила йому приміряти тільки срібну медаль. Гонку за третє місце виграв Артем Гончаренко. Всі хлопці є першорозрядниками.

В інших шести турнірах боротьба за чемпіонство велася на "більше-менше", тобто за кожне турнірне очко!

У жіночій категорії "юні надії" забіг з семи партій виграли дві спортсменки - Марина Гомілко і Єва Бабій, які набрали по 13 очок. Особиста зустріч між ними переможця не виявила, тому судді змушені були вдатися до додаткових критеріїв визначення кращого. У підсумку, "золото" дісталося Марині, а "срібло" Єві. Останню медаль завоювала Мілана Гомілко, яка хоч і поступилася лідерам, інші п'ять поєдинків - виграла, і це в шестирічному віці!

Бабій Єва

Серед "молодших кадетів" у хлопців чемпіон області визначився тільки в останньому восьмому турі. Боротьбу двох першорозрядників, призерів чемпіонату світу - Добрині Савинського і Андрія Блохи - виграв перший спортсмен. Добриня стабільніше пройшов всю турнірну дистанцію, за що долею був винагороджений золотою медаллю. До останнього туру на перше місце претендував і Андрій. Прикра поразка в останній зустрічі своєму земляку Володимиру Жукоцькому, який також розраховував на медаль, але зайняв четверте місце, принесла для Андрія Блохи "срібло". Бронзову нагороду в цій категорії вирвав Артем Зебзєєв, який випередив двох спортсменів на одне очко.

Тримав у напрузі і турнір серед "кадетів", де змагалися п'ятеро кращих шашкістів області з Кам'янського і Дніпра. Основна боротьба за головну медаль розгорнулася між Олександром Шнейдером і Данилом Агарковим. Все вирішилося в протистоянні з бронзовим призером цієї категорії Іллею Демченко: Олександр його переграв, а Данило - зіграв внічию. Приватне ж протистояння претендентів на "золото" сильнішого не виявило і, в підсумку, О.Шнейдер став чемпіоном області, а Д.Агарков - срібним призером.

Зустріч старих знайомих - так можна охарактеризувати боротьбу серед "юніорів". Доросла четвірка першорозрядників з Верхньодніпровська, Дніпра і Кам'янського в основному зустрічається тільки на чемпіонаті області. Так було і в цьому сезоні. Кожен з них був гідний медалі, але все вирішили воля до перемоги і удача за дошкою. Не поступившись ні в одній партії кращим шашкістом регіону став Владислав Заплюсвічка - вихованець кам'янської школи, нині учень ДПЖЛ (Дніпро), що представив на цих змаганнях Верхньодніпровськ. Єдина перемога Влада була досягнута в боротьбі з Олексієм Прокудо, який тільки в цьому протистоянні і втратив очки. Але ця втрата стала вирішальною при підрахунку додаткових критеріїв для визначення переможця. Як підсумок, у Заплюсвічки "золото", а у Прокудо "срібло". "Бронзу" між собою розіграли кам'янчани Михайло Левченко та Владислав Батраченко. Перемогу, а отже і медаль, завоював Михайло.

Що ж, чемпіони та призери в усіх п'яти вікових категоріях серед юнаків і дівчат визначені. На черзі молодіжні чемпіонати України з шашок-100, які пройдуть в Івано-Франківську (з 1 по 8 лютого, "юні надії", "кадети", "молодь") і Херсоні (з 15 по 22 лютого, "молодші кадети", "юніори"). Побажаємо спортсменам Дніпропетровщини гідно представити наш регіон на змаганнях найвищого рівня.

ПРИЗЕРИ ЧЕМПІОНАТУ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ

Юні надії (2008 р.н. і молодші)

ХЛОПЧИКИ

Балабан Суров Гончаренко

1 - Суров Іван (1 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 3, гімназія № 39, тр. А.Губарєва)
2 - Балабан Ілля (1 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 3, СШ № 40, тр. А.Губарєва)
3 - Гончаренко Артем (1 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 2, СШ № 23, тр. О.Коротка)

ДІВЧАТКА

1 - Гомілко Марина (1 розряд, Кам`янска ДЮСШ № 2, тр. Д.Савінський)
2 - Бабій Єва (1 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 3, СШ № 40, тр. А.Губарєва)
3 - Гомілко Мілана (3 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 2, тр. Д.Савінський)

Молодші кадети (2005-2007 р.н.)

ХЛОПЧИКИ

Зебзєєв Савінський

1 - Савінський Добриня (1 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 2, НВК "Ор Авнер", тр. Д.Савінський)
2 - Блоха Андрій (1 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 2, ліцей НІТ, тр. І.Губарєв)
3 - Зебзєєв Артем (1 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 2, СШ № 40, тр. І.Губарєв)

ДІВЧАТКА

1 - Романова Олександра (1 розряд, Кам`янська СШ № 19, тр. О.Коротка)
2 - Ботушан Ірина (2 розряд, Кам`янска гімназія № 39, тр. А.Губарєва)
3 - Снігур Юліана (1 розряд, Дніпро, тр. Ю.Чуренков)

Кадети (2002-2004 р.н.)

ЮНАКИ

Агарков Шнейдер Демченко

1 - Шнейдер Олександр (кмс, Кам`янська ДЮСШ № 2, СШ № 40, тр. І.Губарєв)
2 - Агарков Данило (кмс, Кам`янська ДЮСШ № 2, ліцей НІТ, тр. Д.Савінський)
3 - Демченко Ілля (1 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 2, СШ № 25, тр. Д.Савінський)

ДІВЧАТА

Купатенко Попруга Артикова

1 - Попруга Віра (мс, Кам`янська ДЮСШ № 2, ліцей НІТ, тр. Д.Савінський)
2 - Купатенко Софія (1 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 2, ліцей НІТ, тр. Д.Савінський)
3 - Артикова Дар'я (2 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 2, ПГМК, тр. І.Губарєв)

Юніори (1999-2001 р.н.)

ЮНАКИ

Прокуда Заплюсвічка Левченко

1 - Заплюсвічка Владислав (1 розряд, Верхньодніпровськ, ДПЖЛ, тр. І.Губарєв)
2 - Прокуда Олексій (1 розряд, Дніпровська ДЮСШ № 10, тр. Ю.Чуренков)
3 - Левченко Михайло (1 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 2, ДДТУ, тр. І.Губарєв)

ДІВЧАТА

Коротка Зозула Вовк

1 - Зозуля Анна (1 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 2, СШ № 40, тр. І.Губарєв)
2 - Вовк Олена (1 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 2, ДДТУ, тр. І.Губарєв)
3 - Коротка Дар'я (кмс, Кам`янська ДЮСШ № 2, СШ № 23, тр. О.Коротка)

Молодь (1992-1998 р.н.)

ЮНАКИ

Кушнір Малий

1 - Малий Антон (1 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 2, ККХЗ, тр. І.Губарєв)
2 - Кушнір Віктор (1 розряд, Кам`янська ДЮСШ № 2, ДДТУ, тр. І.Губарєв)
3 - Онищенко Руслан (кмс, Дніпровська ДЮСШ № 10, тр. А.Панченко)

ДІВЧАТА

Ложкова Губарєва Ольга

1 - Губарєва Ольга (кмс, Камн`яська ДЮСШ № 2, ДДТУ, тр. І.Губарєв)
2 - Лашкова Анастасія (кмс, Камн`яська ДЮСШ № 2, ДДТУ, тр. І.Губарєв)

МЕДАЛЬНИЙ ЗАЛІК СЕРЕД МІСТ

1 - Кам'янське - 25 медалей (9 - золотих, 9 - срібних, 7 - бронзових)
2 - Дніпро - 3 медалі (0 - золотих, 1 - срібна, 2 - бронзові)
3 - Верхньодніпровськ - 1 медаль (1 - золота, 0 - срібних, 0 - бронзових)

МЕДАЛЬНИЙ ЗАЛІК СЕРЕД СПОРТИВНИХ ШКІЛ ОБЛАСТІ

1 - ДЮСШ № 2 (Кам'янське) - 22 медалі (9 - золотих, 6 - срібних, 7 - бронзових)
2 - ДЮСШ № 3 (Кам'янське) - 4 медалі (1 - золота, 3 - срібні, 0 - бронзових)
3 - ДЮСШ № 10 (Дніпро) - 3 медалі (0 - золотих, 1 - срібна, 2 - бронзові)

МЕДАЛЬНИЙ ЗАЛІК СЕРЕД ТРЕНЕРІВ

1 - Губарєв Ігор (Кам'янське) - 12 медалей (5 - золотих, 4 - срібні, 3 - бронзові)
2 - Савінський Дмитро (Кам'янське) - 7 медалей (3 - золоті, 2 - срібні, 2 - бронзові)
3 - Губарєва Олена (Кам'янське) - 4 медалі (1 - золота, 3 - срібні, 0 - бронзових)
4 - Коротка Олена (Кам'янське) - 3 медалі (1 - золота, 0 - срібних, 2 - бронзові)
5 - Чуренков Юрій (Дніпро) - 2 медалі (0 - золотих, 1 - срібна, 1 - бронзова)
6 - Панченко Анатолій (Дніпро) - 1 медаль (0 - золотих, 0 - срібних, 1 - бронзова)