Воскресенье, 07 Июнь 2020
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

7 січня на 78 році пішов з життя патріарх шахового спорту Кам`янського Святослав Миколайович Москаленко (10.05.1942-07.01.2020).

 

В дитинстві Святослав захоплювався футболом і досяг певних результатів, отримавши перший розряд. Шахами став займатися десь у восьмому-дев'ятому класі. Його кумиром став багаторазовий переможець і призер чемпіонатів міста і області Віктор Литвинов. А першим своїм шаховим учителем він вважав Володимира Фатова. Розквіт гри в шахи для Святослава Миколайовича був в 1970-х роках, коли він вісім разів става чемпіоном міста з бліцу. В 1979 і 1995 роках С.Москаленко носив титул чемпіона Дніпродзержинська з класичних шахів. Свого часу шахісти ПХЗ грали в першості СРСР серед заводів-гігантів (чисельністю 20 тис. і більше робочих) і в першості УРСР серед підприємств оборонної промисловості. До речі, С.М.Москаленко був чемпіоном Омська. В 1967 році він вперше поїхав на чемпіонат Дніпропетровської області і відразу виконав норматив кандидата в майстри спорту.

Після школи Святослав Москаленко вступив до індустріального технікуму за фахом обробка металу різанням. Потім 2-3 роки попрацював в індустріальному інституті ім. Арсеничева на кафедрі металургія чавуну. З 1971 по 1979 рр. була робота в дослідницькій організації при Баглійському заводі котельно-допоміжного оборудування і трубопроводів. У 1981 р. він перейшов на ПХЗ і працював там до 2007 року інженером-конструктором, а пізніше зам. начальника по адміністративно-господарській роботі.

В армії служив з 1962 по 1965 рр. у військово-будівельних військах. "Нашими були всі космічні пускові майданчики. Бачив на власні очі запуски космічних кораблів на Байконурі. Ми знали раніше інших, що в космос полетить жінка, Валентина Терешкова. Так, як я мав технічну освіту з обробки різанням, то був на посаді майстра", - згадував Святослав Миколайович Москаленко.