Понедельник, 17 Декабрь 2018
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Виграв
 
На протязі вісімнадцяти років в нашому місті проводиться дитячий шаховий турнір "Снігова королева". В кінці грудня минулого року пройшли напівфінальні матчі серед п`ятнадцяти середніх навчальних закладів. А 12-14 січня в шаховому класі ДЮСШ № 1 гралися фінальні зустрічі.
 
 
Як сказав голова міської шахової федерації Дмитро Задорожний, він, будучи ще школярем, приймав участь в цих змаганнях і двічі був переможцем.  "Я тоді навчався в СШ № 43, яка до речі, знаходилася в цьому приміщенні де ми зараз граємо, - говорить Д.Задорожний. - Раніше географія учасників "Снігової королеви" була набагато більшою. Крім місцевих учнів-шахістів до нас приїжджали гості з Дніпропетровська, Новомосковська, Орджонікідзе, Верхньодніпровська. Турнір був доволі цікавий. Зараз ми намагаємося відновити ті традиції. Нинішні змагання мені дуже сподобалися. Я побачив чимало емоцій: були і радощі, були і сльози. Але байдужих до гри не було. Ви намагалися перемогти, завоювати бодай пів-очка для своєї команди. Але нажаль не всі допрацювали до кінця. Чимало просто подарували ті ж пів-очка своєму супернику. Та найбільше мена порадували наймолодші учасники, обидва 2012 року народження, Давид Дунаєвський і Максим Косухін.
 
 
Косухін Максим
 
Хлопчаки набрали із дев`яти можливих три і чотири очка. Це чудовий результат для них. Дуже не повезло СШ № 39. Їм не вистачило пів-очка, щоб зайняти третє місце на турнірі. Ви в якійсь із партій їх загубили. Нагадаю, всі хто набрав 4,5 очка - виконали норматив четвертого розряду".  
 
В індивідуальному заліку серед хлопців перше місце посів Микола Кирилов із ліцею № 1, записавший на свій рахунок 8,5 очків. Друге місце дісталося учню СШ № 36 Михайлу Богомазу, в активі якого 7 очків. Третім став Олександр Стрельнік із СШ № 40, який набрав 6,5 очків. 
 
Серед дівчат за друге-третє місця боролись Христина Мачутська (СШ № 44) і Віра Попруга (ліцей НІТ № 2), які набрали однакову кількість очків - по п`ять. Але в очній зустрічі Попруга виграла, тому їй присудили друге місце. Першою стала Олександра Славська (СШ № 44), у якої 6,5 очків. Їм, як і хлопцям, крім грамот і медалей були вручені призи від співорганізатора змагань центру "Спорт для всіх".
 
Головний приз - красивий перехідний кубок отримала капітан команди переможців СШ № 44 Олександра Славська.
 
СШ 44
 
Призерами також стали команди СШ № 25 і ліцею НІТ № 2. Всі учасники-призери були нагороджені медалями і грамотами. За активну участь в турнірі "Снігова королева" грамотами і шаховою літературою (кожен вибирав книжку на свій смак, - прим. автора) були нагороджені 20 гравців.
 
Крім голови шахової федерації міста Дмитра Задорожнього, нагороди вручали тренер ДЮСШ № 3 Дмитро Кір`янов і представник міського центру "Спорт для всіх" Михайло Кортогуз. 
 
Загальне фото шахістів
 
КОМАНДИ-ПРИЗЕРИ
 
1 - СШ № 44 (Славська Олександра, Фіялковський Кирило, Мачутський Владислав, Яцина Ерік);
2 - СШ № 25 (Мостика Костянтин, Леонтьєв Максим, Рєзнік Степан);
3 - ліцей НІТ № 2 (Попруга Віра, Опенчук Марія, Мальцев Максим).
 
Текст і фото Віктора КУЛЕНКА.