Воскресенье, 05 Декабрь 2021
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Сьогодні, 29 жовтня, відомому в місті тренеру з легкої атлетики Валерію Юхимовичу Нанночці могло б випонитися 80 років. Він пішов з життя майже п`ять років тому назад.

Валерій Юхимович довгий час працював в спортивному клубі "Дзержинка". Вихованець відомого тренера з легкої атлетики Петра Петровича Коршуна, він сам займався зі спортсменами. Одним з найвідоміших учнів В.Ю.Ганночки є майстер спорту міжнародного класу, переможець Кубка СРСР в бігу на 800 метрів Яків Шенкерман. Школу Ганночки пройшли Геннадій Селютін, Леонід Волчек, Наталія Лебідь (Єлістратова), Едуард Коряк і багато інших легкоатлети міста. Ще більша кількість дітей, які відпочивали в таборі відпочинку "Дзержинець", запам'ятали його як інструктора з плавання.

"Яків Шнекерман тренувався у Валерія Ганночки в 70-х роках, - згадує Олександр Козбанов. - А потім, коли став вчиться в Ленінградському інституті фізкультури ім.Лесгафта, Яша потрапив до збірної команди ЦС ДСО" Зеніт ". Він пробігав 800 метрів десь за 1 хвилину 46 секунд, що в ті часи це був дуже відмінний результат. Шенкерман став майстром спорту міжнародного класу, виграв Кубок СРСР, був призером чемпіонату Радянського Союзу. У Валерія Юхимовича була чуйка на спортсменів високого рівня. Він розумів, що в Дніпродзержинську не зробиш великого легкоатлета. Тому віддавав своїх вихованців іншим більш фаховим тренерам. І хлопці потім ставали відомими спортсменами. Його учні ставали відомими людьми не тільки в спорті, але і в інших видах діяльності. Він один був у місті такий тренер. Це потім з'явився в місті фізкультурний технікум і інші тренери. А на "Дзержинці" Ганночка один працював".

"Валерій Юхимович Ганночка був другим батьком для всіх спортсменів легкоатлетичної секції. Ми займалися загальнофізичної підготовкою, бігали довгі дистанції, грали в футбол, ходили в басейн, їздили в спортивний табір. Він міг згуртувати колектив", - згадує Віталій Жосан.

"Намагаюся згадати Валерія Юхимовича, коли я вперше переступив поріг спортклубу "Дзержинка" і коли в останній раз ми спілкувалися, то мені здається, що він ніколи зовні і не мінявся. Завжди підягнутий, стрункий, з лагідною посмішкою на вустах. Ми всі його дуже любили. Ніколи не чули від нього грубощів", - згадує Едуард Коряк.

"Він був хороший, добрий чоловік, який любив дітей і спорт. У нього не було ворогів. Я думаю багато людей пам'ятатимуть Валерія Юхимовича дуже дуже довго", - говорить Леонід Волчек.

Фото з архіву Л.Волчека. Ялта. 1970-і роки.