Пятница, 04 Декабрь 2020
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

У бібліотеці ім.Т.Г.Шевченка 23 вересня пройшла презентація першої книги "Таланти міста над Дніпром", на якій зібралися автори публікацій, їх герої і читачі.

Ідейним керівником і натхненником видання є людина, яка багато років працювала головним редактором газети "Знамя Дзержинки", Заслужений журналіст України Володимир Костянтинович Базарянінов. Автором багатьох фотоілюстрацій в книзі є Яків Олексійович Куценко. Крім уже згаданих людей, в створенні першого в своєму роді енциклопедичного видання про жителів Кам`янського (Дніпродзержинська) працював авторський колектив, який обов'язково треба згадати: Л.В.Алексієвська, Л.Г.Бройтман, Л.С.Глок, Г.А.Денисова, Р.А.Занько, Л.А.Качанова, І.І.Кондратьєва, В.В.Куленко, Г.О.Купрій, Н.М.Куценко, М.С.Литвин, В.Г.Луньова, С.І.Луньова, І.В.Слободяник, М.І.Слободяник, Н.О.Циганок.

А все почалося з того, що група з 28 журналістів в 2018 році видала книгу "Життя, обірвані війною" про вихідців з Дніпродзержинська-Кам`янського, які загинули на Майдані, а потім на Донбасі під час АТО. Її було відзначено премією на Всеукраїнському рівні. "І коли автори публікацій зібралися разом, хтось сказав, що жаліє тому, що більше не буде такого колективу. Я висловив думку, що ми зможемо зробити до 270-річчя Кам`янського книгу про земляків, які прославили наше місто в різних сферах життя. Почали збирати матеріал про таких людей. В цю книгу, а також в наступні ми зібрали відомості про земляків, яких мало хто вже навіть пам`ятає. Кожне видання буде як зріз епохи, в якому жили або будуть жити герої", - розповідає В.К.Базарянинов.

Перша назва книги було "Видатні кам`янчані". Але в процесі створення вирішили змінити назву на "Таланти міста на Дніпрі".

"Я в далекій молодості працював фотокореспондентом газети "Знамя" Дзержинки" під керівництвом В.К.Базарянінова. І він, знаючи мої здібності, запропонував взяти участь у створенні цієї книги, - розповідає Я.Куценко. - Зауважу, що всі автори, які брали участь в її створенні працювали на громадських засадах. Ми сподіваємося, що міське керівництво профінансує видання наступних книг. Йшов відбір матеріалів, консультувалися з музейними працівниками, фахівцями-краєзнавцями. Було багато гарячих дискусій в хорошому значенні цього терміна. Я монтував книгу близько трьох місяців, у процесі якого виникало багато технічних проблем. Працюючи з молоддю (Яків Куценко є автором десяти книг англійською мовою), для себе зрозумів, що їх приваблює велика кількість ілюстрацій. А це мій стиль. Тому я запропонував Володимиру Костянтиновичу, що треба побільше яскравих фотографій на кожній сторінці. Тому у нас і вийшов яскравий альбом з життя міста, його жителів, героїв книги". До речі, особистий фотоархів Я.Куценка налічує близько 90 тис. Фотографій, з яких 30 тис. оцифровані. І це знімки стосуються тільки міста і його жителів. А ще є маса фотознімків із зарубіжних поїздок. Яків Куценко об'їздив весь світ в якості перекладача для різних бізнесменів.

До першого тому увійшли нариси про 23 відомих людей міста. Хоча розглядались більше трьохсот кандидатур. І ось тоді прийняли рішення, що будуть створюватися книги про людей Кам`янського з таким прицілом, що цю роботу в майбутньому продовжать інші автори.

Відкриває книгу розповідь про Юрія Федоровича Коровіна, людину, яка керувала ПХЗ 24 роки. Виробництво заводу багато років було під грифом "цілком таємно". А коли все розсекретили, з'ясувалося, що на ПХЗ була виготовлена перша радянська атомна бомба.

Кожен з людей, про кого написано в книзі, по своєму унікальний.