Понедельник, 13 Июль 2020
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

1 DSC1699
 
 
Повернувшись з Києва з премією міжнародного конкурсу імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко "Голодомор 1932-1933 рр. - геноцид українського народу в приватних історіях і просторі культури", вчителька Кам`янської загальноосвітньої школи № 6 Олена Федіна (Ляшенко) провела для школярів і гостей презентацію своєї поеми "Чи наснилось?"  
 
Директор ЗОШ № 6 Наталія Рутенко познайомила присутніх із запрошеними гостями - Тамарою Петрівною Згама із департаменту культури міської ради і  членом Національної спілки письменників України, радником міського голови з питань культури Сергієм Злючим.
 
 
Перед початоком вистави слухачам було запропоновано переглянути частину відеоролика, який показували в Києві на україно-канадському форумі "Україна пам'ятає, світ визнає!", присвячений 85-й річниці голодомору. Якщо коротко, то його суть полягає в тому, що уряд Канадської провінції Онтаріо виділив 750 тисяч доларів на підтримку освітнього туру про голодомор 1932/1933 років в Україні. Облаштований інтерактивним обладнанням автобус подорожує науковими установами Канади. Мета туру - розповісти правду про трагічні події 30-х років в Україні. 
 
"У нас в країні не кожен так глибоко знає, що таке голодомор, а в Канаді вивчають цю тему, та ще й доносять ї дітям. Дуже хотілося, щоб колись подібне зявилося і у нас в країні. Тому я не могла не розповісти вам про це. Нашу історію ми повинні знати і пам`ятати", - підкреслила Олена Федіна (Ляшенко).
 
 DSC1625 Злючий
 
Про те, що відбувалося під час голодомору в нашому місті і близьких до нього селах, розповів радник міського голови з питань культури Сергій Злючий. На основі архівних документів, наведених в книзі Олексія Калиника, він привів приклади страшних речей, які відбувалися зимою 1932 і на весні 1933 років в Романково. 530 чоловік (кожен дев`ятий житель селища) померли від голоду в той час. Романківцям ще пощастило, тому що багато з них працювали на металургійному заводі і приносили додому якийсь продовольчий пайок. Щоб приховати, що люди помирали від голоду, була дана команда в діагнозі про смерть писати, що вони гинули від "різачки". Що таке різачка ніхто не може дати точну відповідь і зараз. "Ще років п`ять тому ми зустрічалися з живими свідками того часу, - розповідає С.Злючий. - Уявіть собі, що навіть тепер вони боялися розповідати про це. Так колишній комуністичний режим настільки людей залякав. Це національна демографічна катастрофа. Про неї знає весь світ. І тільки у нас в Україні ми якось скромно або соромязливо озираємося на цю страшну подію, наслідки якої відчуваємо ще до цих пір. Потрібно ще розповісти людям, як в ті час влада спідлювала народ. Тодішнє керівництво області видало розпорядження, що кожен хто зробить донос на сусіда, який приховує зерно чи інше продвольство, отримає 15 % від вилученого. Уявіть, як голодних людей, доведених до відчаю, робили такими заручниками, які втрачали моральність і гідність. Наслідки до сих пір тривають. Це явище залишилось у наших людей на генному рівні". 
 
 DSC1718 Зі свічками
 
Олена Ляшенко познайомила присутніх зі своїм літературним творінням, яке називається "Чи наснилось?". Читання поеми, супроводжувалося театралізованою постановкою, так званого німого театру, у виконанні учнів і працівників СШ № 6. В кожному слові поетеси бриніли нотки глибокого суму, які викликали сльози на очах у багатьох дітей та дорослих. Щоб відчути подібне, потрібно послухати і подивится цей перформанс у виконанні Олени Федіної (Ляшенко) та його учасників. Авторка пообіцяла, що незабаром виставу можуть показати і за межами шостої школи.
 
 DSC1635 Сцена
 
 DSC1673 Сцена1
 
 DSC1686 Сцена2
 
 DSC1695 Сцена3