Понедельник, 06 Июль 2020
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Ляшенко Олена
 
 
У Києві пройшло нагородження призерів Міжнародного міждисциплінарного конкурсу імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко "Голодомор 1932-1933 рр. - геноцид українського народу в приватних історіях і просторі культури".
 
Лауреатом третьої премії стала дитяча письменниця, вчитель Кам'янської загальноосвітньої школи № 6 Олена Федіна (Ляшенко). До речі, вона була єдиним представником з Дніпропетровської області, яку запросили в столицю на україно-канадський форум "Україна пам'ятає, світ визнає!", присвячений 85-й річниці голодомору, в рамках котрого і пройшло нагородження лауреатів. У заходах взяли участь представники двадцяти чотирьох країн світу, які визнали голодомор геноцидом українського народу.
 
Диплом Ляшенко
 
"Ще навесні мені вдалося ознайомитися з положенням конкурсу, - розповідає Олена Федіна (Ляшенко). - Довго зріла в голові ідея написання великого твору на соціальну тему. І її час настав. Протягом восьми ночей на папері виливалися рядками страшні події 1932-33- го років, про які мені розповідала бабуся, коли я була маленькою. Під час цього голодомору вона теж була маленькою, але вижила, на відміну від свого брата, який помер від страшного голоду в селі Бородаївка Верхньодніпровського району. Мій цикл поезій "Чи наснилось? ", котрий брав участь в конкурсі, заснований на бабусиних оповіданнях, тільки головним персонажем, оповідачем являюся я сама - сьогодні, в реальному часі".
 
Чи наснилось
 
В основному заходи проводилися в "Українському домі" і на Майдані Незалежності. Під час форуму О.Федіна (Ляшенко) мала можливість прослухати наукові погляди як українських, так і зарубіжних вчених з приводу вивчення голодомору, як явища і його наслідків в Україні. "Враження від рівня проведення заходу і від усвідомлення того, що я, українська дитяча письменниця, вчителька звичайної школи, перебувала серед таких видатних людей передати словами неможливо", - говорить Олена.
 
На третій день міжнародного форуму вся країна запалила свічки пам'яті в віконцях будинків. "І моя свічка залишилася палати в Києві біля пам'ятника жертвам голодомору", - зазначила Олена Федіна (Ляшенко).
 
Памятник Голодомору
 
 
30 листопада в 13:00 у СШ № 6 почнеться театралізована вистава за мотивом поеми Олени Федіної (Ляшенко) "Чи наснилось?".
 
 
"Повернувшись додому, я не можу не поділитися безцінним досвідом. Адже я навіть і уявити не могла, наскільки ця тема важлива не лише для нас, тих хто пише про сучасне, а й для наших іноземних однодумців, на скільки підтримують Україну інші держави, на скільки цікавляться не лише її прийдешнім, а й минулим, - пояснює Олена. - Тому моїм першим проханням до директора школи № 6, де я працюю, Наталії Вікторівни Рутенко була організація і проведення заходу щодо вшанування загиблих під час голодомору. Мені є що сказати. І показати є що: учні СШ № 6 підготували театралізовану постановку (німий театр) за мотивами моєї поеми "Чи наснилось?", яка принесла призове місце в міжнародному конкурсі. Отже, запрошую усіх небайдужих долучитись до нашого заходу. Ми розкажемо про давно відоме невідоме...  Україна пам’ятає, світ визнає!".